bugün

AKP'ye oy veren aleviler gibi normal olan bir durumdur
şaka yapmaya meraklı çerkesdir.. akl-ı perişaniyetine şaşılacak durumdur
Ülkü ocaklarında birçok çerkez kökenli reis vardır, Bir tarafı çerkez olan birçok MHPli vardır, Kafkaslarda Omuz omuza Çarpıştığı Türklerin, şeyh şamilin, Osmanlı'nın Soykırım sonrası onlara kucak açmasının değerini bilen Çerkezdir. Gürcülerden, Ruslara onlara yardım eden tek halkın Türkler olduğunu bilen çerkezdir ve Türkiye Cumhuriyetindeki Türk Ulusuna bağlı olmaktan gurur duyarlar.

TÜrk Milletinin aleyhine harekette bulunmadıkları sürece de partide, ocaklarda Bir Türkten ayrı görülmezler, görülemezler.
Ayrıca Türk milletinin aleyhine harekette bulunan Türk de tolere edilmeyeceğine göre demek ki çerkez olmalarının bir ehemmiyeti kalmıyor.

not: bu MHPlilerin görüşüdür, ben gözlemlerimi yazdım.
kendi milli kişiliğinden, milli kültüründen kopmuş yada koparılmış asimile edilmiş çerkeslerdir. Mhp'ye oy veren bu çerkesler, çerkes toplantılarında, derneklerinde ise ''çerkes milliyetçiliği'' ve ''anavata geri dönüş'' naraları atmaktadırlar. aralarında çerkeslerin türk olduğunu idda edenler bile vardır.
(bkz: mhp ye oy veren hun türkü)
karadenizde kafa tokuşturan gürcüleri gördükten sonra şaşırmadığım olaydır.
(bkz: hadi saçmalayalım)
mhp'nin biyolojik milliyetçiliği değil, kültür milliyetçiliğini savunduğunu bilen çerkestir.
mhp'nin türkçü değil ümmetçi olduğunu bilen müslümcandır.
her çerkez gibi milliyetçi takılan çerkezdir.
türklerin kara kaşına kara gözüne hayran olduğunu düşünen çerkesdir.en azından osmanlının çerkesleri kullandığını bilmeyen kişidir.
kürt kökenli birinin ocakta reis olarak takılmasayla eş değer olmasa bile aynı denklemdeki bilinmeyenlerden biridir.
(bkz: olur öyle)
çok normaldir mhp ye oy vermesi. çünkü ruslar, çerkesleri toplu katliama uğratırken, sadece osmanlı kucak açmıştır çerkeslere. ve türkler çerkesleri kendileri gibi bilmişlerdir. devletin her kademesinde kendilerine yer vermişlerdir. güvenilir insanlar oldukları için. tıpkı arnavutlar, boşnaklar, lazlar, gürcüler ve çerkesler kendilerini bir türkten farklı görmezler. zaten aralarında çok bariz farkta yoktur.

boşuna uğraşmayın pkk lı pezolar. sizler hariç bu ülkede herkes kardeştir. bozamazsınız bu kardeşliği.
milliyetçiliğin etnik kökene dayanmadığını bağırdım, söyledim yıllarca. gene görürsem gene diyeceğim. bu ülkedeki herkes anlayana kadar.
15. Entryde ki yazar kardeşimizi tam anlamaya çalışacam adam sedat peker diyor amk.
(bkz: chp ye oy veren merkez)