bugün

mersedese binen alman düşmanı arapçı siyasetçi gibidir.
amarika bize düşman diyip gider amerika'nın ürettiği tek telefonu alırlar.
milliyetçi değilim ama başlığın saçmalığı gözümü kanattı. arkadaşım milliyetçiysen şunu giymeyeceksin, şunu yemeyeceksin, şunu kullanmayacaksın. komünist isen sen sadece şunları kullanabilirsin, şunları kullanamazsın. muhafazakar isen sen şuraya gidersin, buraya gidemezsin vs. vs. vs.

ulan yaşam tarzı üzerinden ideolojik hesaplaşmalara girmeyin. biz dışa bağımlı bir ülkeyiz. en milliyetçi olanınız gelsin veya en komünist olanınız desin ki; ben yabancı menşeili ürün kullanmıyorum. yok öyle bi şans abicim yok. yılın en az 4 ayı doğalgaz yakıyorsun. nerden geliyor o gaz ? Rusya. çoğumuzun arabası var telefonu var. sayın lan bana türk araba markalarını. ben buna binerim dediklerinizi ama. (Tofaş diyen mallar çıkacak eminim.) telefon kaç tane var? varsa bir kaç tane onu da ben bilmiyorum. olsaydı görürdüm.

milliyetçiliği içtiğin kahveye, kolaya, kullandığın telefona vs. vs. indirgeyecek kadar malsınız. kemalistim diye geçinip milletin saçıyla sakalıyla uğraşanlardan da nefret ediyorum.

ama problemin ne olduğunu söyleyeyim; yaşam tarzı üzerinden kutuplaşma vardır bizim ülkemizde. bir aile biraz irticayı pek sevmez ama dindar geçiniyorsa muhtemelen mhpli bir ailedir. bu ailenin oğlu yusuf akçura'yı belki hiç bilmeyecek, ziya gökalp'i, nejdet sançar'ı, ismail gaspıralı'yı hiç bilmeyecek ama girdiği ortamlarda kendisini kemalistlere ait görmediğinden akplilere ait görmediğinden komunizmi sadece dinsizlik ve eşleri paylaşmaktan ibaret bildiği için oraya da ait görmediğinden milliyetçi ülkücü biri olarak tanıtacak. işte bizim ülkemizde siyasi konjonktür çoğu kişi için böyledir. hangi topluluğu kendine daha yakın görürse(nicel olarak) o görüşe ait hisseder kendini. toplumsal entegrasyon bu yüzden bizde olmuyor bu yüzden çok çabuk kutuplaşan bir ülkeyiz. şahsım bir milliyetçi değildir. ancak giyim tarzım daha çok ülkücülere yakın olduğu için çoğu yerde ülkücü olduğum düşünülüyor ve ön yargılı davranılıyor. sanki ülkücü olanlar bizim insanımız değilmiş gibi sanki komünist olanlar bizle aynı havayı solumuyor aynı yemeği yemiyormuş gibi.

lütfen daha fazla saçmalamayın. şekiller üzerinden siyasi seçim yapmayın. eğer turancılık davasını özümseyemediysen adam akıllı, hilal bıyık seni ülkücü yapmaz çocuk, sadece bir ülkücü gibi görünürsün.
Banka reklamında oynayan solcuyu akıllara getiren hede.
senin kullandığın bilgisayar devrim bilgisayarları mı ? sanki 4 bir yanı yerli de millete konuşuyor ahmak.
Komünik itlere dert olan milliyetçidir. Napsın adam vestel venüs mü kullansın. Gerçi ben venüse de iphoneye de para vermem ikisi de sar değeri haddinden yüksek tırt telefonlar. F/p oranı gözetilmeden üretilen telefonlar.
Doğru söze bir şey denmiyor. 98 üretimi Aselsan.1919 kullanmalıydı. Şimdi yerli denenler aslen made in China.

görsel

(bkz: aselsan)
venüs v3 neyine yetmiyor amk.