bugün

Şehirlerarası otobüs yolculuklarında sıkça karşılaşılan ve uzun yolda uyuma sıkıntısı çeken insanları sinir eden adamdır. Otobüs terminalden hareket ettiği andan itibaren ilk bir saat içinde derin bir uykuya dalar ve aradan geçen onca zamana rağmen deliksiz bir uyku çeker. Mola yerine geldiğinizde açılan kapı, içeri giren soğuk hava, benzinlik görevlisinin otobüsü yıkarken cama su tutması ve fırça sesisi bile bu adamı tınlamamaktadır. insan hayrete düşer acaba bu adam otobüse binmeden önce kaç ml gram narkoz aldı diye, 8-10 saatlik yolda çişi bile gelmez bu adamın o kadar da rahattır...
yanında oturan yolcuya avantaj sağlayabilecek adamdır. sabah ikramı seansında koltuğunu başladığı pozisyona getirerek, bütün gece uyuyamayan yolcuya gelen güneş ışınlarını engelleyebilmesi muhtemeldir.
yorgun adamdır. aç kalacaktır ve tuvaleti varsa tutmak zorundadır.
her hafta sonu yani c.tesi günü saat 5 te işten çıkıp istanbuldan boluya gidiyorsanız ve akabinde pazar gece 3 arabasına binip tekrar geri dönüyorsanız ve otobüsten indiğiniz anda işe gideceğinizi biliyorsanız otobuse daha binerken uyumaya başlamışsınızdır bile.
yanınızda ve siz pencere kenarı o da koridor tarafında oturuyorsa berbat durumdur. tuvalete gideceksiniz adam horlayarak uyuyor. tuvalete gitmezseniz otobüs 4 saat sonra duracak. uyansa diye dürtmek bazen yetmez. öksür aksır ama tık yok. off çişim geldi lan ben gidiyorum.
mola verildiğinde otobüste kimse kalmadığında ağzına türlü cisimler sokulabilecek kişidir.
uyandıran bir yakını yoksa doğaldır.
ben bir kaç kez denk geldim ve kaldırdım adamı ve teşekkür etti.
eğer siz de denk gelirseniz, kaldırın adamı bir sigara, çay içsin ihtiyaç gidersin sevaptır.
'Kalk hadi bir şeyler ye öyle yatarsın' demek istediğim adamdır kendileri.
otobüse binmeden önce alkol almıştır. top patlasa, allah korusun otobüs şarampole yuvarlansa duymazzzzz. pireler uçuşur.
Birde sürekli horlayanları vardır. Muavin dürtmekten bıkar. Yan koltuğundakine Allah sabır versin