bugün

ciddiye alıp dalkılıç'ı gördükleri yerde dövebilenler olabilir. evet, buna ihtimal veriyorum var öyle canlılar.
sözlüğün yaş ortalamasını merak ediyorum zall artık vallahi.

nasıl espriler arkadaş bunlar böyle ya. lan benim zamanımda diyeceğim artık, ilkokula giderken bile böyle espri yapmazdık biz.
Bazı sözcüklerin anlamının zamanla başka anlamlara da gelebilmesinde öte bir şey değildir. Bunu 9. sınıf öğrencisi bile bilir. Hatta ilköğretim öğrencisi. (bkz: Mecaz)
kitabına uydurmak diye bir deyimden haberi olmayan kapitalist yalakası komunist tespiti.
http://inciswf.com/h5ur6qdf.swf
kitabına uydur derken kızın annesine o gece "arkadaşlarımda kalacağım" yalanını uydurmasını istiyor. Kitabına uydur gel demek o demek.

sosyetede belki gece gelmemek kolay ama büyük bir çoğunlukta hatunlar rahatça gece eve gelememezlik yapamıyorlar. Muzdarip miyiz? evet muzdaribiz ancak gerçek budur! .
sözlük milletine "vay kitapsız vay" nidaları attırmıştır. sözü edilen kişi gel amk sevişelim diyen adam değildir.

bu arada dahi anlamındaki 'da' ayrı yazılır.
sümme haşa! ayıp etmiştir.nasıl gözden kaçırdık. albüm satışı engellenmeli,klipleri kaldırılmalı.

la bi yürüyün gidin la işiniz gücünüz yok nelerle uğraşıyosunuz.
Bak oğlum seni çok pis döverim diye tepki verilmesine neden olan tartışma. Bu ne lan!
bilgisi eksik yazar söylemidir. zira o şarkının sözleri gülşen'e aittir.
eğer bir hakaret varsa murat dalkılıç'in değil gülşen'in yaptığı hakarettir çünkü sözler gülşen'e aittir. ayrıca hakarette değil bu.