başka misafir gelmesi.
ilki sevmediğim insanları misafir etmek zorunda kalmak ikincisi gelen kişinin her şeye kem küm etmesi bir türlü memnun olmaması sinir olurum bi dahada o kapıyı asla açmam ona.
Hoşgeldiniz Öpüşmesi yapılırken Gerçekten öpüşmek.
misafirliğe gittiğin evde mutfak işlerine yardım etmek, bulaşık yıkamak.
Israrla Yemek yedirme
Ev sahibinin ergen oglu ya da kîzı
Saçma sapan muhabbet.
ev sahibinin şımarık bebeleri.
misafirliğe giderken alınan tatlının ikram edilmemesi. resmen ayıp.
Üstüne misafir gelmesi.
ikram edilen ikramlıklar bitinceye kadar ki zaman öldürme amaçlı sorular , ee nasılsın, hayat nasıl gidiyor, gelecek planların ne?... La sanane ..
Zorla bir tabak daha yemek getirilmesi.
Ahalinin komik olmayan esprilerine gülmek ve ev sahibinin tip tip bakan itici oğluna ne bakıyon oğlum diyemeyip uslu uslu oturmak zorunda kalmak. Sinir krizi geçirmeme yeterli nedenler bence bunlar.
Aile buyukleri ile misafirliğe gittiğinizde bir çay servisi yada herhangi bir konuyla ilgili evin babasının erkeklenmesi. kadını (karısı yada kızını) eleştirmesi. ya işte beceremez, şunu şuraya koysana of püf bilmem ne.
Ya ne olacak normalde belki sorun yapmayacagin şeyleri sorun haline getirip kadını orda ezince eline ne geçiyor? Kime neyin cakasini atiyorsun. Uyuz oluyorum genelde de belli ediyorum.
Yağ içinde yüzen yemekleri zorla yedirmeye çalışmaları.
hiç tuvalete girmedigim için tuvalet seansini atlıyorum. yemek yaptık deyip herkese sayı ile dağıtılması dolayısıyla aç kalmak. sinirrrr.
Aslında misafir severim ağzını şapırdatanlar olmadıkça.
çocukların elin evini talan etmesi.
El havlusunun sırıl sıklam olması ve gizlice kapının arkasındaki bornozlarla elini kurulamak zorunda kalmak.
tatlıyı sona bırakmaları.
Benim iki tane vardır. Birincisi tuvalet terliğinin ıslak olması ve senin kalın çorap giymiş olman ikincisi tuvalet kağıdı yuvasında sadece bitmiş karton olması. Nefreeet...