bugün

üzülerek gözlemlediğim durumdur.
kendilerinden başka hiç kimseyi ilgilendirmeyen durumdur.
sözlüğün fonunun devamlı kızıl renkte olmasının sebebidir.
bu olayı üzülerek gözlemleyenlerin izmir marşı! ile uğurlanacağı dumurdur.

durumdur ne la ? dumurdur de bari.
doğruluğu şüpheli iddaa.

Ama daha garibi sol kisvesi altında saklanan ya sev ya terketcileri ortaya çıkarmasi.
Solcu olsalar da sözlügün canli kalmasi için sagcilara ve düsüncelerine saygi duymak zorundalar. Tek tip düsünce olursa belli bir süre sonra kimse ugramaz buraya. Bu sefer de dindar görünümlü troller bulunarak sitenin canlanmasi için ugrasilir. Siyasetle hiç ilgili biri degilim ama sözlükte farkli düsüncelerin olmasi gerektigini düsünüyorum .
her şey zıttıyla vardır derle ya hani. herkes solcu olsaydı sağcı, hep gündüz olsaydı gece, herkes top olsaydı erkek bir anlam taşırmıydı peyda olur muydu?
adaletli olmaları durumda kimseyi ilgilendirmeyen durumdur. bi insan ya solculdur ya değildir. bunun azi aşırısı olmaz. aşırı müslüman olur mu mesela.
doğru tespittir. ama ben şu ana kadar bunun kötü bir yansımasını göremedim. göremediğim sürece de no problem.
uludağ sözlükte olduğunu düşünmediğim moderasyon aşırı solcu olsalar benim gibi protest sanayici, selim pusat gibi yazarların geldiği gibi gitmesi gerekir. aynı şekilde sağcı olduklarını da düşünmüyorum tarafsız bakabilen bir kısım kişiler var ancak son alınan iki moderator sanırım biraz fikirleri ve duyguları ile hareket ediyor.
moderator sozde solcu, lakin kaymak pesinde olan guruh...

bu kisves altinda raytingi yalar yutar... bi nevi iktitar iste... kazaniyorsa problem yok...

sonra da iktidara tuh kaka diyen kanallari acar burada...

herkesi kucaklamak boyle oluyor iste!