bugün

şimdi şöyle oluyor;

- 582 dönüm çeşitli meyve bahçeleri

- Çeşitlerde 650 bin fidan.

- 400 dönüm amerikan Asma Fidanlığı.Burada 560 bin kök bağ çubuğu

- 220 dönüm bağ.Burada 88 bin adet bağ çubuğu vardır.

- 370 dönüm çeşitli sebze yetiştirmeye elverişli bahçe.

- 220 dönüm 6 bin 600 ağaçlı zeytinlik

- 27 dönüm 1.654(bin altıyüz elli dört) ağaçlı portakallık.

- 15 dönüm kuşkonmazlık

- 100 dönüm Park ve Bahçe

- 2 bin 650 dönüm Çayır ve yoncalık

- 1.450(bin dörtyüz elli) dönüm yeni tesis edilmiş Orman.

- 148 bin dönüm ziraata elverişli arazi ve Meralar.

- 45 adet büyük ve küçük idare binası ve ikametgah,bütün mefruşat ve demirbaşları ile beraber.

- 7 adet 15 bin baş koyunluk ağıl

- 6 adet Aydos ve Toros yaylalarında tesis edilen mandıralar.

- 8 adet At ve Sığırlara mahsus ahır.

- 7 adet umumi Ambar

- 4 adet Hangar ve Sundurma

- 4 adet Lokanta,Gazino, ve eğlence yerleri,Lunapark.

- 2 adet çeşitli imalat yapan fırın.

- 2 adet, çiçek ve süsleme nebatı yetiştirmeğe mahsus yer.

( Toplam Bina 51 adet)

- BiRA FABRiKASI :

( Yılda 7 bin hektolitre üretme kapasitesine sahip.)

- MALT FABRiKASI :

- BUZ FABRiKASI; ( Günde dört bin ton buz üretme kapasitesine sahip)

- SODA ve GAZOZ FABRiKASI :

Günde 3 bin şişe soda ve gazoz üretebilecek kapasitede.

- DERi FABRiKASI :

- ZiRAAT ALETLERi ve DEMiR FABRiKASI :

- SÜT FABRiKALARI ;

Biri Ankara diğeri ise Yalova2 da olan bu iki fabrika günde 30 bin litre süt ve bir ton tereyağ üretme kapasitesindeydi.

- iKi YOĞURT iMALATHANESi;

- ŞARAP iMALATHANESi:

Yılda 80 bin litre şarap üretme kapasitesine sahip.

- DEĞiRMEN

- istanbul'daki bir çelik fabrikasının yüzde kırk hissesi.

- Biri Ankara'da,diğeri Yalova'da kurulu iki tavuk çiftliği

- Yalova'da ki Çiftliklerde iKi HUSUSi iSKELE ve LiMAN TESiSATI

- ÜÇÜ ANKARAda ve iKiSi istanbul'da BEŞ SATIŞ MAĞAZASI nın bütün tesisat ve demirbaşları.

- ORMAN ÇiFTLiĞiNDE;

Hususi sulama tesisatı,kanalizasyon,Telefon tesisatı,elektrik tesisatı, KÜÇÜK BETON KÖPRÜLER,Hususi yollar,içme su tevziatı şebekesi.

- YALOVA ÇiFTLiĞiNDE ;

Hususi Su tesisatı,telefon tesisatı,elektrik tesisatı,küçük beton KÖPRÜLER ve yollar.

- SiLiFKE TEKiR ÇiFLiĞiNDE ; hususi sulama tesisatı,beton köprüler.

-Orman Çiftliğinde kurulu ÇiFTLiK MÜZESi ve ufak mikyasta HAYVANAT BAHÇESi tesisatı.Bunların işletme levazımı ve bütün demirbaşları.

- 13 BiN BAŞ KOYUN.Kıvırcık, Merinos,Karagül,Karaman ırklarıyla bunların melezleri.

- 443 BAŞ SIĞIR,Simental,Hollanda,Kırım,Jersey,Görensey,Hale p yerli ırklarıyla bunların melezleri,yeni üretilen Orman ve Tekir cinsleri.

- 69 BAŞ ingiliz,Arap,Macar, yerli ve bunların melezleri KOŞUM ve BiNEK ATLARI

- 2 bin 450 BAŞ Tavuk,Legorn,Rodayland ve yerli ırklar.

UMUMi CANSIZ DEMiRBAŞLAR

- 16 adet TRAKTÖR, 13 adet HARMAN ve BiÇER DÖVER MAKiNESi ve bilcümle ziraat işlerini görmekte bulunan Ziraat işlerini görmekte bulunan ziraat alet ve edavatının Tamamı.

- 35 Tonluk bir adet DENiZ MOTORU.Yalova çiftliğinde.

- 5 adet,Çiftliklerin nakliye işlerinde çalıştırılan KAMYON ve KAMYONET.

- 2 adet Çiftliklerin umumi servislerinde çalıştırılan BiNEK OTOMOBiLi.

- 19 adet,Çiftliklerin umumi servislerinde çalıştırılan,binek ve YÜK ARABASI.

edit: kaynak ; ismail Cem - Türkiye'nin Geri Kalmışlığının Tarihi
(bkz: türkiye cumhuriyeti) olabilecek en olumlu manasıyla.
atatürk ün mal varlığı olarak bunları değil de şu anda ona saygıszlık eden, sevmiyorum diyen, böyle bir lideri hak etmeyen itleri sayabiliriz.
tüm mal varlığını ölünce devlete bağışlayarak büyüklüğünü göstermiştir.
türkiye'de geri kalmışlığın tarihi adlı kitaptan çıkara çıkara bunu çıkaran kişiye ben de şapka çıkarıyorum.

(bkz: aferin gençler aynen böyle devam)
babasından kalmış bir miras olmadığı için sadece şunu söylemem gerekir. bu mal varlığı ile büyüyüp, refah içinde yaşamamıştır. sembolik bir mal varlığıdır.
kemalistleri kudurtmuş mal varlığıdır.*
memleket halkını çok da ilgilendiren mal varlığıdır. ulan adam memleket kurmuş şapkadan, tavşan çıkarmış. savaşmış, mareşal olmuş, meclis kurmuş. elleriyle kazıya kazıya ülke var etmiş. halkını kurtarmış. dünya onun olsa aklına gelir mi? gelse ne olur? adam sana memleket bırakmış, sen çocuklarına ne bırakmış olabileceğini düşünerek ne kazanacaksın??
dikkat edilecek olursa hemen hemen hepsi üretime yönelik mal varlığıdır.

Mal varlığının içinde savarona yatı yoktur, Mandıralar, fabrikalar ve çiftlikler vardır. bu mal varlıklarındaki manayı anlamayanlar fethullah hocalarının ağlamaklı kasetlerindeki saçmalamalarını ilahi söz olarak kabul edebilirler.
vay be, koca mustafa kemal'in mal varlığı 3-5 tane maymun nurcunun mal varlığının yanında hiç kalıyormuş. yazık be... onu da bize bıraktı, demek pek arası yokmuş malla mülkle...
ne kadar olursa olsun, son kuruşuna kadar helal olsun denilmesi gereken mal varlığı.
nereye gitti, kimlere yar oldu bu kadar varlık diye sorulası mallar.
(bkz: türkiye cumhuriyeti)
mirasçıları ise (bkz: türk milleti)
vatana yar ettiği miraslardır.
hiç gerek yok açıklamaya vatan onun kaldıki bağ bahçe...
Terbiyesizliklere mahal vermeyecek kadar adaletli dağıtılmış mal varlığıdır. Hepsi Türkiye'nin çeşitli hayır kurumlarına bağışlamıştır gelirlerini çoook uzun dönem hayır işlerine hizmet etmiştir.Taa ki sizler gibi, bunu bile sorgulayan yobaz zihniyet onları amerikalılara satana kadar.
şöyle söylemek gerekirse, söyleyeyim... 2.meşrutiyet sonrası devam eden yapılanma ve devamı ve kollarına dağılmış, bir kısmı şu an askeri üs olarak kullanılıyor.ve büyük kısmı ise şu an adı ergenekon olan örgüt ve geçmişte adı her neyse bilmiyorum onlar tarafından yönetiliyor. atatürk bunu istermiydi ? istemezdi tabiyki ama en yakın arkdaşının ve çevresinin guruplaştığını ve kendisine komplo düzenlediğini nerden bilsin.. gerçekler nasıl olsa bir gün ortaya çıkacak..

edit:

(bkz: sadece gerçekler)

kaynak: rüşvet kabul etmemiş gazi dedemiz var.

(#5828077)
chp ye peşkeş çekilmiş varlıklardır. onlar da memleketin altını oyar bu servetle, zaten atatürk ü bu yüzden o kadar sahiplenirler.
Atatürk'e ait olan Mal varlığı mı?

Atatürk'e bok atmaya çalışan, mal varlığı mı?

Şimdi.

istese dedenin kıçından o donunu alırdı. Ama millet kendi malını zaten verdi.

örnek, 1 kg peynir'i kendisine verebilmek için ineğini satan kadın.

--spoiler--
Gazi Çiftliğinde dolaşıp hava alırken oldukça yaşlı bir kadına rasladık. Atatürk attan inerek bu ihtiyar kadının yanına sokuldu.

- Merhaba nine

Kadın Ata'nın yüzüne bakarak hafif bir sesle;

- Merhaba dedi.

- Nereden gelip nereye gidiyorsun? Kadın şöyle bir duralayıp,

- Neden sordun ki, dedi. Buraların sabısı mısın? Yoksa bekçisi mi?

Paşa gülümsedi.

- Ne sahibiyim ne de bekçisiyim nine. Bu topraklar Türk milletinin malıdır. Buranın bekçisi de Türk milletinin kendisidir. Şimdi nereden gelip nereye gittiğini söyleyecek misin? Kadın başını salladı.

- Tabii söyleyeceğim, ben Sincan'ın köylerindenim bey, otun güç bittiği, atın geç yetişdiği kavruk köylerinden birindeyim. Bizim mıhtar bana bilet aldı trene bindirdi, kodum Angara'ya geldim.

- Muhtar niçin Ankara'ya gönderdi seni?

- Gazi Paşamızı görmem için. Başını pek ağrıttım da....Benim iki oğlum gavur harbinde şehit düştü. Memleketi gavurdan kurtaran kişiyi bir kez görmeden ölmeyeyim diye hep dua ettim durdum.

Rüyalarıma girdi Gazi Paşa. Bende gün demeyip mıhtara anlatınca, o da bana bilet alıverip saldı Angaraya, giceleyin geldimdi. Yolu neyi de bilemediğimden işte ağşamdan belli böyle kendimi ordan oraya vurup duruyom bey.

- Senin Gazi Paşa'dan başka bir isteğin var mı? Kadını birden yüzü sertleşti.

- Tövbe de bey tövbe de! Daha ne isteyebilirim ki...O bizim vatanımızı gurtardı. Bizi düşmanın elinden kurtardı.

Şehitlerimizin mezarlarını onlara çiğnetmedi daha ne isteyebilirim ondan? Onun sayesinde şimdi istediğimiz gibi yaşıyoruz. Şunun bunun gavur dölünün köpeği olmaktan onun sayesinde kurtulmadık mı?

Buralara bir defa yüzünü görmek, ona sağol paşam! Demek için düştüm. Onu görmeden ölürsem gözlerim açık gidecek. Sen efendi bir adama benziyon, bana bir yardım ediver de Gazi Paşayı bulacağım yeri deyiver.

Atatürk'ün gözleri dolu dolu olmuştu, çok duygulandığı her halinden belliydi. Bana dönerek,

- Görüyorsun ya Gökçen, işte bu bizim insanımızdır...Benim köylüm, benim vefalı Türk anamdır bu. Attan indim. Yaşlı kadının elini tuttum anacığım dedim, sen gökte aradığını yerde buldun, rüyalarını süsleyen, seni buralara kadar koşturan Gazi Paşa yani

Atatürk işte karşında duruyor.

Köylü kadın bu sözleri duyunca şaşkına döndü. Elindeki değneği yere fırlatıp, Atatürk'ün ellerine sarıldı. Görülecek bir manzaraydı bu. ikisi de ağlıyordu.

iki Türk insanı biri kurtarıcı, biri kurtarılan, ana oğul gibi sarmaş dolaş ağlıyorlardı. Yaşlı kadın belki on defa öptü atanın ellerini. Ata da onun ellerini öptü.

Sonra heybesinden küçük bir paket çıkarttı. Daha doğrusu beze sarılmış bir köy peyniri. Bunu Atatürk'e uzattı;

- Tek ineğimim sütünden kendi ellerimle yaptım Gazi Paşa, bunu sana hediye getirdim. Seversen gene yapıp getiririm. Paşa hemen orada bezi açıp peyniri yedi. Çok beğendiğini söyledi.

Sonra birlikte köşke kadar gittik. Oradakilere şu emri verdi;

"Bu anamızı alın burada iki gün konuk edin. Sonra köyüne götürün. Giderken de kendisine üç inek verin benim armağanım olsun."

--spoiler--

Ama sizin gibi öküzler,

Peynir yapmaya süt vermez, hayırlı bir işe yaramaya satsan para etmez. Oğlum para verelim üstünüze gidin lan. Gidin lan...
(bkz: atatürk ü anlamayan malların varlığı)
bütün mal varlığı kimlere kaldı bir bakarmısınız hepsini vakıf ve orduya bağışladı. hatta bir hayır kurumuna annesinin ruhuna her sene hatim indirsinler diye annesinin evini ve bankadaki parasını bağışlamadımı.
(bkz: sir isaac)
aksi ispat edilmeyene kadar her mal varlığı devletin malı kabul edilir. peki kimdi atatürk'ün mirasçıları kimler ? üvey kızları derseniz malesef yanlırsınız. evlatlıkla manevi kız kavramı ayrıdırlar.tek bir cevap kalıyor demek ki o zaman ki chp hükümetine geçti tüm bu mal varlığı..sonrası mı? hemen aşağıdan fikir edinilebilir... buyrun,
(bkz: cafere bez yok mu)
(bkz: sir isaac başlıkları)
yarattıgı eser karşısında mal varlıgına laf söylemek ayıptır.
Atatürk'ün mal varlığı ----> bütün Türkiye.

buna eksi veren beyinsizler de varmış.