bugün

deprem için milletvekillerinden beklediğimiz yardımdır. bir aylık maaşlarını göndermeleri onlara hiçbişey kaybettirmeyecek aksine kazandıracaktır. bunu yapan bir parti halk gözünde de güzel bir izlenim kazanacaktır.
Aaa hiç olur mu? Onlar 8bin tl'lik maaşla kıt kanaat geçiniyorlar. Bırakın onlardan yardım beklemeyi, aslında bir de millet vekillerine yardım için bir organizasyon düzenlememiz gerekiyor! Asgari ücret 9bin tl ne de olsa, yetmiyor onlara tabi!
milletvekili maaşlarının çokluğu, daha doğrusu ülkedeki kamu görevlilerinin maaşına kıyasla çokluğu rahatsız edici olabilir, eyvallah da her olaydan sonra milletvekillerinin maaşına göz dikmek garip geliyor dostlar. milletvekilleri çok göz önünde olduğundan herhalde, bir tek onlar göze batıyor gibi. mesela rektörler var. eşşek yüküyle para alıyorlar affedersin. 10 tane doçente bakarsın o parayla ama hepsini rektör alıyor. ek gelirleri, dönerini, sermayesini filan bilmem. bir de onlar var.

ben şahsen oy verdiğim adam seçilseydi 1 aylık maaşını filan dert etmezdim abi. adamı o işe, o maaşa layık görüp vermişim oyumu neticede. helali hoş olsun derdim. şimdi benim seçtiğim adama verilmiyor o maaş, gözüme batıyor doğal olarak ama hiç seçme ihtimalimin bile olmadığı, adını bile bilmediğim kurumlarda ne adamlar, ne maaşlar var. asıl onlar içimi sızlatıyor benim. adamlar hazineyi yiyorlar lan. 550 tanecik milletvekilinin aldığı sekizer binin lafı mı olur onun yanında?
asla gerçekleşmeyecek şeylerden birisidir. onlar mecliste kavga etmekten başka bir şey bilmezler.
maaşları onlarda kalsın sağladıkları ek gelirin %5'ini yollasalar yeterli olur.
maaş mı? maaşlarını yollamaları için merhametli olmaları gerekir... daha fazla zam yapmasınlar da onların o kirli maaşları geçmesin boğazlarından ...
gerek yok. haram para depremin etkisini artırır.
bir aylık maaşı vermek, yaşanan tüm acıları siler mi. keşke bir maaş verileceğine meclis millete daha iyi hizmet edebilseydi de, gölcük depreminde van depreminde, doğru düzgün yasalar çıkarıp şehircilik, çarpık kentleşme için bişeyler yapabilseydi. herkes anı kurtarıyor, bir maaşın neyi düzeltir, on maaşın neyi düzeltir, tamam çok bağlıyız ama hepsi geçici çözümler, millet olarak böyleyiz biz. kalıcı çözümler istiyoruz. amerikanın bir köyü bile bir çok ilimizden daha düzenli şehircilik planına sahip. bunun için bişeyler yapılsın. milletvekilleri dikilsin inşaat firmalarının karşısına ve onlardan hesap sorsun. rant kavgasına son versinler artık.
yüzde beşyüz zam alınca çeyreğini belki.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar