bugün

kaç kişi zikeceğim diye bir soruya muhatap kalma ihtimal dahilinde olan durumu yaratırsınız.
aman dikkat!
(bkz: Benim bi para ustu vardi)
(bkz: 8 durak once inecektim ben)
Şoför parayı farkettiğinde dikiz aynasından sizi hafifçe süzer. Sonra içinden senin tüm hücrelerine küfreder ama sen bunu "bozuk yok muydu?" Diye duyarsın.
sabah sabah ya da günün bir saatinde minibüsçünün ayarının kaçmasna neden olan söylemdir.
Küfür yemek için alev alev yanıp tutuşmaktır.
şoföre küfretmek.
(bkz: niye durduk)
küfürü göze almış kişidir, cesurdur.
abi bıyıklarına hastayım, minibüsü kenara çekte şöyle bir ateşli öpücük ver demekle eşdeğerdir.
Oyle bir gerilimdir ki bu , western filmlerindeki kovboylarin sokakta ki duello sahnesi yaninda bok yemis.
1 adet yüz, 1 adet elli, 2 adet yirmi, 1 adet beş, 3 adet birlik ve bir iki adet 10 krş vericek altı üstü, amma büyüttünüz be kar...

Hı ?

Levyem nerde lan beni.!
(bkz: bakkala dolar var olur mu demek)
Bursunu yeni çekip eve dönüyorsundur. Parayı uzattığın zaman şoförün uzun uzun bakarken içinden size küfürlerden mani söyler. O an minübüsteki herkesin gözü sizin üzerinizde olur. Şoför parayı ayarlarken yavaş gider ve sessizce birşeyler mırıldanır bu mırıldanmalar kesinlikle küfür olur ve para üstü verirken sert bir bakış ve parayı vermesi insanın zoruna gider. Ben bunları 50 tl verdiğimde yaşadım 200 tl neler olur neler.
Şanlıysanız bedava yolculuk demektir.
Minibuscuye kufur etmenin baska bir yoludur icinden size yardirir da yardirir.
hem minibüs şoförüne hemde yolculara karşı yapılmış hakarettir.
şöförün para üstününün hepsini bozuk verse haklı olacağı durumdur. hiç bişi de diyemezsin g.t gibi kalırsın öyle.
büyük bir cesaret örneğidir.
parayı uzatıp "kaptan hazır 200'lük uzatmışken herkesinkini buradan al" sözünden daha mantıklı bir söz sarf etmektir efendim.
200 liraya şoförü bile satın alabileceğiniz için kalp krizine neden olabilecek durumdur.

ayrıca o paranın üstü geri gelmez.
minibüsten 1 kişi inememeye neden olur.

minibüs şoförü adamı çoğaltır...
Akabinde Kulak çınlaması gerçekleşir.
dolmuşun içindeki herkesin bakışlarını çeken bir harekettir. bonus olarak şoförün küfür etmesi de vardır.
alternatif küfür yeme triplerindendir.
küfür yeme sebebidir.