bugün

gezici araştırma şirketlerininin yaptığı son anketlerde çıkan gerçektir. mhp'nin çevresinde artık sadece bahçeli'ye ölümüne biat edenler kalmış. referandum sonuçları da bahçeli'nin dediğini yapıp referandumda evet veren mhp seçmeninin % 1 dolayında olduğunu gösteriyor. yani mhp bitmiş. bahçeli bitirmiş.
dedem babam ben mhpliyiz, bahceli gitmeden oy falan vermeyiz mhpye.

konustugum bir cok ocakci da ayni seyi söylüyor.

%1 iddiali ve komik olur ama %6-7 maksimum alacagi oydur mhpnin, bahceli gitmezse.
akp nin kapanması durumunda bütün oyların mhp ye kayacağı gerçeği. akp diskalifiye olup mhp ile chp kalsa yine chp kaybeder. bu ülkede artık solcu partilerin kazanması çok zordur.
Mhp artık bitti erdoğanın kontrölüne geçti sıra chp de zaten chp yi karıştırmış chpliler akpnin dolaysıyla abdnin kontrölüne geçmek istemiyorlarsa birlik olmalılar aksi takdtirde 2 ye bölünecek.
Yüzde 1 değildir ancak şu şartlarda yüzde onu geçmesi sürpriz olur.
devlet bahçeli sayesindedir.
mhp nin oyu %0.5 olsa bile ülke siyasetine yön veren parti mhpdir
bakın başkanlığı kim getirdi mhp ona göre
bu ülke türktür türk kalacak o kadar.
MHP artık muhalefet partisi değildir
Muhalefete muhalefet eder artık
iktidar yalakası koyunlar.
Batıdaki seçmenler için doğruluğu olabilecek önerme. Ancak Türkiye geneli için konuşursak mhp'nin oyları bu kadar düşük değildir. En kötü ihtimalle %6-7 seviyesindedir. Evet MHP'nin Anadolu'daki seçmenlerinde de düşüş oldu ancak lidere itaat kültürünün daha yerleşik olmasından ötürü batıdaki kadar keskin bir düşüş olduğunu sanmıyorum. Bugün bir seçim olsa MHP %10'u geçemez bu bir gerçek, ama mhp'li seçmenin bu tavrının mevcut muhalefet partilerinin oylarına olumlu yansımayacağını düşünüyorum. Belki chp'ye 1,5 2 puan arası katkısı olur, o da en iyi ihtimalle. Geriye kalanlar boykot ve akp arasında bölüşülür, tıpkı 1 kasım seçimlerinde olduğu gibi.

Muhalif mhp seçmeni oylarınım boykot ve akp arasında bölüşülmemesi için bahçeli'nim bu tavırlarını kabul etmeyen, partiden ayrılan isimlerin ivedilikle yeni bir parti kurması gerektiğini düşünüyorum. Ancak o zaman bahçeli'ye verilen bu tepki pratikte bir anlam kazanır.
normaldir. referandumda oyları Çakıldı zaten.
Uğur Dündar'a pkklı diyenlere mâlûm organlarımla gülüyorum jxbxbddb.