bugün

her ikisi de şuanda ilerideki chp genel başkanı yada cumhurbaşkanı adayı olarak konuşuluyor. hatta chp içinde de böyle bir kutuplaşma başlamış iddialara göre ancak benim kesinlikle oyum imamoğlu'ndan yana olur. kendisini daha idealist daha cesur ve daha başarılı buluyorum.

muharrem ince'nin adam kazandı beyler sözü kendisinin yenilgiyi ve haksızlığı ne çabuk sindirebildiğinin kanıtıdır. bu yüzden muharrem out, ekrem in .
ısrarla göz önüne getirilen versus. oysa ekrem imamoğlu seçilmiş bir başkanken ince ne yazık ki halkı aynı oranda etkileyememiştir. bu nedenledir ki ince sürekli gün yüzüne çıkarılıp pohpohlanıyor.
Ciguli amk..daha mantıklı..
şayet ikisi arasında bir vs yapılacaksa bu kesinlikle imamoğlu olur, neden?

muharrem ince her ne kadar kendi seçmenine, ortamda yarattığı agresyon sayesinde daha sempatik gelse de, nihayetinde eriştiği en mutlak başarı, kendi seçmenini tek bir noktada konsolide edebilmesi olarak kalıyor. Yani chp ve sol-ılımlı sol cenahı, muharrem ince nin tiratlarından normalin üzerinde etkilenip bir arada hareket etmeyi başarabilse de, işin esprisi şurada; sol-ılımlı sol cenahındaki bu konsolidasyon tüm gidişata rağmen yüzde 30-35 bandını aşamıyor. Bu bandı aşmanın yolu karşı bloktan oy çalabilmek. işte tam da bu noktada imamoğlu' nun başarısı başlıyor.

ekrem imamoğlu, özellikle muharrem ince nin bahsettiğim cenah özelinde inşa ettiği konsolidasyonun üzerine, yeri geldiğinde haddinden fazla naif duruşuyla, kibar meydan okumalarıyla, düşük hatta hiç olmayan agresyon seviyesiyle yeni bir dalganın başlamasına sebebiyet verdi. kavga ve gürültüyle uğraşmasını seven ve yıllarca buna alışmış iktidarın dengesini bozdu. sakin tavırlar, insanlara derdini anlatma isteği, akp ve ekürilerinin cenahında da karşılık bulmayı başardı. karşı bloktan oy çalmayı bilen sol-ılımlı sol bloğu, istanbul gibi türkiye nin beyni olan bir şehirde yüzde 50 lerden fazla oy almayı başardı.

bu versusta ben imamoğluna win yazarım.