bugün

şöförlere hakaret olabilecek karma sıfatı.
an itibariyle karma ismim. olm o kadar kötü mü entry giriyom lan ben.

ben uludağ sözlüğün en iyi yazarıyım lan. saksı değilim ben. tl gibi günden güne değer kaybediyorum. ne zaman dolar olcam ben amk. dolar olup içinize dolucam tıss.
sakso cekmezler direk sikerler.
Gergin olurlar.
şuan ki karmam ama çözemedim hep aynı mobilde ne azalıyor ne yükseliyor. demek ki kişiliğim hep aynı.
Dünyanın en güzel mesleğidir.
minibüs şöförünün yanındaki koltuk boştu, kimsede oturmuyodu ayakta birsürü kişi vardı dikiz aynasından gelmiş bana bakarak 'boş yerler var' deyip kafası ve gözüyle koltuğu işaret etti, sonra kafamı başka tarafa doğru gömüp, iniceğim yeri bekledim. Kötü bi anıydı.
Benmişim.
hakaret olan karmadır. bir de dolmuş şöförü vardır ki daha kötüdür.
Dolmusun icine ust uste sikistirdigi 89 kisiden 2 tanesinin parayi vermedigini bilen ve kimliklerini tespit edebilen minibus surucusudur.
iyisi iyi, kötüsüde harbiden çok kötü oluyor, bence hiçbir meslek gurubunu genellemeye tabi tutmamalıyız.
aynı anda beş işi yapabilir. sigara içmek araba sürmek para almak gibi.
Trafik teröristi.

görsel
Gülümserken görülmemiş insanlardır. Genellikle yol üzerindeki her araca laf atarlar, sinirlilerdir.
özellikle kadıköy-pendik hattındakiler çok yaratıcıdır. bu gün şu yazı vardı mesela;
''Azrail noktayı koyana kadar, virgüle devam!!''

bir kere de yine giderken kartal'da ışıklarda durduk ben tam şoförün arkasındaki koltuktayım, yolda birisi şoförün tanıdığı çıktı selam verecek aklı sıra okkalı bir hareket çekti şoföre hiç beklemediğimden şok oldum şoför orta aynadan yüzümün şeklini görünce camdan kafasını çıkarıp ''ulan tıynetini, şerefini s.......... yolcu var pezevenk, terbiyesiz biiipp biipppp...'' şeklinde daha da uzun süren bir küfürler silsilesine şahit etti beni. çok ironikti doğrusu.

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
yolcu bulma umuduyla ağırdan yol alırlar, hareket halindeyken bile yolcuların inip binebildiği güven ortamını oluşturmuştur.
genelleme yapmamakla birlikte, trafik kurallarına uymayan, insanların hayatını hiçe sayan saygısız ve kaba insanlardır.
çok rahat genellenebilecek şöför tipi. yıllardır farklısına denk gelmedim. en son bindiğim minibüsün şöförünün trafikte ona buna atar yapması, el kol sallaması, gaza basması yetmezmiş gibi kankitosu olan bakkalın önünde durup on beş dakika muhabbet etmesi, sigara yakması ayrı bir olaydı. kimse ses de çıkaramıyor çünkü kara kuru ork gibi bir herif. ork ne lan uruk hai gibi.
artık akbil sistemine geçileceği için nakit para akışının kesilmesinden korkan insanlardır.
giren yolculara av gibi bakan, av sayısını toplayan, çarpan, bölen, eşitleyen matematik uzmanı şöförlerdir.
(bkz: hata oranı 0)
genellikle anadolu kökenli , kel , bıyıklı ve göbekli güzel insan.
arabayı almaya üşendiğim günlerde muhatab olduğum ve genelde iyilerine rastladığım, üniversite yıllarımda ise kürtçülük propogandası yapan bir modeline uçan tekme ile girip kaburgasını kırdığım meslek mensubu.
ortadan tramvayın geçtiği yollarda yaya geçidi dolayısıyla yolun daraldığı noktada yeşil ışık yanarken durmayı tercih ederler. o kadar sinir bozucu, o kadar küfür edilesi, o kadar lanet olası bir harekettirki arkadaki aracın şoförü 10 saniye içinde 258 tane küfür edebilir. küfürden küfür türetir. hayır 5 metre daha önce ve ya sonra dursa problem olmayacaktır. ama o tam da 2. arabanın kesinlikle onu geçemeyeceği noktada durmayı tercih eder.

bu kadar ana avrad küfürü yedikten sonra eve adamım diye gider. karısı onu evin adamı olarak karşılar. allah'ın cezası.
taksi şoförü ile birlikte dünyadaki tüm eşitsizliğin mimarıdır. abd, israil, illuminati falan hikaye, ancak minibüs ve taksi şoförlerinin açgözlülüğü sona erdiği gün dünya huzurlu bir yer olacak.
kral fm'in frekansini ezbere bilen kisidir.