bugün

15 yılda adam dünyanın malını götürdü. Bırak vekil çoğunluğunü başkan olamasa bile koymaz ona. Alır 15 senedir beslediği yandaşlari yeni bir ülke kurar zor mu?
Yurtdışı seferi.
yeni sistemin kuvvetler ayrılığına daha yakın olduğu doğruymuş demek ki. Seçimden sonra ohal'e falan ihtiyaç kalmıyor zaten aq. Kaldırırlar gider.
Görünürde ya evet bir de bu var diyebilir insan ama hukukçu gözüyle bakalım olaya. sisteme göre meclis bir kanun çıkardığında cumhurbaşkanının onayına gidiyor. Başkan onaylarsa iyi ya veto ederse meclis tekrar görüşüyor c.başkanı yok bu seferde olmamış derse ne yapıyor? iki seçenek var ya referandum ya da anayasa mahkemesi. Anayasa mahkemesi kaç üyeden oluşuyor? 15 üye. Peki bu üyelerin kaç tanesini direkt ya da dolaylı yoldan cumhurbaşkanı atıyor? 12 tanesini. Anayasa mahkemesinden istenen ya da istenmeyen kararın çıkması için kaç oy gerekiyor? 8 üyenin oyu yetiyor. Sonuç? Meclis'in hilafa yaptığı her kanun anayasa mahkemesinden döner çünkü orası cumhurbaşkanının atadıklarıyla dolu olacak.
elinden ne mi gelir?
demokrasiye inanmayan birinin elinden ne gelirse o gelir.attırır içeri 20-30 vekili oylamadan sonra ya da önce,farketmez.
Yürütme RTE nin olur, yasama muhalefette, yargı zaten ayrı olmalı. Kuvvetler ayrılığı daha iyi çalışır.
Blowjob.
kendinden önce 301'i garantilemiştir, merak etmeyin...
Gana, demokratik Kongo, Kenya Gibi birbirinden elit seçenekler arasından birisini seçecektir. Dubai de olabilir.
muhalefet zaten 301 i geçecektir, belki çok faydası olmaz ama büyük bir adım olur.
artık kasmayın bu kadar muhalifler için geçmiş olsun iktidarda kasmasın artık onlar içinde geçmiş olsun rahat olun beyler rahat korkulacak bir şey yok
ilk turda %51 alırsa başkan olur bak çoğunluk azınlıktan üstündür der
ikinci turda %2 alsa %1 den üstün olur bak azınlık çoğunluğa galip dersiniz sonuç ortada beyler

en güçlünün iktidar olması için en küçüğe ihtiyacı var ama en küçük en en güçlüye ihtiyacı var.

başkan olur da 600 kişide muhalif olursa mükemmel olur halk hepsinin ne olduğunu anlar başkan beni çalıştırmadılar diyemez muhalefet bizi engelliyor diyemez rahat olun kasmayın.