bugün

atatürk'ün ilke ve inkilaplarına bağlı olup milliyetçiliğe tepki veren her kimsedir. mustafa kemal bence hepimizden daha milliyetçiydi. onun milliyetçilikten anlayışı şuydu buydu bizim ki gibi sığ falan değildi demeyin, kemalist kardeşlerim ama atatürk türk milletini üstün ırk olarak görmüş ya da görmemiş ama milleti buna inandırmak istemiştir.

şimdi bir kaç cümlesine kulak verelim ;
--spoiler--
beni olağanüstü bir kişi olarak yorumlamayınız. doğuşumdaki tek olağanüstülük türk olarak dünyaya gelmemdir.
--spoiler--
--spoiler--
benim hayatta yegane fahrim,servetim türklükten başka bir şey değildir.
--spoiler--
--spoiler--
ne mutlu türküm diyene
--spoiler--
yer yer kafatasçılık bile hissetsem dilim varmadığı için hislerime tercüman olmuyorum. devlet bayrağı altında yaşayan herkesi türk saymak politikası denebilir. zorlanırsa illa ki bir kılıf uydurulabilir. milliyetçilik kötüdür demiyorum. sadece kemalist kardeşlerimizin milliyetçiliğe bok atarken bir kez daha düşünmelerini. düşünmeden söyledikleri lafların kimlere gittiğini belirtmek gerekir dedim.
daha nice 29 ekim'lere.
kendi ile çelişen neyin ne olduğunu bilmeyen amacı gerçek hayattaki dışlanmışlığını ilgi çekeceğini düşündüğü başlıklar açarak gidermeye çalışan insan söylemidir. ulan mal milliyetçilik atatürk'ün ilkelerinden biri değil mi? bir kemalist buna nasıl karşı olur. bu adam zaten bu ilkeye karşı ise kemalist değildir.
atatürk'e göre ülke sınırları içerisinde yaşayıp kendine türk diyen herkes türktür. atatürk'ün milliyetçilik anlayışı bölücü değil,bütünleştirici niteliktedir.
dolayısıyla kemalist insanlar fransız milliyetçiliği dediğimiz milliyetçilikten hoşlanmazlar,haz etmezler.
bazıları ise okumaz etmez,saçma sapan başlıklar açar. kafasına göre konuşur. bunlardan ise kemalistler dahil biraz aklı başında olan herkes nefret eder. kaka der.
kendisiyle çelişen insandır.
atatürk milliyetçiliğini bilmeyen. kemalizmin ne olduğunu anlamamış veya anlayamamış kimse.böyle insanlardan çok var etrafta.
milliyetçiliğe kaka.
(bkz: milliyetçiliği ırkçılıkla karıştırmak)
altı oktan habersiz kalmış leninisttir o. kendini kemalist zanneder.
milliyetçiliğe değil ırkçılığa kaka diyen kemalisttir.
işçi partili aydınlık okuyan doğu perinçek'i vatanını seven biri zanneden acıdığım insan. yaşamayın olum siz.
yoktur ama başlığı açan sivri zekanın yoz milliyetçiliğne boka bakar gibi yüzünü ekşiten kemalist çoktur.

soru basit: milliyetçilik de nasıl bir milliyetçilik?

atatürk milliyetçiliği millet esasına dayanır.kök köken ırkla işi yoktur.zaten milleti tanımlarken; ''Türkiye cumhuriyetini kuran türkiye halkın türk milleti denir.''demiştir.

mustafa kemal'in milliyetçilik umdesini incelediğimizde bunun aslında milletçilik olduğunu görürüz.yani ulusalcılık.

o dönemde ulusalcılık diye bir tanım olmadığı için her türlü yurtseverlik,vatanseverlik tanımı milliyetçilik olarak ifade ediliyordu. ki zaten kendini üstün gören,ırk temelindeki milliyetçiliğe ''aşırı milliyetçilik'' deniliyordu.

mustafa kemal yepyeni bir devlet kurmuş ve bu devletin toplumunu ümmetten millete, kuldan birey'e geçirmeye çalışmıştır.milli bilinci sıfır bir toplumdu bu.okuma yazma oranı %7'lerdeydi.

dolayısı ile bu mucize eseri bağımsızlığını kurtarmış bu topluluğa milli bir bilinç aşılamaya çalıştı ki bir daha emperyalizmin kurbanı olmasın diye.

bugün gelinen noktada karşı devrim hareketinin 90 yıldır kısmi, 10 yıldır topyekün ihanetlerine rağmen mustafa kemal'in ülküsü amacına ulaşmıştır.

anadolu insanı bir millet olmuştur.türk milleti kavramı ekseriyette yerleşmiştir.maya tutmuştur yani.

10 yıldır her türlü uğraş veriliyor bu mayayı bozmak için ama sonuç alamıyorlar. işte coninin akp'ye emri ortada. kaldır şu türk milleti kavramını, getir özerkliği, 2.resmi dil yap kürtçeyi,salıver apo itini diyorlar.

akp açılım maçılım deyip etrafında dolanıyor ama o topa girmeye bir türlü cesaret edemiyor. toplumun ekseriyetinin milletine,türklüğüne,vatanına bağlı olduğunu ve bu emperyal planlara şiddetle karşı çıkacağını akp de görüyor.