bugün

siklikla yasanan hadisedir. karsinizdaki * veya (: degil de yarilma efektlerini siraliyorsa gulmus olabilecegi dusunulebilir.
Özellikle ":)", için geçerli olan durumdur. Gülmek ne demek bu sırıtışla karşıdakine çoğunlukla cahil, aptal, salak, seni siklemiyorum, iplemiyorum, komik mi olduğunu sanıyorsun, umrumda değilsin mesajı verilmeye çalıştığı bilinmektedir.
(bkz: yazacak bir şey bulamamak)
gayet sıradan şeyler söylemiş dahi olsanız, cümle sonunda bu smileyleri kullanmıyorsanız karşınızdaki kişi, 'ne var, ne oldu, neye kızdın, hayırdır bi durgunsun sanki n'oldu' hatta 'ama ne dedim ki ben şimdi' gibi tepkiler verebilmektedir. bu nedenle gülmekten çok 'herşey yolunda, sorun yok, muhabbet güzel gidiyor' mesajı vermek için kullanılan işaretlerdir. gerçekten güldüğünüzde puhahaha, zuha, vs. tuhaf şeyler kullanmanız gerekir.
üç beş gülümsemeyi bir arada kullanırsanız daha samimi daha inandırıcı oluyor ama ne yazıkki gerçekten gülmediği halde vara yoğa gülümseme koyanlar yüzünden karşı tarafı gerçekten güldüğünüze inandırmak günden güne zorlaşıyor :D
sanal alemin sahteliğini bir daha gözler önüne seren durumdur.
görsel