bugün

(bkz: hizla degersizlesen kadinlar)
(bkz: seriat ve ensest iliski duzlemi) *
(bkz: her muhafazakar kadin aile ici siddeti yasar)
Modern kadının kolay ulaşılabilir ve de akabinde ucuz olduğunu söyleyen, kendine "çok kitap okudum ben,çok zekiyim" süsü veren, din kokan parfüm süren bu er kişinin aslında, dünyadan bi haber olduğunun ve de söylediği anlamsız üç beş cümlenin yine dünyadan soyutlanmış ve o dünyadan bi haber insanların, kendilerince anlamlandirdiklari geçeğini değiştirmeyen, aksine ıspatlayan saçmalar silsilesi!E be kardeşim o yüzden mi senin mıntıkanda dolaşan er kişilerin mastürbasyon oranı,toplumun diğer kesiminin üç katı, git ayarla o zaman,söyletiyonuz beni şimdi!*
modern kelimesinin kendisi ve diğer kardeşleri; çağdaş, çağcıl, asri ile mütemmim cüz olduğu yanılgılı kanısındaki kolay ulaşılır kadının ne kadar yırtınısra yırtınsın kabul etmesi gereken gerçek. kimin söylediği önemli değil; şeriat kelimesi üzerinden tepelenmeye çalışılan makattan erkek tenasül uzvunun yerleşimine olur veren, muta nikahını fahişe becermek için kullanabilen şia görüşünün sempatizanı olan biri bile olsa bu önemli değil.

günümüz modern kadını, modern kelimesini başkasına vermemek üzerine saçma bir cehde girişmiş durumda. çağdaş kelimesinin kılık kıyafetle ve teşhir ile olmayacağını, söz sahibinin ise bunu kılık kıyafet ve teşhir üzerinden belirttiğini anlamadığından bu savaştan galibiyet ile ayrılması da mümkün değil. modern kadın diye tasvir edilen kapitalizmin nimetlerinden(h. rubinstein kozmetik ürünleri)fazlası ile istifade ederek nefes keser hale dönüşen bu savaşcı etek boyu kısaltıp davetkar bir hal(erkekler bilir-testosteron hormonu çağdaşlık falan dinlemez-)aldığından davete icabet konusunda atak geliştiren erkeğe de kalıp cümlelerle saldırması olsa olsa çağdışılıktır.

şahsım onca auto show gezdi bir tane bile kıllı erkek görmedi o zor ulaşılır otomobiller üzerinde. çağdaş ürünler çağdaş kadın motifleri ile bezenerek satışa sunuluyor, paran varsa ulaşması kolay. dışarıda günlük hayatını devam ettiren kadınların karşıdakine hoş görünmek için değil de, bir reklam cümlesi olan "kadınlar her şeyi sadece kendileri için yaparlar" uyduruk kandırık slogan üzerinden bir hayat sürüyor ve bu yalana inanıyorlarsa vay hallerine. en ilkel topluluk üyesi bile kendisinden başka hiç kimseye modern kelimesini layık görmez.
işte kapitalist sistemin ürünlerinden biri daha! kadını metalaştırmak...

maddi veya manevi olarak sömürü aracı olarak görülen kadının özgürlüğü yine sınıfsal ayrılıkların yok olmasından geçer çünkü hangi sınıfa mensup olursa olsun bizim toplumumzda kadın ezilen, sömürülen bir meta olarak görülür.
ulaşılmazlığı mahremlikle sınırlayan zihniyetlerin söyleyebileceği söz.
kendimi zorlayarak ve en iyi niyetimle, modern kadınla olan birlikteliğin başlık parası veya cariyelik gibi kurumların kalkmasıyla beraber maddi anlamda daha kolay olduğunu anlatmaya çalışıyor diyeceğim olmuyor. ulan bikaçyüz sene evvel kadın olarak doğaydın da karı veya karı- köle olarak satılaydın diyeceğim o da olmuyor.
modern kadın, en basitiden bu sozu soyleyen odunu * cekmek zorunda olmayan kadındır.
ayrıca bilinmesi gerekirki digeri daha ucuzdur en azından erkegin kadına kendini begendirme derdi yoktur.
basarsın parasını alırsın 2-3 tane degilmi beybaba?
(bkz: odun ve erkegin sasirtici benzerlikleri)
(bkz: ali bulac)
(bkz: anladın sen)
Modern kadının elde edilebilirliği konusu biraz çetrefilli olsada haklılık payı yok değil. Zira modern kadın elde edilmek istediği zaman bu cümle doğrudur. Çünkü modern kadın bir erkeği isterse onunla birlikte olmak konusunda kendi içerisinde pek fazla bir tabu barındırmıyor.
Mahalleli ne der, ailem duyarsa nasıl tepki verir tarzı korkuları yok. Modern kadın istiyor ve elde ediyor. Tabi modern kadının sokakta her önüne gelenle birlikte olduğu şeklinde bir düşüncede saçmalıktan öteye gitmiyor.

Burada asıl mesele kolay elde edilen modern kadınmı yoksa erkekmi ? Sanırım biz erkekler modern olalım olmayalım, modern kadından çok daha kolay elde edilebiliyoruz.

Biz kolay elde ettiğimiz zaman çapkınlık modern kadın kolay elde edildiği zaman ucuzluk şeklinde bir tanımlama yaparsak en basitinden haksızlık yapmış oluruz diyorum ve Ali bulaca selamlarımı gonderiyorum.
(bkz: bi siktir git)
bunu diyen bunu da dedi:

"istanbul'un göbeğinde, Ali Sami Yen'de Metallica adlı müzik grubu bir konser verdi. Türkiye'nin her tarafından 40 bin kişi toplanmıştı. Programın başlamasından 15 dakika önce, konserin verildiği yerden birkaç km ötede, yani Güngören'de cesetler parçalandı; kol bacak havaya uçuştu. Bu laik, ateist, agnostik, aczmendi müsveddelerinin de umurunda olmadı. Transa geçmiş vaziyette kafalarını sallamaya devam ettiler; tepindiler; kendilerine özgü ritüelleriyle satanizmden ödünç tapınmalar yaptılar. içtiler, bağırdılar, gürültüyü bastıran gürültü cinsinden müzikleriyle istanbul semalarından arşa yükselen çığlıkları, bedenleri parçalanan masum insanların feryatlarını bastırmaya çalıştılar. Ve elbette sorumsuz gazete ve televizyonların boy boy yayınladığı kanlı ceset görüntüleri. Bu, kan tutmasının insana vahşeti teşhir ettirmesidir!"

çünkü o bir efsane. o bir fetullah cemaati efsanesi.

(bkz: ali bulaç)
bugün bunu diyen, yarın şunu da der;

" ucuz etin yahnisi yenmez "

zira, bu zihniyetteki insanlar; kadını daima bir meta gibi görmeye alışmışlardır.

havva'nın; adem'in kemiğinden ve adem için yaratıldığı düşüncesi, örümceklenmiş beyinlerinde değişmez bir yer edinmiştir. alınır, bir daha alınır, üzerine iki daha alınır, üçü boşanır, yerine iki daha alınır. ihtiyaca göre çeşitli kombinasyonlar yapılabilir. tek tek yada grup halinde kullanılabilirler. ne tesadüftür ki, şebek maymunlarında da aynı aile yapısına rastlanır.

bunlar; modern kadının ne anlama geldiğini dahi bilmezler zira, modern kadınlarla ilişki yaşayabilmeleri; örümceklenmiş beyinleri nedeniyle mümkün olmaz. 'tilki nin erişemediği üzüme koruk demesi' misali, modern kadına bok atar ve bununla avunurlar.

oysa bilmezler ki,

" her kuşun eti yenmez ".
sanırım sevgili yazar burda anlam kargasası yasamıs sevgili izleyenler. modern kadından kastı, aslında modern kadın degil, gunumuz popularitesinin kurbanı olmus, -malesef- her onune gelenle yatmayı bir bok sanan genc bağyanlarımızı kasdetmis. yoksa o derece sacmalayacak bir insan degil. ancak son gunlerde bu yaptıgı 2. gafı, bir digeri icin =>
(bkz: metallica konserine giden satanist) ne kullandıysa bu son zamanlarda bize de versin lutfen.
bir deve, iki öküze 3-4 tane yaşları 10, 10 azalan kadın alınabilen zamanlarla kıyaslandığında günümüzde ev+araba+iyi iş+iyi bir maaş dörtlüsüyle ancak ve en fazla bir tane kadın alınabildiği varsayıldığında kendiliğinden yerle yeksan olan fuzuli tespit. ucuzcular sizi.
(bkz: cep telefonu)
son model pahalı olur derlerdi bu tespit yedi bitirdi tekno-market camiasını.
(bkz: teknoloji pazarı panikte)
eskiyi hatırlıyorum da bir bayanla tanışıp onunla sevgili olup öpüşebilir pozisyona gelmeniz için bile aylarınız harcanırdı.doğal olarakta bu geçene zaman zarfında
o bayana gerçekten aşık olup güzel bir ilişki yaşanırdı.
şimdi ise bir bayanla tanışıp onunla cinsel ilişkiye girmeniz 4 gününüzü alıyor bilemediniz 1 hafta bu da bu sözün mantıklı olabilceğini bana düşündürtmedi değil.
salakça bir laf.

bir insan kaç sene bekliyor biricik sevdiğine kavuşabilmek için? ne kadar çaba gösteriyor bir bilseniz...

ulaşmak mış... şeyimin kenarları...

böyle kadın anlayışını s.ksinler...
güzeli cok pahalı cirkini ise verdiğin paraya değmiyor diye bir romanda okumustum. bu kelami eden kişi kerhanelerin gedikli musterisi idi. ömrü hayati boyunca alt keraneden ve üst kerhanden baska bir yer görmemiş olan, herkes pust pezevenk ben namusluyum diyen -genelde bunlar namussuzun önde bayrak sallayani olup- kişiler kaleminden olanlarin terennüm ettiği sözdür.

eh böyle nedediğini bilmeyenlerin konferansindan feyz alanlara mi salak denmeli yahut onu oraya cikartanlara mi denmeli? işte esas mesele bu.

ha o romanin adi aklıma geldi bu arada , kerhanede cinayetti adi.
üzerine düşünülebilir!

modern kadın kimdir?

moderniteden anlaşılan nedir?

kadim dünya da kadın erkek ilişkileri nasıldır(kısacık tarih ve edebiyat okumalarından anlaşılır)?

günümüz toplumlarındaki duygusal ya da cinsel iletişimin süresi?

kadınları elde edebilmenin yolları?

modern dünyaya has birkaç soru ile cevabı nettir, evet modern kadın ucuz ve kolay elde edilir!

salakça zorlamanın anlamı yoktur, kadınlar başımızın tacı, onlar çiçek bıdı bıdı..

kimsenin bu gerçeği reddetiği yok zaten bu hakikatin özlemi ile bu eleştiri yapılabilir.kadının meta olduğu hatta tüketim nesnesi olduğu bir evrede kadın kolay ulaşılabilir ve ucuzdur!

ahlaki ve örfi değer yargılarımızla yaşayan modern(!)asil kadınlara sözümüz yok. *
modern kadınların "adam olmaz dedin senden adam nedir dedim icimden" dizeleri ile tepkilerini verebilecekleri önerme.**
ne taraftan baktığına bağlı.
modernlik kavramını anlayamayan kadınlar için doğru olabilir.
modern kadın çok kolay ulaşılabilir ve ucuz. iyi de erkek ne ki? modern erkek ne? o da ucuz değil mi? ahlak sadece kadınlara özgü bir davranış modeli midir yoksa kadın ve erkek ahlakta eşit oranda mı pay sahibidir?

modern kadını ucuz gören zihniyet, kendi kara çarşaflı karısının ederi ne ki? kaç para? kaç paraya aldın sen o kadını da ettin kendine köle?

yoksa sende gizli gizli, modern kadınların orasına burasına bakıp da iç geçirince, kendi terli karına döndüğünde yaşadığın buhranı alt etmek için böyle savunma mekanızmaları geliştirenlerden misin?

uzanamadığı ciğere mundar diyen kedi triballeri seziyorum çok fena. evet kesin uzanamamıştır.
Kadın eşyadır, bu adamlar için. Kadının hiç bir yaşama hakkı, seçme hakkı yoktur. Kadın, hayatı boyunca gerçekten tercih etmediği tercihleri yaşamak zorunda bırakılsın, kadın her zaman duygularını bastırsın, düşüncesini sustursundur. Kendisi gibi insan olmaktan ibaret olan bir erkeğe hoş görünmek, onun takdirini almak için, bir ömür fedakarlık etsin, ona boyun eğsindir. Modernlik, facia ile eş değerdir. Hükmetmeye çalıştığı, köleleştirdiği kadın denilen objenin, baş kaldırdığını, kendi hakkını savunduğunu, kendi tercihlerini yaşadığı bir dünya, böyle adamların işine gelmez. Tadı kaçar. Keyfi, rahatı bozulur.
kadınları kalıplaşmış yargılarıyla, bilinçsizce sınıflandıran 'insan' söylemidir. (bkz: insan)
güncel Önemli Başlıklar