bugün

motosikletleri fark edin de bu çakal paketçileri ne yapacağız ? sağa sinyal verdiğim halde sağımdan geçiyor. ters yönleri saymıyorum.
normal şeritten giderlerse farkederiz.
Hiç işim olmaz aralardan zikzak yapıp geçenleri mi gözleyeceğim.

Trafikte motorlar için yeniden düzenleme yapılması gerekiyor normal araç kuralları ile.
Akşam son anda ettim yoksa eziliyordum.
aksi taktirde haklı veya haksız bile olsanız hiç tanımadığınız birinin hayat hikayesinin bitmesine neden olabilirsiniz!
motorsikletleri fark edin!
trafik kurallarına uyduğu sürece fark edileceklerdir.
kaldırımda yürürken arkamdan gelen motorcu yol ver diye korna yapacaksa fark etmemin imkanı yok.

Edit: hele bir de kaskına kamera takıp YouTube videosu çıksın diye millete atar gider yapanlar var. Bu tür videoları inceleyen bir adam bile var internette.

Adam park edecekken dörtlüleri yakmamış diye artistlik yapıyor. Kaç kişi araba kullanırken önündeki araç dörtlüleri yakmadı diye araçtan inip olay çıkardı?
motosikletliler adam gibi trafik kurallarina uysa, farkedilmeye ihtiyac duymazlar.
Sen araclarin arasinda cocuk parkinda oynar gibi oyna, ne bir kural tani, ne bir kaide tani,
sonra " motosikletlileri farkedin"...
oldu amk.
Ben de onlardan biri olduğum için destek için her şeyi yapacağım bilinçlenme hareketidir.
motorsikletliler yayalari ve yaya kaldirimlarini farketsinler.
Belediye otobüsünü geçtim otomobillerin bile yolcu kapısı tarafından geçilmez motorcular da bunu idrak etsin bir zahmet.

Edit: alt entryden kopya çekmek suretiyle kaldırımlar yayalar içindir. Motorlu taşıtlar motorlu taşıt yolundan gitsindir.
yanar söner ışık takın arkaya, yoksa simsiyah giyiniyorsunuz görünmüyorsunuz.
Trafik kurallarına uyan bir motosiklet sürücüsünün görülmemesine zaten imkan yok. Ama sen trafik kuralları sadece arabalar içindir, ben istediğim gibi giderim,ne kural dinlerim, ne kanun diyorsan kusura bakmada hergün kaza yapıp hastanelik olsan gram üzülmem.
yalnızca dikiz aynasından baksanız yeter. kafalama şerit değiştirmeyi bırakın sayın yazar sürücüler, sıkıntı olmaz.
bir motosiklet sürücüsünün yakarışları.

Eğer motosiklet veya bisiklet sürüyorsan trafikte yoksun demektir. Her zaman yol üstünlüğü, (tali yoldan anayola girecek olsa bile) araçlarındır.

Bu bazı aşağılık insanlar, motosiklet veya bisikletin hakkını göz göre göre gaspeder, olası bir kaza anında da hemen haklı konumuna geçer.
Kendi içinde çelişen slogan.

Bulduğu her deliğe giriyor adamlar. çarpmamak için hayati hamleler gerekiyor. Amk çocuğu araba gibi gitsene şeridinden..
motosikletlerin otomobiller ve bilimum 4 tekerli araclar gibi gitmesini bekleyenlerin farkedemeyecegi olgunluk beklentisi.

(bkz: motosiklet ve otomobil sürüs farkliliklari)
motosiklet kullanıcılarının haklı isteği. ama bir de otomobil kullanıcılarının motosiklet kullanıcılarından birkaç isteği var. mesela kendilerinin de başlı başına bir araç olduğunu ve yan yana giden 2 aracın arasından, hayali bir şeritten geçmemeleri gerektiği gibi. altlarındaki aracın çok kısa sürede inanılmaz hızlara ulaşabildiği gibi normal hız limitlerinde seyreden her araç için ve tabi kendi canları için bu hızın ölümcül sonuçlar yaratabileceğini unutmamaları gibi. motosiklet kazalarının neredeyse tamamı bu sebepten meydana gelmekte. bir otomobil kullanıcısı olarak rica ediyorum. motosiklet kullanıcılarının saçma hareketlerinden korkuyorum. sizin kullandığınız aracın ne kadar hassas ve muhafazasız olduğunu benim kadar siz de hatırlayın. ben sizden korkuyorum. siz de kendi canınız için biraz daha dikkatli olun lütfen.
çok yakında içten destekleyeceğim durumdur.
Bu gibi isteklerin kabul görülmesi için motosiklet kullanıcılarının fark edilecek şekilde kullanmaları gerektiğinin de bilinmesi gerekir.

Şehirler arası yolda yanınızdan 200'n üzerinde bir hızla giden o ufacık motosikleti farketmemeniz pek de abest değil.
trafikte arac muamelesi gösterilmeyen motosiklet sevdalilarinin istegi.