bugün

ev sahibinin gözünde artık pul kadar değeri yoktur bu annenin. bir anne misafirliğe giderken çocuğunu yaramazlık yapmaması konusunda tembih eder. tamam çoğumuz bu tembihlere yeterince uymamışızdır fakat ufak bir şımarıklıkta anne ile göz göze gelmek olağandı. bu misafirlikte çocuğuna bakmayan annenin çocuğu evin amına kor tek kelimeyle. ama kalkıp oğlum ne yapıyorsun sen demez. velet yeni alınan lcd monitörün oralarda dolaşır, uydunun düğmeleriyle oynar, akvaryumdaki balıkları korkutur, akvaryuma yabancı cisimler sokar, akvaryumdaki ısıtıcıyı çıkartıp kendi götüne sokar falan falan. anne de bu olay karşısında kılını kıpırdatmaz. ev sahibi de ayıp olmasın diye bir şey demez, diyemez. en nihayetinde misafirdir. lan amına koyayım senin de oğlunun da1!! siktir git evimden çabuk!!! diyemez... içinden o anneye verir veriştirir, misafirler kalktıktan sonra arkasından bir araba laf eder ama neye yarar...
(bkz: saldım çayıra mevlam kayıra) diye düşünen annedir.ev sahibi tarafından içten içe hiç iyi karşılanmayan durumdur.
kötü bir durumdur zira karsındaki insanın ne düşündüğünü bilemezsin, her ne kadar "yapsın çocuktur" dense dahi,ev sahibi tarafından içten içe kızılan, anne olmaktan kedini kurtaramayacak annedir.
dedikodu yaparken kendini kaybeden annedir,
Cocugu evi yiksa duvarlari indirse umurunda olmayacak olan annedir cunku kirilan dökülen onun malı olmadigi icin rahattir.
sorumsuzluğuyla insanı çıldırtan, çocuğu evi altüst ederken kılını bile kıpırdatma zahmetinde bulunmadan keyfine bakan sözde anne.
genel de ev sahibi çoçuğunun odasına dalıp " abi bana bilgisayarı açsana, abi şu oyunu da açsana, abi mouse neden dönmüyor " diye ev sahibi çoçuğunun intiharına sebep olacak velet ve annesi.
Sorumsuzluğuyla arkadaş çevresinde ün yapmış onun olmadığı altın günü toplantılarında arkasından konuşulan çocuklarına ve evine karşı ilgisizliğiyle tanınan kadındır.
evde zaten uğraşıyorum misafirliktede ev sahibi uğraşsın diyen ailedir. biri odama girip halıma işemişti o günü asla unutamam. dövsen dövemezsin kızıp bağırsan bağıramazsın öyle iğrenç bir durumdu.
çocuktan önce yola sokulması gereken annedir. bunun bir de çocuğu sokakta yerlerde sürünürken umursamayan modeli vardır.
genelde çocuğu evin ergenleri tarafından arka odada linç edilecek olan annedir.
kendimce paha biçemedğim, aman çizilmesin birşey olmasın diye bilgisayara korka korka taktığım cd ve dvd'lerin olduğu çantayı sen komple yere boşalt, elindeki meyvesuyunu döke döke üzerlerinde spaydırmen oyna, annen de orda boş beleş takılsın kafası rahat amk. onun gibi anne olmaz olsun lan. hatta abartıyorum, sikeyim öyle anneyi ben.
misafirlik dışındada çocuğuyla ilgilenmeyen annedir. "Bakmayacaktın niye doğurdun?" Dedirtir.
hele o çocuk odanıza gelip özel eşyanızı, bilgisayarınızı kurcalıyorsa "ananı sikiyim senin çocuk" denilmesi elzemdir.
mutlaka misafirliğe gittiği kişiye bir garezi olan ve intikamını almaya gelen annedir. ben denk geldim böylesine. annemin küs olduğu bir komşumuz barıştıkları gün en küçük oğluyla geldi. ama çocuğu görme. sanki dersin düşman askeri ibişin evladı. anasını belledi evin. ne vazo kaldı ortada ne bardak ne özel eşya. piç benim dolabımdan kırmızı tweetyli boxerımı alıp üstüne giymiş, o şekilde geldi herkesin içine utancımdan yerin dibine girdim. ben o gün katil olmadıysam bir daha asla olmam. kadının pis pis ve gururlu "oh olsun" sırıtışını hiç unutmuyorum.
muabbete dalar, sigara içer, çayını yudumlar keyfine bakar çocuğu evi yıksa kıçını kaldırmaz bu kadar sorumsuzdur. çocukta bundan yüz buldukça şımarıklık seviyesi artar arttıkça sabrımız taşar sabrımız taştıkça etmediğimiz küfür kalmaz doğal olarak...
bunların bir de dışarıdayken ilgilenmeyenleri vardır. çocuğa bir şey olmasın diye kaybolmasın diye siz izlersiniz resmen ki onlar daha bir sinir bozar. " o bir anne kim bilir bu çocuk için ne fedakarlıklar yaptı sabır da bir yere kadar olabilir aslında böyle hem belki bir gözü ondadır bana öyle geliyordur." şeklinde düşünmek isteseniz de " lan bu kadar da olmaz ya kadına bak bak çocuk ta nerelere gitti bak la çocuğu gözden kaçırmayalım kaybolsa görürüm ben seni sorumsuz gerizekalı yazık çocuğa ya bakıyorsun di mi lan çok uzaklaşmasın. " dersiniz genelde. bunu demekte de haklıyız galiba. annemin küçükken elimizi hiç bırakmadığını bıraksa bile gözünün önünden ayırmadğını düşünürsek evet evet sorumsuz bunlar yahu.
annelere normal gelen ama ev sahibinin yaşça büyük çocuğunun cinnetin eşiğine gelmesine sebep olan durumdur. Hele ki çocuğuna 'sen git o abi/abla ile dur ' demeleri filmin koptuğu an olarak sabitlenmiştir.