bugün

bazen haberlerde ya da magazin programlarında denk gelince dikkatimi çeken hadisedir. modacı bilmem kimin hazırladığı o yılın ilkbahar-yaz kreasyonundan elbiseleri mankenler tinimini giymişler, podyumda salınmaktadırlar.
lakin o ne skim bir elbiseyse, elbiseden başka her şeye benzemektedir.
yeminle orada gösterilen bir elbiseyi sokakta giyip gezsen adama uzaydan gelmiş muamelesi yaparlar. o ne lan? balon gibi şişirilmiş bir elbiseden tutun, vücudu tıpkı kalem yayı gibi sarmış bir halattan oluşan elbiseler var. kim giyiyor bunları yahu? bu yılın modası diye sunulan hiçbir elbiseyi sokakta görmedim ben. şanlı şöhretli sanatçılarda da görmedim. o zaman kim giyiyor lan bunları?
para verip de rezil olmak diye bir şey var.
bu tam da buna benziyor. eğer o defilelerde, o uzaylı kostümlerine para verip de alan varsa, ve bu kişi star warrs filminin kostümlerinden sorumlu değilse, o kişinin aklından şüphe ederim. bu ne lan ?
aritokrasiyi ancak kitaplarda okuyabilecek hanehalkına mensup yavan bireylerin! anlayamacağı kıyafetlerdir. onlara uçuk kaçık gelir, zaten eliyle taharet alıp daha sonra yemek yiyebilen insandan ne beklersiniz ki?
aritokrasinin ne olduğundan kendilerinin bile haberi olmayanların, tuvaletteki taharet alışkanlığı ile modayı birbirine bağdaştıranların beğendiği ve giydiği elbiselerdir. ama gel gör ki ; bir kişinin bile o garip elbiseleri giyip dolaştığı görülmemiştir.
demekki, aritokrasi de yalan, taharet de yalan !
ha yok, o elbiseyi giyip gezen biri varsa, taharetini mutlaka otomatik makinaya yaptırıp, çıktıktan sonra da sözlüklerde filan entry girebilen müstesna birisidir, saygı duymak lazım !