bugün

95 96 idi sanırım.şuan zaman güzel çünkü içiyorum 15 sene evvele dönme isteği bundan kaynaklanıyor sanırım.eski televizyonumuzda bu adam koşardı bu yüzden her gece ben diye o albümde niceleri vardı.o adam koşarken ablam fare suratlı derdi.diğer ablam çok severdi bana garip gelirdi.nereye koşuyordu umrumda değil sadece koşuyordu,bunu anlamak için bir arabaya binip akdeniz sahillerine giderken bunu dinlememiz kafi....
hafızalarımıza kazınan klip. her koşan insanın arkasından klibin şarkısını söylediğimiz o güzel zamanlar. mirkelamın halen daha nereye koştuğu bilinmemekte.
son gelen haberlere göre hala koşmaktaymış.
sağlam bir kariyere doğru koşuyordu.
daha iyilerine koşmaya layıktı.
(bkz: çok güzel bi soru)
akşam haberlerine ali kırca'ya çıkmıştı klibin çıktığı ilk gün, geniş yakalı gömlek modası başlamıştı sayesinde.
belkide kaçıyordu.
mirkelam koş! ebeni mikiyorlar!

çağrısına kulak vermiştir.
ilk iki klibinde bir yöne doğru anlamsızca yürüyüp koşması sebebiyle insanların zamanında merak ettiği soru.
nereye koştuğu hep muallakta kalacak ama adımlarını hızlandırıp forrest gump vari koşmaya başlaması aslında sevdiği kadına isyan ettiği noktayı ifade eder. şarkının '' öyle günler oldu ki senle konuşmasam olmaz ki, resimleri bir yana atmak hiç olmaz ki, seni unutturmaz ki'' dediği kısmında tam ''seni unutturmaz ki cümlesini'' söylerken yanından koşarak geçen kız ve arkasındaki adam klibin metaforunu zaten özetler nitelikte. yani ben her şeye rağmen sevdim mesajına sıkıştırdığı '' bu yüzden her gece ben, her gece üzülmüşüm, o yüzden her gece bu aşkın diline düşümüşüm'' cümlesiyle birlikte depara kalkar. anlaşılmadığına ve yalnızlığına küfreder gibi. mükemmel bir kliptir. içerdiği anlam ve kurgusu itibariyle her zaman favorimdir. şarkı zaten ayrı güzel.

edit: imla.
iddaa kuponu yatırmaya.