bugün

osuruk gibi fizyolojik bir hadiseye gülerek mizahi anlayışının amonyak gazından ibaret olduğunu ispat edenlere bakınca kendi doğruluğunu ispatlayan bir önerme. yoktur kardeşim, osuruğa gülenin osuruk kadar aklı yoktur. sıçarken de kahkaha krizine mi giriyor bunlar merak ediyorum.
zafer algöz imzası taşıyan zaga atasözü.
insan herşeye gülebilir,kişiden kişiye değişir bu tabi,birine komik gelen diğerine gelmeyebilir,ama bu lafı söyleyenin bence hakkaten osuruk kadar aklı yoktur,yada herkesi kendi gibi düşünmek zorunda olduğunu düşünür
"Osuruğa bile gülemeyeceksen neye güleceğim, insanların osurması tek eğlencemdi, yoksa ben zurna mıyım?" denilerek isyan edilesi cümle.
(bkz: külliyen yalan)
(bkz: yıldız tilbe)
(bkz: bülent ersoy un canlı yayında osurması)
(bkz: zuzaylilar)
(bkz: osuruga gulen osuruktur)
muhtemelen yanlışlıkla kalabalık bır ortamda osurmus bır ınsanın uydurmasıdır.muhtemel gülüşme ve alaylara karsı boyle damar bır laf soyleyerek ınsanlar susturulmaya calışılmıştır fakat sanıldığı kadar etkılı bır laf değildir.osuruğa gülünür.
(bkz: babam osursa gülerim)
doğrudur. osuruk kadar değil dağlar kadar aklı vardır osuruğa gülenin. *
(bkz: osuruk)
(bkz: gülmeyelim de aglayalım mı o zaman)
osuruk gaz halinde olduğu için oldukça fazla hacim kaplar.
şiddetli bir osuruk 120 m2'lik bir evi kaplayabilir.
demek istediğim şu ki osuruğa gülmeyi yeren bir önerme değildir bu.
zaten evrimsel süreçte geldiğimiz nokta itibariyle kimsenin
osuruk kadar aklı olamaz. tabii ilerleyen yüzyıllar ne gösterir bilemem.
sol frame de osuruk ile ilgili bir kaç başlık görünce aklıma gelen aforizma...
sokrates söylemiştir.
bir türk atasözü.
normal seviyede bir insanın* 'osuruğun zaten aklı yok ki euhehehe' şeklinde cevap vereceği peşin hüküm...
örnekle pekiştirelim.

-olum geçen arkadaşın evinde bir osurdum, duvarlara sindi lan. (pohaaa)
- hadi ya bayıldı mı lan adam ? (pohaaa)

bayanların anlam veremediği; iki erkek yanyana geldiği zaman mutlaka konusunun geçtiği ve sonunda bu sözü hak edecek eylemlerde bulunulan ve yenilen cümledir.
çocukken kafalarımızı talan eden deyiştir. osuruğun aklı nedir? kuş beyinliliği yeni idrak etmişken, bu osuruk da kim oluyordur?
osuruk gıbı toplum ıcınde yapılması ınanılmaz derecede rahatsız edıcı olan bır eylemı yapan kısıye duyulan acıma hıssınden kaynaklanan istemdışı dışavurum.

ben toplum ıcınde osuran adama gulerım arkadas hem de katıla katıla... acıdıgımdan gulerım.osurma tut bıraz kendını,gıt ormanda osur ama toplum ıcınde osurma.

(bkz: osuruga gulenın osuruk kadar aklı yoktur dıyenın osuruk kadar aklının olmaması).
(bkz: osurugun aklının olması)
(bkz: sevisirken osurmak)
insanın yaptığı kabahati örtmek için kullandığı sözdür.
(bkz: terrance and phillip)
huznun isyan olsun un bir çırpıda çürüttüğü, bitirdiği önerme. bu sırada biz de günlük kahkaha ihtiyacımızı karşıladık çaktırmadan. *
kutsal damacana filmine gülen kişi(hepsi için değil filmin bir sahnesinde ossurma sahnesi vardı) için geçerli olan önerme.