bugün

az önce kilisede ibadetini bitiren yazardır.
Kuran' da geçen inanmayanları öldürün kısmının, kuran' ı türkçe yazan yazarın yorumu olduğunu bilmeyen kimsenin söylemidir.

Bu kişiler dikkate alınmamalıdır.

Edit: islam gibi bir hoşgörü dininde öldürün gibi bir emir olmayacağını hala anlayamayan, öyle bir şey olsa bile hz. Muhammed mekke' deki müşrikleri öldürürdü en başta değil mi diye düşünemeyen insanların bu saçma yoruma kolaylıkla inanması da kaçınılmazdır.
kişinin kendi bileceği iştir...

saygı duyana biz de saygı duyarız. saygı duymayana biz de saygı duymayız. ondan sonra kimse ağlamasın, neden eziliyoruz, çiziliyoruz diye... ne ekersen onu biçersin!
her ideolojide mürtedin cezası aynıdır. kemalizm mürted demez de irtica der, yok eder. sosyalizm mürted demez de "dönek" der, "oportünizst" der, asar keser... hristiyan diri diri yakar. yahudiyi zaten söylemiyorum, "eşiktekini beşiktekini öldür" diyor kutsal kitapları; çoluk çocuk ayrımı da yapmıyor.

bir tek islam mı batıyor yani... tekrar ediyorum: saygılı olana saygılı olunur, saldırana saldırılır. islam budur.
geçen gün kervanla gidiyoruz, tam bir ağacın yanından geçerken biri çıktı "ben size saygı duymuyorum" diye bağırmaya başladı. içimizden bir kaçı döndü baktı, ama kervan yürümeye devam etti.
kişisel bir düşünce.

müslümanlığa ters bir düşünce dile getirilince bu sözlükte neden recm kafası yaşıyor çoğu yazar anlamak mümkün değil.

ayrıca zaten bu başlık sadece yazarı ilgilendirecek kadar subjektif değil mi sayın moderatörler?
seni tövbeye davet ediyorum ey dinini inkar etmiş mürted. Yaradan O kadar büyüktür ki!.. sen ve senin gibiler için bir açık kapı bırakmıştır.

--spoiler--
inandıktan, peygamberin hak olduğuna şehâdet ettikten, kendilerine belgeler geldikten sonra inkâr eden bir milleti allah nasıl doğru yola eriştirir? allah zalimleri doğru yola eriştirmez. işte bunların cezası, allah'ın meleklerin, insanların hepsinin lânetine uğramalarıdır. orada temellidirler; onlardan azâb hafifletilmez; onların azabı geciktirilmez. ancak bunun ardından tevbe edip düzelenler müstesnâdır. doğrusu allah bağışlar ve merhamet eder" (âl-i imrân, 86-89)
--spoiler--
kişisel tercih. yalnız arkadaşım kaç gündür hz. muhammed'le, islamla ilgili başlık açıyorsun. dini biz müslümanlardan daha fazla dert ettiğin aşikar. tamam inanmıyorsan inanma, sus ve çekil köşene. her gün pilav yenmez ki. her gün inanmadığını dile getirmene gerek yok. inananları yolundan çevirmekse gayen, boşuna kendini yoruyorsun. son not samimi olmak gerekirse biz bu kadar düşünmüyoruz islamı.
kimse sevmek zorunda değil, ama saygı duymak zorunda.
edit: nitekim sevgide serbesiyet saygıda mecburiyet vardır.
9 yaşındaki kızla gerdeğe girmesinden mütevellit ben de saygı duymuyorum.
Evet, inancınıza hakaret etmedikleri sürece onlarla (gayrmüslim/ateeist ve diğer din mensupları) iyi geçinmek zorundasınız.

Resul-u Ekrem (s. a.v) şöyle buyuruyor: ‘Kim, islam muahidlerine (anlaşma/sözleşme yapanlara) zulmederse ve gücünün yetmediği bir yük yüklerse kıyamette onun düşmanı ben olacağım. [Sadruddin Belaği, Adalet ve Kaza Der islam, s.57; Zeyn-ul Abidin Kurbani, islam ve Hukuk-u Beşer, s.397.]

Kim ehl-i zimme’ye (islam’a sığınmış Yahudi, Hıristiyan ve Zerdüşt’e) eziyet ederse bana eziyet etmiştir. [Sadruddin Belaği, a. g.e.]

Hatta iyi davranmayı geçtik onların fakirlerine yardım dahi etmek zorundasınız.

ibn-i Abbas, Peygamberimizin (s. a.a) şöyle buyurduğunu rivayet eder: ‘Bütün ilahi dinlerin fakirlerine sadaka verin. [Afif Abdulfettah Tabbare, Ruh-ud Din-il islami, s.276.]

Kim Yahudiliğinde veya Hristiyanlığında kalmak istiyorsa, ona müdahale edilmez. (ibn Hişâm, es-Sîre, II, 586)

- Necran Hristiyanlarından gelen bir heyeti ağırlayan Hz. Peygamber (a. s.m), onların ibadetlerini yapmaları için Mescid-i Nebeviyi boşaltmış ve onlara tahsis etmiştir.

- Medine dışında baş gösteren bir kıtlık münasebetiyle Medine’ye gelip sığınanlar arasında pek çok gayrimüslim de bulunuyordu. Bütün bunları sahabelerine taksim eden Hz. Peygamber (a. s.m) bizzat evinde -bir süreliğine- misafir ettiği kişi de gayrimüslim idi.

- Kur’an’ın bir çok ayeti, Hz. Peygamber (a. s.m)’in tebliğinde gayrimüslimlere ve inanmayanlara karşı çok nazik davrandığını göstermektedir.

peki sizin onunla alıp veremediğiniz nedir? diye sorarlar adama.
mürted ile ilgili cevabı da şu -->#16021888 entry ile yalayıp yutmuş olmanız lazım.

özetle; ilkokulu askerlikten sonra bitirmiş, sistematik bir eğitim almamış dogru dürüst arapcasi olmayan bir sahsiyet olan tursan dursun'un klonları, duymadığınız saygıyı kendinize gösteriverin bi ara. öptüm.
bilmeden günaha girenler sınıfına dahil olunmasına neden olan gereksiz bir söylemdir.
iyi de banane napıyorsan yap açıklaması gereken bir tümce.

http://sinekbook.com/wp-c.../main/2010_12/sinirli.jpg
Atatürk'e saygı duymayan cahil yazar söylemiyle aynı doğrultudaki söylem.
(bkz: kuul görünmek için dini değerlere saldırmak)
suudi arabistan da yaşanan son olaydan yola çıkarak türkiye de aynı tepkiyi toplamaya çalışan kişi. bunun bir örnegi kendi tabiri ile "gebermiş" aziz nesin dir, çok şükür öldüde millet bu provakatörden kurtuldu, hatırlarsınız sivas ta, sivas katliamından önce toplumu gerici bir sürü igrenç açıklamalar yapmış, chp hükümeti döneminde tüm ayarlamalar yapıldıktan sonra başka ilçede yapılacak toplantı sivas merkez e alınmış, ve madımak yakılmıştır, madımak ı yakanların arasında bir tane bile normal vatandaş yoktur, içeri giren tegmen geberin diyerek onları orda bırakıp gitmiştir, hükümet chp lidir! arif sag ın silahı ile 2 kişiyi öldürdügü söylentisi ortaya çıkartılmamıştır ve otopsi yapılmadan ölüler gömülmüştür, kaç tanesi silah ile vurulaak öldürüldügü hala belli degildir!

işte bu başlıgı açan kişi gibi orayı yakanda normal insan degil ajandır!

bu sözlügü istihbarat örgütlerinin takip ettigini sanıyorum, bu yazar onlardan birisi bence.
(bkz: sorduk mu)
bizi çok ilgilendiren durum bende merak ediyordum acaba yazarlar hz . muhammed (s. a. v. ) 'a saygı duyuyorlar mı ? diye .
sırf söylediklerine inanmıyor diye pislik, beyinsiz, zalim, cehennemin dibilik, hayvandanda aşağı mahlukat olarak nitelendirilen biri tarafından söylenmesi kimseyi şaşırtmamalıdır. hele bir de dinciler tarafından tonla sosyal psikolojik eziyete maruz kalıyorsa, saygı duymamasıyla kalmasına şükür edilmelidir.
taş olsa çatlar lan!