bugün

tayyipsever-yalarların, utanmadan kurabilecekleri cümledir.

sekiz yıldır tek başına iktidar ol,
cumhuriyetin bütün kazanımlarını birikimlerini sat,
dış borcu 400 milyar dolara çıkar,
yoksulluk sınırının altında yaşayan 25 milyon insan yarat,
milyonlarca genç işsiz dolaşsın,
diğer yandan sen memur maaşınla trilyonluk ol,

sonra utanmadan kalk, "bu cehape zihniyeti" de dur.

türkiye'yi tanımayan biri tayyip'i dinlese, chp iktidar, akp muhalefet sanar.
"ayıp ayıp" diyeceğim ama adamların yüzleri kayış gibi birader, tükürsen "ya rabbi çok şükür" diyorlar, sırıtarak.

(bkz: akp nin hesabı ödemeden kaçma planı)
(bkz: aik ten tüyler ürperten insanlık raporu/#7387835)
(bkz: hay ağzını öpeyim)
(bkz: al birini vur ötekine).
(bkz: kapitalizm)
milyonlarca aç ve işsizin sebebi, milyonlarca paraya aç siyasetçidir. kendileri oğulcuklarına gemicikler alır, vatan toprağı satarlar.
--spoiler--
(bkz: hay ağzını öpeyim)
--spoiler--

şekil 1-a'da görüldüğü gibi, utanma duygusundan yoksunluk gerektirir.
bu kadar kötü bir iktidara rağmen aptalca bir muhalefet yaptıkları için, kötünün alternatifi bile olmadığı için haklı bir önermedir.
tek sebebi olmasa da , bir sebebi chpdir.
bütün partiler chp den türediğine göre doğru kabul edilebilir bir iddia. hatta ittihat ve terakki dir bütün bu sorunların baş sebebi.
chp genel başkanı deniz baykal'ın büyük sihirbaz hudini gibi bir yeteneği olduğu için.. akp iktidarını küçük düşürmek adına yol açtığı sebep...
-hı hııı evet doğru gerçekten; halamında bıyıkları var ama teyzem de ayakta işiyor...
vay beee daha neler uyduracaklar bakalım...
akp bu durumda armut mu toplamaktadır.
(bkz: alakaya maydanoz)
iktidarda akpnin olduğunu unutan insanın söylediği sözdür.
milyonlarca aç ve işsizin sebebi, "sınıf" kavramını görmezden gelen her türlü siyasettir. akpsi de chpsi de aynıdır.

hea pardon onlar sınıf kavramını kabul ediyorlar. "parası olan" herkes onlar için bir sınıf oluşturuyor. onlara yandaşlık eden, bir taraflarını yalayanlar bir sınıf, muhalifler bir sınıf..

bir de konuyla ilgili:
(bkz: kapitalizm)
a. k. partilisi i. melih gökçek, "ankara'da 700 bin aileye * gıda ve kömür yardımı yaptık" diye övünürken, bunun propagandasını yaparken, aslında bunu söylüyordu: "chp'dir" diyor, ona vuruyordu. yani sadece ankara'da 700 bin aile yardıma muhtaç halde, ama iktidar bununla övünüyor. aptal mı gökçek, değil zeki, kendine inanacak o kadar beyinsiz var ki..

--spoiler--
milyonlarca aç ve işsiz yoktur, doğru seçimi bekleyen iş arayan insanlar haric, milyonlarca gözü aç ve kolay paraya alışmış işsiz pislik vardır.
--spoiler--

tayyip'i al onu savunanlara vur... ne diyordu tayyip, direnen onurlu tekel işçilerine: "bu memlekette sizin beğenmediğiniz o paraya çalışacak milyonlarca işsiz (aç) var. neyini beğenmiyorsunuz?"

tencere yuvalanmış kapağını bulmuş, bok yuvarlanmış topağını bulmuş.
insanda utanma duygusu olmayınca, karşısındakini de "bana oy verecek cahil sürüsü" olarak görürse, işte böyle konuşur... işsizlikle hem övünür, hem işsizlikle tehdit eder, hem işsizlik yok der, hem de 700 bin muhtaç aileye yardım yapar(!)

sevsinler sizi sevsinler...
dış borç rakamları hakkında yalan söylenerek çürütülmeye çalışılan teoridir.

2002 yılında brüt dış borç 96 milyar tl, net dış borç ise 88 milyar tl dir. 2009 yılı 3. çeyrek sonu itibariyle ise brüt 117 mlyar net ise 27 milyar tldir. net dış borç 7 yılda yaklaşık 4 te 1ine kadar düşmüştür.
bu işin akepesinin cehapesinin olmadığı, dolayısıyla yanlış olan önerme. iktidar akp de olsa, chp de olsa, tkp de olsa bu milletin afedersiniz ama anasını sikmeye hazır aç kurtlar temizlenmediği sürece, kim gelirse gelsin, geleni kendilerine örtü edinip vatanı yemeye devam edecekler. senelerdir bi ton, parti geldi iktidara. senelerdir bu ülke soyulup soğana çevrilmekte. o yüzden bunun suçlusu tek bi parti değildir. ama sorumlusunun tek bi parti yada tüzel kişilik olmaması, kim yediyse onun suçlarını örtbas etmez, etmemelidir.
doğru söze ne denir.
bu ülke de aç ve işsiz yok ki. olsa iktidara karşı çıkarlar. azıcık aşım kaygısız başım allahısen sende. misal 729 tl brüt asgari ücret alıyorum. tekel işçilerine saydırıyorum çünkü 1300 alıyorlar çok para. benim maaşıma çeksinler onların parasını da. ben burada bolluk içinde yüzerken onların fazladan para almasına gerek yok. hayır utanmaz arlanmazlar biz hakkımızı aramıyoruz size ne oluyor. oturun oturduğunuz yerde partimiz gelir oy zamanı bize kömür verir pirinç verir makarna verir ne bileyim herşeyi veriyor. 4 yıl onla geçiniyoruz işte mis gibi. birde tunceli ye tayinimi istedim orada beyaz eşya bile veriyorlar. sosyal devlet yahu bildiğin. ülke ferahını sağlıyorlar işte.

he sosyal devlet demişken partimize oy vermezsen kusura bakma ama yeşil kartın iptal canım. öyle yok sosyal devlet filan. iyi oy verme bir de utanmadan sağlıktan yararlanmaya çalış.

(bkz: ironi)
ciddiye alanın
(bkz: ilaç saati geldi bunun)
chp hiç bişeyin sebebidir çünkü artık hiç bişeydir.