bugün

bir zamanların kasıp kavuran online browser oyunu ogame adlı oyunun (gerek yapılan tuhaf kural değişiklikleri ve gerekse kullanıcıların doyuma ulaşması, oyuna ayırdıkları vakitlerin gece gündüz kavramını birbirine katarak işlerinden ailelerinden olmaları vs gibi nedenlerle oyunu birer birer bırakmaları nedeniyle zamanla bu ilgi sönmüştür.) forum sitesinde çıkan, saf bir anadolu gencinin, birden çok hesap açarak birinci olma hayaliyle yaptığı komiklikleri anlatıldığı hayal mahsulü yazı dizisi.

Bahsi Geçen kişi isimleri gerçek olsada olaylar tamamen hayal ürünüdür.

Kahramanımız Multici Mahmut sizinde yavaş yavaş tanıyacağınız gibi hile ve multiler yaparak alaverelerle evren birincisi olmaya çalışan,kendini zeki sanan saf bir vatandaşımızdır.

(multici mahmut ve Marlock arasında geçen herzamanki bir konuşma)

-Marlock abi ordamısın?
-buyur Mahmut ne vardı
-Abi benim kırmızı kuğu adlı hesabımı kapatmışınya.IP pasifize yazıo..Açıom abi bi açıver şu hesabı lütfen
-ok açıyom

Bir süre sonra........

-abii marlock abii
-ne var mahmut yine
-abi açmamışın benim pembe kuğuyu
-ne pembesi mahmut?kırmızı değilmiydi o kuğu
-abi o küçük olan kuğu.bide onun bi büyüğü vardı pembe kuğu..Görsen ne zarif bi hesaptı abi o..Bir tanede yeşil açtım abii yeşil kuğu..Gözlerimle uyum sağlasın diye..
-anlaşıldı mahmut..hallediom ben şimdi

Teşir direği (15 evren)
Fri Feb 10 2006 21:49:18 Marlock kirmizi kugu Mon Jun 27 2033 22:49:18 Multi kayıt (en büyük kuğu)
Fri Feb 10 2006 21:49:18 Marlock pembe kugu Mon Jun 27 2033 22:49:19 Multi kayıt (bu hafif feminen olanı)
Fri Feb 10 2006 21:49:18 Marlock yeşil kugu Mon Jun 27 2033 22:49:20 Multi kayıt (senin gözler yeşil değilki mahmut)

-abiii
- ?
- benim kuğulara noldu unglücklich
-Walla mahmutcum Kuğular gribe yakalanmış smile ))geçmiş olsun
-olsun abi...

(Kahramanımız daha her yolu yılmadan deneyecektir.)

__________________________________________________________________________________________

(Nihilist ve multici mahmut)

-Nihilist abi
-Efendim mahmut
-Abi ben bi ittfak kurdum.Herkese davet gönderdim abi.Kimse gelmiyoo
-eee mahmutcum ben napabilirimki
-ya abi ben le beraber sadece 21 kişi var ittifakta
E ii ya mahmutcum bak çağırdıklarından 20 kişisi gelmiş işte ittifağa
-eheh yok abi yaa walla kimse gelmedi.Bende sıkıldım öle yanlız olmuyo biliosun.Yanlızlık allaha mahsus.bende 20 tane daha hesap açtım.Soktum onları benim ittifağa smile benden başka konuşan yok ama iyi oluyo abi.
-AAA ölemi mahmutcum neydi senin ittfağın.du bende geliyim
-Abi multibirlik yazdınmı çıkar hemen
-geliom bekle canım...

Fri Feb 10 2006 19:17:30 nihilist mahmut1 Tue Feb 14 2006 19:17:30 multi 21/1-(yasa dışı çete kurmak )
Fri Feb 10 2006 19:17:30 nihilist mahmut2 Tue Feb 14 2006 19:17:30 multi 21/2-burdan devam
.....
...
.

Fri Feb 10 2006 19:17:30 nihilist mahmut21 Tue Feb 14 2006 19:17:30 multi 21/21 (tebrikler mahmut.black jack oldu)

-mahmut?
-efendim abi
- smile alemsin sen ya.şu multici lakabını değiştirelim artık
-ne koycaz başına abi
-blackjack mahmut olsun ehauah )

__________________________________________________________________________________________

(yine sıradan bir gün ve yine marlock & mahmut diyalogları)

-Mahmut?
-efendim abi?
-Bu kel mahmut sen değilmiydin?
-evet abi benim
-eee bu kör mahmut kim peki?
- .....ssSss
-Mahmut sana diyom kel sensen kör kim peki?
-abi şimdi şey oldu kel mahmuta saç ektirdik.ama bahtsız adam işte kör oldu bee.(iç ses : yedimi acaba bu yalanı)
-hmm hadi ya vah garibim..O zaman bu garip mahmutla da alakan vardır senin???
-eee şey kem küm abii şimdi evet bizim mahmut,az gariptir ondan olcak heralde.Yazık çocuğa çekmediği kalmadı..
-Anladım mahmutcum tabee tabee içim elvermiyo du ben yardım ediyim şu mahmuta..

Fri Feb 11 2006 21:49:18 Marlock Kel mahmut Mon Jun 27 2033 22:49:18 Multi kayıt (KELDiM...)

Fri Feb 11 2006 21:49:18 Marlock Kör mahmut Mon Jun 27 2033 22:49:18 Multi kayıt (KÖRDÜM...)

Fri Feb 11 2006 21:49:18 Marlock Garip mahmut Mon Jun 27 2033 22:49:18 Multi kayıt (SiLDiM.. ne güzel oldu bak veni vidi vici smile )

-mahmut?
-evet abi..
-Almışmı bizim garip mahmut yardımı?
-hıııı...
-Birşey değil dediğimi iletiver smile
-....

(Kahramanımız bir kez daha hayal kırıklığı yaşamıştır.Ama denemeleri bitecekmi...Birinci olabilecekmi acaba? )

günlerden bir gün nihilist ve multici mahmut...)

-Nihilist abi?
-efendim mahmut
-abi sen ingilizce biliyodun demi?bi yardımcı olurmusun bana ufak bi çeviri varda
-yaa mahmut biliomda oyunla alakalı değilse...
-yok yok abi oyunla alakalı.şimdi ben ingilteredeki ogame girdim.marmaris,bodrum,antalya diyee çok güzel 3 hesap açtım abi..Tamamen turistik amaçlı ama.Yani ingilizler ülkemizin nadide turistik yerlerini görsün tanıtıyım diye açtım walla..
-eee
-abi bugün böle bi mesajla karşılaştım

Sun Feb 12 2006 10:24:29 Blackleagle Antalya Sun Feb 12 2006 10:24:29 multi(I ve been there)
Sun Feb 12 2006 10:24:29 Blackleagle Marmaris Sun Feb 12 2006 10:24:29 multi (not yet..)
Sun Feb 12 2006 10:24:29 Blackleagle Bodrum Sun Feb 12 2006 10:24:29 multi (we will...)

-bunlar ne demek abii.anladınmı?
-smile ))Mahmutçum ingilizler demişki biz geldik zaten oralara reklama gerek yok yaza yine gelcez.Sen sıkma canını..Ne işin var yabancı memlekette senin...
- hıımm döniim bari

************************** çok çok sonra***********
(mahmut ve XAR arasında bir diyalog
-Xar abi ben şikayetçiyim Marlocktan
-hayırdır noldu?
-abi dil din renk ayrımı yapılmıcak denmiyomu oyunda?
-eee evet
-abi bu marlock ayrım yaptı.Benim kırmızı,yeşil,pembe kuğu diye hesaplarım vardı onları kapattı 15 ci evrende yaaaa..unglücklich
-Olurmu canım onlar multiden kapanmıştır..Ne ayrımı..
-yok abi renklerini beğenmedi ondan kapattı..yoksa sarı kuğu ile beyaz kuğu var onlar duruyor hala...
- hadi yaaa du ben bi kulağını çekiyim..bekle sen

Sun Feb 12 2006 10:24:29 Marlock Sari kugu Sun Feb 12 2006 10:24:29 (gözden kaçmış.XAR a tesekkur)
Sun Feb 12 2006 10:24:29 Marlock beyaz kugu Sun Feb 12 2006 10:24:29 (en narin kuğuda buydu smile )

-XAR abi
-efendim...
-Saol aabi
-Ne demek görevimiz
-...

(Kahramanımız sınırlarını zorlayıp yurtdışına da açılmıştır.Multinin AB ile uyum sağlaması için çalışmalar yapan kahramanımızın maceraları sürecektir.)

(mahmut ve aruzbey arasında gecen bir diyalog)

-Aruz abi?
-efendim
-abi ben mahmut
-hangi mahmut?
-yaa işte mahmut ....abi tanırsın
-yok tanımadım hangi mahmut
-yaa abi işte multici mahmut namı diyar
-hee oo mahmutcum şimdi tanıdım tanımazmıyım..ünün ingilterelere bile yayıldı.walla bende ne zaman gelcek diodum
-saolasın abi abi ama öle deme utanıom
-ee mahmut nasıl yardımcı olabılırım
-şimdi abi ben sana bi şikayet mesajı yolladım.cevap gelmedi
-?? valla hangi adresden yolladın?
-abi ben terlik adlı hesabın adresınden yolladım sanırım..:S yok yok şeyden yolladım pabuc olan hesap dan .evet evet..Terlik olandan yollıcaktımda ondan marlock abıye başka mesaj yollamıştım.o yuzden yanii..
-hıı du kontrol ediyim ben...

Sun Feb 12 2006 13:17:11 aruzbey Terlik Tue Feb 14 2006 13:17:11 Multi 1/2 ( memnun oldum mahmut)
Sun Feb 12 2006 13:17:11 aruzbey Pabuç Tue Feb 14 2006 13:17:11 Multi 1/2 ( bu bi numara buyuk geldi smile )

-aruz abi...
-efendim ?
-bende memnun oldum abi yaaa

-Slm
-slm..
-siz Marlockmusunuz?
-evet benım siz kımsınız?
-Ben selin.15 ci evrende oynuyorumda
-evet buyrun Selin hanım
-Şey benım Nakliyelerim kayboldu.Tam malları nakliye ediyodum hepsi uçmuş gitmiş
-Alala hesap adı neydi sizin.Bi kontrol edelim
-isim selin şeye nakliye yapıodum pelin e ...

-Mail adresinizde çok güzel bu arada smile )
-....şey tesekkurler...
-mahmutcum@vesaire.com smile mailini baree değiştirseydin.hiç yaratıcı değilsin mahmut beee.
-hııı

Sun Feb 12 2006 13:17:11 Marlock Selin Tue Feb 14 2033 13:17:11 Multi 1/2 (Nakliyeler puf olmuşş)
Sun Feb 12 2006 13:17:11 Marlock Pelin Tue Feb 14 2033 13:17:11 Multi 2/2 (eee gezegende puf oldu tabee..)

-Marlock abi
-söle mahmut
-yemedin demi
-cık yemedim selincim ahh pardon mahmutcum smile
-ama iyi denemeydi demi abi?
-Walla Allah var çok zorluosun bizi
-hııı..

(nihilist ve yine bizim mahmut)

-abi ordamısın
-evet mahmut
-abi şimdi ben ticaret yapıom 100 k kri göndercem.Ne kdr metal alırsam ceza almam onu sorcaktım
-ee mahmut ortalama değerler yazıyo ya forumda falan.Kurallar açık..
-yaa abi ölede sonra kapatırsınız falan..şimdi o zaman 100 k kristale 50 k metal alıyım
-olurmu mahmut çok düşük o rakam.Hem karşı taraf kabul etmez o rakamı
-sen merak etme abi.karşı tarafda benim zaten großes Grinsen ondan ona ticaret yapcam ehau.iç pazarı geliştiriom smile Dürümcüden kebabçıya smile
-hıı o zaman olur bak..Yanlız IMF yakalamasın seni dikkat et...
-nasıl yane....
sessizlik......

Sun Feb 12 2006 13:17:11 Nihilist DÜRÜMCÜ Tue Feb 14 2033 13:17:11 Multi 1/2 (kardeş adana varmı ?IMF )

Sun Feb 12 2006 13:17:11 Nihilist KEBABÇI Tue Feb 14 2033 13:17:11 Multi 2/2 (benim ki çift lavaş olsun mahmutcum IMF)

-Mahmut ?
-efendim abi???
-Benim dürümler paket olsun..evde yicem eheh
-tmm abi yaaa gelme üstüme...

(Mahmutun bu kaçıncı hayak kırıklığıdır bilinmez.Ama kahramanımız artık bir yolunu bulmalıdır ve birinci olmalıdır...)

(aruzbey ve ....... )

-slm aruzbey
-slm mahmut
-mahmut mu ?
-evet sen mahmut değilmisin?
-hayır ben murtazaa..
-nasıl yaa sen şimdi mahmut değilmisin?
-yoo mahmut diye birisini tanımıyorum
-alala öle olsun bakalım..(iç ses : du bakalım mahmut yine bişeyler yumurtlıcak)
-aruz bey ben murtaza 15 ci evrende oynuyorum sanırım karıştırdınız
--ok muratza bey nasıl yardımcı olabilirim size
--....
-ordamısınız murtaza bey?
-...
-hu hu...
- başım dönüyo bi saniye titreme falan başladı bendee...eejdjaalddjfırj
-noluyo iyimisiniz murtaza bey???
-efendim ne murtazası ?
-nasıl yaa demin murtazayım demedinizmi?
-yoq abi ben mahmut tanımadınmı?
-ya mahmut dalga mı geciosun benle ..işlerim var uğraşamıcam senle
-olurmu abi ne haddime
-eee anlamadım ya bişey nedir konu mahmut?
-...
-nedir konu dedim mahmut?
-mahmut kim ?
-eee yeter ama yaa murtazamısın mahmutmu karar ver artık?
-hıı abi yaa.sen bilmion tabeee...
-neyi bilmiom
-abi sen yenisin şimdi ben hastayım abii..çift karakterliyim ben..doktor raporum var.bazen muratza oluyom bazen mahmut ondan...ama ikiside ayrı karakterler yaneee...
--alala bak sen...
-öle abi o yuzden 2 hesabım var yanii 15 de yanlış anlama.ayrı ayrı karakteriz yaaa
-hımm çok iyi anladım ben..du ben bunun ilacını biliom
-neymiş abi...

-aruz abi neymiş o ilaç...?

Sun Feb 12 2006 13:17:11 Aruzbey Murtaza Tue Feb 14 2033 13:17:11 Multi 1/2 (vah garibim geçmiş olsun)
Sun Feb 12 2006 13:17:11 Aruzbey Mahmutt Tue Feb 14 2033 13:17:11 Multi 1/2 (nane ile limonu kaynat 2 de aspirin at içine)

-mahmut veya murtaza da olabilir ordamısın ?
-evet abi burdayım
-bak bu performansınla oskara aday olursun walla sen
-cidden mi abii
-hıı cidden sen bırak ogame i kendini sanata ver artık
-denerim abii

(marlock ve mahmut....)

-Mahmut?
-Efendim abi
-Nasıl gidiyo işler varmı multi falan bak yorma beni söle...
-ımm yok abi :S
-Hadi yaa yalan atma bak bulurum heee
-ya abi yok iştee
-alala...
-noldu abi?
-ceza veremiom kimseye.5 dk dır uğraşıom artık kimseye müdahele edemiom.
-hadi ciddenmi abi?
-evet mahmut yaa kapatamıom..bişeyler oldu...

-nasıl abi ya großes Grinsen sen şimdi kapatamıonmu ben multi yapmış olsaydım kapatamıcakmıydın ?
-evet yaa kabus gibi bişey kapatamıom ceza veremiom sana mahmut yaaa
-ehau yapma abi yaaa ohh ohh o zaman ben nakliyelere başlıyım.bi güzel hesaplar açtımki sorma abiii smile )) mahmutcuk kurtcuk mahmutizm mahmıt mah ve m..Ne güsel sonunda beahhh..istediğim kdr hesap alacam..evren birincisi olacam
-Aaaa tüh mouse takılmış beaa. kapatabiliomuşum großes Grinsen
-hııh?

Fri Feb 19 2006 21:49:18 Marlock Mahmutcuk Mon Jun 27 2033 22:49:18 Multi kayıt (Kapan susam kapan)
Fri Feb 19 2006 21:49:18 Marlock Kurtcuk Mon Jun 27 2033 22:49:18 Multi kayıt (mause geldi multi bozuldu )
Fri Feb 19 2006 21:49:18 Marlock Mahmutizm Mon Jun 27 2033 22:49:18 Multi kayıt (mahmut bir hoş ogamele coşşşsmile )
Fri Feb 19 2006 21:49:18 Marlock Mahmıt Mon Jun 27 2033 22:49:18 Multi kayıt (Buna yazcak bişey bulamadım)
Fri Feb 19 2006 21:49:18 Marlock Mah Mon Jun 27 2033 22:49:18 Multi kayıt (TDK nın isim sözlüğünü dene..hiç yaratıcı değilsin)
Fri Feb 19 2006 21:49:18 Marlock M kugu Mon Jun 27 2033 22:49:18 Multi kayıt (Tek harf valla ilginç)

-Mahmut ne safsın yaa ..hemende kanıon
-abi ama sen belden aşağı çalışıosun olmazki..Şimdi sen o hesapları kapatırken emek mi harcadın olmazki böleee.ben söledim ağzımla..
-Doğru diyon böle zevkli olmuyo bulmaca gibi çözmek daha zevkli bidakine inşallah...
-inşallah
-yine bekleriz.

saat : 04:00

-nihilist abi?
-efendim
-ben multi yapıom.aha da ismim mahmut007 jamesmahmut bond mahmut..kapatabiliosan kapat bakalım...großes Grinsen
-ya bak mahmut sen kaşındın duuu
bir süre sonra

-kapatamıorum yaaa noluyo alalal....
-yaa kapatamazsın.artık yetkilerinizi aldım
-nasıl ya nasıl olur kapatamıcakmıyım ben senın multilerinii.
-ahahahahaa
-hayır hayır olamazzzzzzz

ve derken nihilist kan ter içinde uyanır.Tanrıya şükür bu bir rüyadır...

Aynı saatler Aruzbeyin odasına konuk oluyoruz....

-Bir içki daha katıyımmı aruzcuummm..
-yok jeniferım lopezim..almıyım daha fazla
-dur sana masaj yapıyım aruzcum yorulmuşundur....

ıhı ıhım..pardon bu rüyayı kişisel hakları taciz etmemek için es geçiyoruz

yine aynı saatler mahmutun evi....

-Marlockcum nasılsın iyimisin
-iyiyiz mahmut bey siz nasılsınız?
-ei ei ...ben 3-4 multi açtım göz yum onlara okii..anlaştığımız gibi 59 da bırakcam multiyi..saten bilion evren birincisi olduk yakışmaz artık bize...
--ee ne demek her zaman istediğiniz kadar..size özel evren açacaz zaten arzu ederseniz..
-yok gözüm böle iyi ben seviom 15 ci evrenii..
-olmaz walla açcaz
-ya istemiom
-walla olmaz aaaaa olmaaaaazzzzzzz

Derken mahmutun annesi mahmutu yatağın başında sarsmaktadır

-mahmut olmazzz diorum..kalkman lasım..okula geç kalıcan
--yaa walla olmaz marlockcumm..kalkmıcam uyucam dahaaa..
-ne marloğu..kalk diorum sıpa.annen ben annen..babana söliyimde bir gör sen..hep o bilgisayardan oluyo bunlar...
-yaaa noluyo anne yaaa..ne hırpalıon.ne güsel rüya görüodum..

(mahmut mahmur bir şekilde kalkar ve oyunu kontrol için bilgisayara yönelir...ve

Fri Feb 19 2006 21:49:18 Marlock jamesmahmut Mon Jun 27 2033 22:49:18 Multi kayıt (rüyalarda buluşuruz)
Fri Feb 19 2006 21:49:18 Marlock bondmahmut Mon Jun 27 2033 22:49:18 Multi kayıt (bu hesapla kavuşurz...)

iç ses : offff yaaaa rüyalarımda bare izin verinn..yeter...

(Zaman zamanı kovaladıkça mahmut dilden dilee dolaşıp şöhret basamaklarını tırmanmaya başlamıştır.Tabi reklam teklifleri birbiri ardını gelmektedir....)

-Marlock abi?
-efendim mahmut..
-abi biliosun bayaa popüleretemiz var..Dolayısyla teklif yağıyo
-oo çok iyi sevindim bak mahmut
-saol abi.bende düşündüm bi reklam filmini burda 15ci evrende çekelim diyorum ne dersin.Hem ogame tr 15ci evren reklamı olur hemde üç beş üye kazandırırız buralara...
-walla mahmutcum aslında kötü bi fikir değilde..Reklamın nasıl olduğuna bağlı..Şimdi adminlerden falan izin almak lasım..bilmem ki...
-ya abi çok basit senaryoda hazır.Şimdi ben 15 ci evrende birinci oluyom..tabii teknik şeyleri sen ayarlarsın artık...
-hmm eee gözümde canlanmaya başladı.anlat bakalım sen şu reklamı smile
-Sonra abi asıl tema multi üzerine kurulu olcak..yani multim olcak 3 tane ben onları açtım hemen abii.Bred pıt,judi lav bide jorch klonii tamam mı abicim ..Reklam için bunlar ben zaten para bile almıcam.hayır işi yani abicim....
-eeee
-eesi işte çekicez reklamı.bak senide düşündüm .altında yardımlarından dolayı Marlock abimize teşekkürler yazdırcam..Ama abi sen şu nicklerden birini birinci yapabiliozmu..acep öle..teknik...olurmu..hı..ne diosun...abi....
abi...?abi....?

Wed Feb 22 2006 13:14:25 Marlock brad pıt Wed Feb 22 2033 13:14:25 multi 1/3 (ERLER FiLM SUNAR)

Wed Feb 22 2006 13:14:25 Marlock judi lav Wed Feb 22 2033 13:14:25 multi 2/3 (Bu bir Reklamdır(!))

Wed Feb 22 2006 13:14:25 Marlock jorch klonii Wed Feb 22 2033 13:14:25 multi 1/3 (Hanfendi sizce hangisi daha multi? -ımmm sağdaki.)

-ufff abiii..?
-efendim mahmut
-Marlock a Katkılarından Dolayı teşekkür edriz..yazımda sözümüzü tutmuş olalım..
-rica ederim ne demek maksat ogame i tanıtalım...
-hıı..tanııozz yawaş yawaş

ilginç bir diyalog ...Forum modu ANKA

-Ankaa abi ?
-EFENDIM MAHMUT
-şşttt bağırma sessiz ol..Çok gizlii..
--heee neymiş o gizli olan...
-bak ama söz ver iki gözüm önüme aksın de marlocka sölemicen..tamam mı
-tamam tamam nedir o önemli şey..?
-ben multi yaptımm.yaaaaaa....
-bak sen alala..nasıl becerdin bunu
-şimdi abi..şöle yapıosun 2 tane bilgisayar alı..............(BU BÖLÜMLER ÇOCUKLARA GENÇLERE VE TÜRK AiLE YAPISINA ZARAR VERDiĞiNDEN,OGAME TR DE KURAL DIŞI FAALiYET OLARAK ADLANDIRILACAĞI iÇiN RTÜK TARAFINDAN SANSÜRLENMiŞTiR.)
-hımm anladım mahmut.PEKi HESAP....
-şşttt sessiz ol marlock duycak..
-tamam tamam peki hesapların adı ne mahmut???
-Bu sefer onuda çok iyi ayarladım abi..banu ve murat koydum..gündemden düşmüyolar bu sıralar.ihihihhi...
-hmm tmm
-abi söz verdin marlocka sölemicen bagh ölümü görrr..baghh wallaa...
-yaa tmm söz verdik marlocka sölimicem..

Wed Feb 22 2006 13:14:25 aruzbey banu Wed Feb 22 2033 13:14:25 multi 1/2 (neremi neremiii...großes Grinsen )
Wed Feb 22 2006 13:14:25 aruzbey muratWed Feb 22 2033 13:14:25 multi 1/2 (dudaklarını...großes Grinsen )

-Anka abii..unglücklich
-efendim mahmut
-hani söz vermiştin yaa.sölemicektin marlocka
-yaa marlocka sölemedimki..aruzbeye söledim großes Grinsen
-yaa abi yaa boşluklardan yaralanmışın..ha o haaa o unglücklich
-ee napem mahmutcum kural kuraldır..
-ahede yazıom buraya abii birinci olacam ben bu evrende...
-inşallah mahmut inşallah.bi kara versen hangi hesapla olacana

mahmutun iç sesi: yaa napcam ben yaaa...nasıl birinci olcammoff naıl nasıll

-MAHMUTTTTTTT....MAHHMUTTTTTTTT
-yaa tamam anne gelioz 2 dk dur
-Bana bak kalk çabuk o bilg. başından bakkala git gel..Ogame karın doyurmuooo..kalk diom...ay iice asosyal oldu bu çocuk..annenin iç sesi: ay napsak acep..kurşunmu döktürsek...en iisi bunu bi kızla tanıştırmak...

(bir dahaki bölümde neler olacak.Mahmut sosyalleşebilecekmi..Annesinin bulduğu kızı beğenecekmi..yoksa ogame mi tercih edecek..göreceğiz..Mahmut yılmaz..Mahmut yıkılmaz...Sonunu düşünen multici olamaz... (fon müziği girer...Cenderee..)

-abii Marlock abiii
-efendim Mahmut
-sana mujdeli bi haberim var abii
-oo soyle Mahmutcum..
-abii ben multiden vazgectimde su savas deklarasyonunu nasıl yapcaz be abiii
-savas deklarasyon bolumune gir yap Mahmutcum cok kolay..
-abii onu yaptım zaten
-ee sorun ne o zaman Mahmut ?
-abii simdi benim Mahmut Imparatorlugu ittifakımdan benim diger ittifakım olan Mahmut Krallıgı ittifakına savas deklarasyonu yaptım ama cevap yazan olmadı be abii nasıl olacak şimdi..
-neeeee naptın MAhmut!!!
-ne kızıyon abii sende Allah Allah buldun kucuk cocugu
bende gider Aruzbey abiye sorarım..

Wed Feb 23 2006 11:14:25 marlock Mahmut Imp. butun oyuncular Wed Feb 22 2033 13:14:25 multi 1/2 (Imparatorluk coktu!)
Wed Feb 23 2006 11:14:25 marlock Mahmut Krallıgı butun oyuncular Wed Feb 22 2033 13:14:25 multi 1/2 (Kral oldu ulke dagıldı!)

-askolsun be marlock abii bende tekrar multiye yonelecem
bi sinerji yaratalım dedik evrende..
-yarattın ya Mahmut sinerji degil sinirlerimi hoplattın..

Multici Mahmut emelini gercekleştiremeyince sinirlenir ve oyun birincisine mesaj atar..

- ben Mahmut
oyun birincisi- hangi Mahmut ??
-Multici Mahmut uleyyynnn..
oyun birincisi-ha su Mahmut
-ne demek lan su bu dogru konus bitiricem ulan seni artık birinci ben olacam az kaldı..
oyun birincisi-ha ha ha nasıl olacakmış o guldurme hilekar großes Grinsen
-olum Marlock abiinin sevgilisinin (eşinin yada) kız kardeşini ayarladım olum bacanak olacaz Marlock abiyle ha ha artık kapatmaz benim multileri ee ne de olsa bacanak olduk.. großes Grinsen bittin olum sen az kaldı..
oyun birincisi-senin gezegenlerin koordinatlarını gonderde o zaman sana hammadde gonderiim ee ne de olsa artık birinci sen sayılırsın bu da sana hediyem olsun birinci olunca sende beni unutmazsın..
-he he şöyle yola gel bakiimm tamam gonderiyorum..

Wed Feb 23 2006 18:14:25 Marlock Bacanak 1 Wed Feb 23 2033 18:14:25 multi 1/2 (oyun birincisi)
Wed Feb 23 2006 18:14:25 Marlock Bacanak 2 Wed Feb 23 2033 18:14:25 multi 1/2 (oyun birincisi)
Wed Feb 23 2006 18:14:25 Marlock Bacanak 3 Wed Feb 23 2033 18:14:25 multi 1/2 (oyun birincisi)
Wed Feb 23 2006 18:14:25 Marlock Bacanak 4 Wed Feb 23 2033 18:14:25 multi 1/2 (oyun birincisi)
Wed Feb 23 2006 18:14:25 Marlock Bacanak 5 Wed Feb 23 2033 18:14:25 multi 1/2 (oyun birincisi)

-Mahmut
-efendim Marlock abi,abii bi şey soracam abii ispiyonladı demi o birinci olacak adam..
-yok Mahmut o soylemedi..
-peki nasıl buldun be abii ??
-Mahmut sana bi şey itiraf edicem oyun birincisi benim..

Mahmut iç ses ; tuh kızı ayarlamak için o kadar da ugraştık boşa gitti neyse annemin bana ayarlayacagı kızı goriim bari ben.. großes Grinsen

Maschera hadi ama senden de bekliyoruz..

(Kurşuncu Nazifenin evi.....sıradan bir gün...)

-Vah yavrum vah garibim..neler yapmışlar sana
-unglücklich efet nazife tezee..hep o marlock yaptı...
-Büyü yapmış san büyü yapmış o..Ben şimdi bi kurşun dökerim hiç bişeyin kalmaz..Sana bi daha sokulamaz bile..
-Wallamı nazife tezee..Ben kurşunla nazife tezeee..multilerime dokunmasın marlock..
-multi mi o ne beahh..iç ses : wahh garip çocuk huhular gelmiş bunaa..multi falan diyo..cık cık unglücklich
-efet nazife tezeee multi yapmak istiomm..beni birnci yap kurşunla beni...

Kurşun dökülür..cıssSSssss........

-hiii bak görüonmu kurşunların şeklini...
-görüom görüomm aynı muhrip gibimm ...
-ne muhribi yawrucum göz o göz..kem gözler patlasın.tü tü tü......kırkbir kere tü tü tü..
-Patlat nazife tezeee.dokunamasınlar banaa..multilerimi elleşmesin marlock
-tmm yavrum sen hiç merak etme..Nazife tezeenin kurşunu ISO 9001 belgelidir.Sonuç garanti.Sana bişey yapamaz artık marlock...
-eminmisin nazife tezee..bak cin gibi bi adam bu yakalıyo hep beni..
-şştt üç harflileri alma ağzına cık cık...tü tü tü....dokunamaz sana sen korkma yavrum..tüm gözleri şişledim ben...
-ii pekii öle olsun bakcez...

Wed Feb 23 2006 11:14:25 marlock multiple choise Wed Feb 22 2033 13:14:25 multi 1/2 (a mı desem b mi desem ne desem smile )
Wed Feb 23 2006 11:14:25 marlock fill in the blanks Wed Feb 22 2033 13:14:25 multi 1/2 (ımmm seyirciye sorabilioz mu ?)

-Marlock abi..
-efendim mahmut
-abi nasıl oldu o iş yaaa..ben kurşunluydum..korumam vardı..elleşemicektin beni...
-eheh mahmutcum sen kurşun döktürmüşün ama bende wodoo yapıom kara büyü...
-hmm..hadi yaaa
-yaaa

-Xar abi
-evet?
-marlock varyaa vuducu vuducu...
-hıı o ne beee
- ya işte büyü yapıo falan benim bebeğimi yapmış..multilerimi yakalıo..benden duymuş olma yaneee..
-hmm anladım yinemi ceza yedin
-ya onemli olan ceza değil..yani bugün bana yarın size yapar.nazifee tezee bile başedemedi bu marlockla..vuducuuu ...
-eheh bişey olmaz benimde nazar boncuğum var
-ii peki....

Ve o sihirli gün gelip çatmıştır

-mahmutcum bak bu kız arkadaş necla tezeeenin kızı yekpare..tanışın hade kaynaşın bende çay koyip gelcem

-miraba ihi ihi Freude
-meraba
-mmm

-eeee
.
-ee sen konişmıcakmısın mahmut
-yaa aklım başka yerde de kusura bakma..Filolar yerde kaldı
-aaa ne filosu o ?
-ya bi oyun ogame diyee
-ımm ihi ihi Freude
- sen boşver anlamazsın

-ee gel hadi odana gidelim sen bana göster ogameni ihi ihi Freude

- Zunge raus ee gidelim bariii

-çocuklar çaylar hazırrrrrrrrrrr....aa nerde bunlar ....ay yukarı çıkmışlar...aman aman...sandığımdan çabuk kaynaştılar..ay şu cocuk bi kalksa bilgisayarın başından yeter....çıkıyımda bakiim napıolar
mahmutun annesi kapı önünden içerdeki seslere kulak misafiri olmaktadır...

-ayyy olmuyoo yaaaa..kalkmıooo buu
-ya kızm olcak da yakıt yokkk..az yakıt şapıyım..kaldırırız...

-tmm hadi kaldıralım çabukk...ihi ihi Freude

Telaşlı anne içeri girer ve birden manzarayla karşılaşır.Mahmut ve yekpare bilgisayar başında oturmaktadırlar...

-noldu anne
-eee şeyyy..ben sandım kiii...şey
-ne sandın annee iki oyun oynatmadın yaaa..yeter sondalayıp durma artık hayatımı..

-şey yawrum yok bişey
-zennube tezeee mahmut bana ogame oynamsını gösteriodu..ihi ihi ... Freude
-offf aman ii beee ne haliniz varsa görün

-şimdi bak böle oynayarak birinci olamayız kızm
-ee napcaz mahmutcumm

-eheh sen onu bana bırak..multi yapıcazzz ..multii...
-ihi ihi Freude

-şimdi sana 3-5 hesap açcam..tamamı hepsini geliştirip birbirine nakliye yapcezz..anladınmı kısss

-anladım mahmutcum..ihi ihi Freude

Fri Feb 24 2006 21:49:18 Marlock askbocugu Mon Jun 27 2033 22:49:18 Multi kayıt (utandırıosun beni mahmut)

Fri Feb 24 2006 21:49:18 Marlock sevgikelebea Mon Jun 27 2033 22:49:18 Multi kayıt (ne güsel sözler bunlar)

Fri Feb 24 2006 21:49:18 Marlock guzellikşurubu Mon Jun 27 2033 22:49:18 Multi kayıt (ama maalesef kalbim başkasına ait)

-Marlock abi
-noldu mahmut
-abi ayıp yaa yengenin yanında bare yapma
-ee napalım mahmut kural kuraldır

-ama abi kıza ayıp oldu bak yanımda

-ee kapattık kusura bakmasın artık yengede..yenge bu sana vurulmuş heralde..hesap isimleri değişti bi anda

-efet marlock.ihi ihi ihi Freude
-sus kız sende kişneyip durmaa..offff

(Mahmutun dertlerine Marlocktan sonra birde aşk eklenmişti..acaba mahmut kişnek yekparesiyle sefgili olabilecek mi..Acaba onlar birinciliğe multiyle erip bizde kerevetlerine çıkabilecekmiyiz.Multici mahmut devam edecek...(fon müziği: eliff elifffffff )

Mahmut birincilik hayallerini bu sefer 7. evrende gercekleştirmek ister..

-Mahmut
-efendim Marlock abii
-olum bu 7. evrendeki Mahmut sen misin ?
-hımmmm bilmem
-ne demek olum bilmem sensen soyle bak kızmıcam
-yok abii ( la olum soylersem hemen kapatır bu gezegenleri en iyisi soylemiiim )
-olum sen degilsen biri senin namını kullanıyo multi yapıyo bak haberin olsun..
-kimmiş oo kimse benim namımı çalamaz ewet benim ne olacak bi gün yüzü göstermedin ki adama bende oraya gittim ama sen karışamazsın artık zu ha ha großes Grinsen großes Grinsen

Fri Feb 24 2006 10:49:18 Pandora Marlock kurtuldum senden 1 Mon Jun 24 2033 10:49:18 Multi kayıt (Hoşgeldin Mahmut)
Fri Feb 24 2006 10:49:18 Pandora Marlock beni yakalayamaz ki Mon Jun 24 2033 10:49:18 Multi kayıt (Teşekkürler Marlock)

pandora- Mahmutcum hoşgeldin
-hoşbulmadık ama abii bıktım valla şu Marlock abii den
pandora-valla o soyledi Mahmutcum bizde görevimizi yaptık,seni takip ediyomus haberin olsun,sırf seni rahat takip edebilmek için işi falan bırakmış evde hep oyunda seni arıyomuş..

-Marlock abii
-efendim Mahmut
-bana Mahmut deme bir daha abi bırak artık peşimi ya kurtulamıcam mı senden ya ne istiyosun benden alla alla başka evrene gittim oraya da geldin.. bırakıcam işte oyunu ..
iç ses: yiyecek mi acaba oyunu bıraktıgımı großes Grinsen
-olum ben senin iyiligin için soyledim orada birinci olamazsın..
-nedenmiş ?
-oranın birincisi de benim.. großes Grinsen
-neeeee

-oglum bak kim geldi Freude
-merhabaa Mahmut
-hoşşşşgelldiinn Yekpare gel ogame oynayalım..
-bende onun için gelmiştim zaten..

iç ses Mahmutun annesi: 'oglanı kurtaralım derken kızıda kaybettik..'

- marlock abi
- efendim mahmut
- abi adam gibi oynamak istedim bu sefer ama erfakoc benim somurgelerime 46 defa saldırdı
- hmmm kordinatları ne mahmut senin sömlerinin
- abi ( ......-......-.......-........-......-.......-......-......................
...)
- hmm ok mahmut ben gerekeni yaparım sen dert etme ok
- saol marlock abi smile
Fri Feb 10 2006 21:49:18 Marlock mahmut iyidir Mon Jun 27 2033 22:49:18 Multi kayıt ( bu somurge sana kucuk geldi patlattım )
Fri Feb 10 2006 21:49:18 Marlock mahmut temizdir kugu Mon Jun 27 2033 22:49:19 Multi kayıt (bu somurgede cok büyük patlattım)
Fri Feb 10 2006 21:49:18 Marlock mahmut hile yapmaz Mon Jun 27 2033 22:49:20 Multi kayıt (sen sömürgesiz de oynarsın eminim )

- marlock abi saol unglücklich
- sorun deil mahmut adam hile yapmıs cezasını verdik sen saol

marlocka bir mail gelmiştir...

>>merhaba adım mahmut şu anda aids hastasıyım
>>ve aids hastalığına karşılık yeni bir teknoloji geliştirilmiş amerikada
>>yalnız bu tedavi çok pahalı olduğu için tedavi olamıyorum
>>uzun aramadan sonra kendime sponsor buldum
>>Gameforge GmbH
şirketi; http://www.ogame.com.tr de 15.evrendeki mahmut return2 adli hesabima yolladiginiz her 1000 kristal basina 2 dolar veriyor ve revenge of the mahmut2 adli hesabima gonderdiginiz her metal için 1 dolar veriyor.ve şu an 10.000k dolara daha ihtiyacım var yardımlarınızı bekliyorum
>>NOT:bu mesajı herkese yollayınız...

-marlock abi
-söyle mahmut
-abi rus hackerlar maillere dadanmış sakın bugün gelen mailleri açma...(ulan inşallah benim maili açmaz listedeki herkese niye gönderiyonki opları ayırsana ah benim eşşek kafam)
-hadi yaa iyiki söyledin bak çok sağol
-ne demek abi anti-virüsler bile fayda etmiyomuş bugün gelen mailleri sil abi...

Fri Feb 10 2006 21:49:18 Marlock revenge of the mahmut2 Mon Jun 27 2033 22:49:18 Multi kayıt (aşk olsun mahmut neyin intikamını alıyosun )

Fri Feb 10 2006 21:49:18 Marlock mahmut return2 Mon Jun 27 2033 22:49:18 Multi kayıt (oo hoşgeldin mahmut )

-marlock abi yine yapmışsın yapacağını
-görevim bu mahmut
-ama abi sen milletin yardım etme özgürlüğüne karışamazsın şimdi allah bilir kaç k madenim olmuştu..(neyse allahtan revenge of the mahmut1 le mahmut return1 i kapatmadigroßes Grinsen )
-ya mahmut bu sefer bir gariplik var tamam şu mail olayı 'listendeki herkese gönder'çok orjinal bir fikirdi ama sen bu işleri sıraya göre yapardın neden bu sefer nicklerinde 2 yazıyo.?..
-şey abi..kemm..küm...

Fri Feb 11 2006 21:49:18 Marlock revenge of the mahmut1 Mon Jun 27 2033 22:49:18 Multi kayıt (diyorum bu sefer neden seri sıralamadı bu mahmut)

Fri Feb 11 2006 21:49:18 Marlock mahmut return1 Mon Jun 27 2033 22:49:18 Multi kayıt (nasılda tanıyorum seni ama )

-marlock abi..
-söyle mahmut
-abi bi daha ne geri gelcem nede intikam alacam küstüm oynamıyom ben
-hep böyle derler üzülme bee giden 80 tane acc ye üzülmedinde bu 4 ünemi üzülüyosun..
-yok abi tam uluslararası piyasaya açılıyodumki mail sanada gitmiş...
-anlıyorum bu arada >Gameforge GmbH
şirketinden teşekkür maili almışsın ne iş?
-hiç walla reklamlarını yaptığım için teşekkür ediyorlar...insan bari kalan son iki hesabima ynakliye yapar...

Fri Feb 12 2006 21:49:18 Marlock last mahmut Mon Jun 27 2033 22:49:18 Multi kayıt (hadi ya ciddimisin bak uğraştırma eminmsisin son olduğundan)

Fri Feb 12 2006 21:49:18 Marlock last mahmut2 Mon Jun 27 2033 22:49:18 Multi kayıt (ne bitmez sonmuş bu ya ve sendeki bu azim)

-marlock abi
-ne var mahmut?
-bişey yok abi no comment....

-marlock abi
-ne var mahmut
-abi ben sıkıldım multiden artık tek hesabım var supermahmut diye gel hadi dost olalım
-hadi hadi yeme beni ben seni bilirim vazgeçmezsin sen
-yok abi gerçekten vazgeçtim
-iyi tamam vargeçmiş ol(iç ses:kesin bişi var)
-abi biz şimdi sadece ikimiz varız sen yalnız hissedersin kendini
-yok canım ne münasebet
-yok sen hissedersin hazır supermahmutla dost olmuşken bide megamahmut gigamahmut ve ultramahmutla da dost olsan diyorum
-hmm tamam bekle sen hemen dost olayım

Fri Feb 24 2006 13:54:41 marlock supermahmut Mon Jul 11 2033 13:54:41 senle dost oldum
Fri Feb 24 2006 13:54:17 marlock megamahmut Mon Jul 11 2033 14:54:17 ama unutma atalarımız demişki
Fri Feb 24 2006 13:54:17 marlock gigamahmut Mon Jul 11 2033 14:54:17 dostun dosta yaptığını
Fri Feb 24 2006 13:54:17 marlock ultramahmut Mon Jul 11 2033 14:54:17 düşman düşmana yapmazmış

-abi
-evet mahmut
-çok iyi dostuz dimi artık ceza vermezsin
-yok canım ne ceza veriyim hem sen sıkılmadın mı?

(Gazetelerden bir görüntü.....)

Sevgili Güzin abla
Dün sevgilimden ayrıldım.Beni anlamamakta direniyor.Onu çok seviyorum ama beraberde olamıyoruz.Sence ne yapmalıyım.Ona döniyimmi
Rumuz: gül-goncası
Sevgili Güzin abla;
19 yaşında sağlıklı bir delikanlıyım apla.Ogame diye bi oyun oynuyorum.daha doğrusu oynamaya çalışıyorum.Apla benim sorunum marlock diye birisi..Bana hayatı zehir etti apla..Multi açıyorum yakalıyo..en son bi kızla tanıştım üstünüze afiyet.Kikirdek şirinmi şirin bi kız..ogame de meraklı..Aplacım bi manimiz marlock..Mutluluğumuza hep gölge düşürüyo.Bak dünde 2 hesap açtım..pıtırcık ve mısırcık diye...Apla rahat bırakmıyo yaa 2 kademe basamıom..nakliye bile yapamıom..işte böyle apla.Sence ne yapmalıyım..ben nasıl birinci olcam..yekparemle nasıl mutlu bir hayat kurcam.
Rumuz: multici-mahmut
Sevgili Güzin abla;
Benim pek bi problemim yok Allaha şükür.Sadece ufak bir notum var multici mahmut rumuzlu arkadaşa.
Thu Feb 23 2006 20:49:23 Marlock pıtırcık Sun Jul 10 2033 21:49:23 (ilişkimizi gözden geçirelim)
Thu Feb 23 2006 20:49:23 Marlock mısırcık Sun Jul 10 2033 21:49:23 (bir danışmana başvuralım ne dersin großes Grinsen )
yazıma son verirken güzin abla kendisini yanaklarından sondalıyorum.
Rumuz : Marlock

-Marlock abi
-efendim
-çüşş yaneee..yeter ama..unglücklich
-Mahmutcum ee işimiz bu napalım..Bu arada arkadaşının pasosuyla otobüse biniyomuşun kulağıma geldi yakalanırsan bizim gibi affetmezler haa..multi pasocu großes Grinsen großes Grinsen
-hııı! hakketten yeter yaaaa....bi git ya bi git unglücklich
- Zunge raus

(Kahramanımız zor günler geçirmektedir..Bunalımın eşiğindedir...Bir seçim yapmak zorundadır..Ama hangi hesabı seçmelidir.Yekpare ile ilişkileri ne olacaktır.Marlockun teklifini kabul edip bir danışmana başvuracakmıdır..Bundan sonraki bölümlerde psikolojik gerilim daha da tırmanacak.. (fon müziği : How can I choise dımtıs dımtısssss girer (bu arada böle bi parça yok google da aramayın yanee müsikler oricinal)