bugün

sayılan illerin çoğunluğunda mhp ortaya çıkacaktır ancak ben türk dünyasının bağlantısının kesilmemesi ve birliğinin bozulmaması adına en çok kars ve ığdır'ı almasını önemli olarak görüyorum. hatta hem chp'nin hem de akp'nin kalesi olan birkaç ili alması da bu iki partiye de ders vermesi açısından iyi olacaktır.
osmaniye
mersin
adana
ığdır
balıkesir
ısparta
gümüşhane
afyon
manisa
kars
aydın
niğde
kastamonu*
arkadaşlar çaylak yapıldım belli birileri bizi hazmedemedi.10 gün çaylak yapılmışım.ama son sözümüzü
söyleyene kadar burada olacağız.şairin dediği gibi:
Kaybetmekten değil,mücadele etmemekten korkarım...
Iğdır ında içinde bulunmasını istediğim liste. Ulan kaç yıllık türk ilini kürt diye lanse etmeye çalışıyor pezevenkler. Giderseniz farkı anlarsınız zaten, doğunun içinde batı gibi benim memleketim. Iğdır türktür türk kalacak.
gönül isterki tayyip'in; ''bunlar fırat'ın doğusuna bile geçemez'' dediği mhp yurdun en doğusundaki ığdır'ı alsın da akp'ye kapak yapsın. hatta yanında kars, erzincan, elazığ'ı falan da alsa tam kapak yapmış olur.

mhp'nin her yaptığını tasvip etmesem de istiyorum hakikaten buralarını almasını. bu sayede sadece akp'ye değil bdp'ye de kapak yapmış olacak. ''alın size işte kurtarılmış bölge öyle değil, böyle yapılır'' diyecek.
Kırıkkale arkadaşlar Kırıkkale bak bu ili bir kenara yazın akp öyle bir hata yaptı ki bu ilde bazıları fena boyunun ölçüsünü alacak.
uşak, kırıkkale.
(bkz: mersin)
diyarbakır olursa kıyamet alameti sayılabilir.
Iğdır değil.
Kars hiç değil.

Adana, osmaniye bide balıkesir. Bir ihtimal kastamonu.
balıkesirle manisayı alması imkansız yerel seçimlerde chp liler destek verdiği için mhp aldı bu sefer oylar bölüncek.
mhp çok büyük süpriz yapacak şakirtler şimdiden hazır olsun.
erzurum bu sene yerini alacaktır.
ne yazık ki ığdır ve kars değildir.

bahçeli dede eliyle bozkurtlar uyuyadursun bozirikler(bir çeşit engerek türü, anladınız siz) buralara peydah oldu. hele ığdır'ın yarıya yakınını bozirikler istila etmiş diyorlar. karsta ise geçen dönem 1 vekil bile çıkaramadı mhp. sinan oğan gibi yiğit bir adam olmasa az daha ığdır'da da bir pkknın, bir akpnin vekili olacak, mhp vekilsiz kalacaktı, varın siz düşünün.

ığdır ve kars çok önemlidir. bize yarım yamalak da olsa sınırı olan tek türk komşumuz olan azerbaycanla olan bağlantımız buradadır. ne olursa olsun ığdır ve kars kürtçü teröre teslim olmamalıdır. eğer buralar da düşerse türk dünyasıyla hiçbir doğru düzgün bağlantımız kalmaz. olası azer-ermeni savaşında da değil askeri destek, sapan desteği bile gönderemez, bölgeyi olduğu gibi pkk-asala ittifakına teslim etmiş oluruz. hatırlayın karabağ savaşında ülkücülerden gönüllü destek olarak savaşa gidenler hep bu hattan kaçak olarak gitti. ığdır küçük bir il olmakla birlikte çok çok önemlidir. nahcivan-türkiye bağlantısının temel noktasıdır.
mersin kazanacağı il değil, kazanabileceği ildir, mersin de yıllardır chp hakimdir.
10a , 10d , 11b , 11c ve 11d .