bugün

olta için midyeler açılır dilim dilim yapılırken yanına yaklaşan biri '' abey rastgele '', ''bu midyeler adet görirmiş''. içinden ''he amk he adet görüyor'' ''zaten elimi kesmiş dalıp çıkarırken'' bsgçk. siyah bir noktası var içinde o da pedi zaten.
garip bir durum.

midye adetli mi adetsiz mi anlamak için hafifçe aralayın.

uff snne be slk diye bir uğultu duyarsanız bırakın hemen.
kabuğunun içine de sıçsa adet de görse pislik içinde de üretilse yemekten vazgeçemeyeceğim meret. (1 tepsi olsa yerim diyenlerdenim.)
- çok güzel görünüyorsun yiyebilir miyim seni?
+ bu gece olmaz başım ağrıyor!
midye tezgahlarına bakarken ereksiyon olmama sebep olan hadise.
+abeyy çok mu canın çekti açayım mı midye?
- (lan adet görüyosa bunun amı vardır)ohhş tepsiyi ver kompleee hmmsss
adettendir.
adet olsun olmasın iç organları ile beraber yiyorsun zaten, bundan miden bulanmıyor da adet olmasından mı bulanıyor?
hamile kaldığında kürtaj olma sorununu da gündeme taşır.
(bkz: midyenin kürtaj yaptırması) *
Alem: Animalia (Hayvanlar)
Şube: Mollusca (Yumuşakçalar)
Sınıf: Bivalvia (Midyeler)

kulaktan dolma yanlış bilgilerden biri bu regl muhabbeti. Regl memeli hayvanlarda görülen bi olaydır midye memeliler şubesinde değil yumuşakçalar şubesindedir. Google dan yazınca o uyduruk forumlarda yazan her şey doğru olmuyor maalesef ama ilkbaharda yenmez doğrudur nedeni de sudaki alg patlamasından dolayı çünkü küçük arkadaşımız süzerek beslenmektedir sindirim olayı bile görülmezken regl hele hiç görülmez.
adet regl aybaşı bunlar memeli hayvanlarda görülen olaylardır. ege üniversitesi su ürünleri fakültesinde en daşşaklı profesörümüz derki "gösterin ulen bana midyenin memelerini"
birayla iyi gittiği gerçeğini değiştirmez.
(bkz: yenir ki bu)
ulan bu kadar cahilliği daha hiçbir yerde duymadım. kodumun cahilleri midye adet görmez. tamam midyenin salgıladığı hafif kırmızı bir sıvı vardır. ancak bu sıvı üremek içindir. yani bunu salgılayan da erkek midyedir.