bugün

muhtemelen attığı gibi tutamayacak kızdır. çünkü türban bu. bez parçası sonuçta. uçar gider. nur yüzlü masum kızımızda saçının göründüğü her dakika için * yiyeceği günahları * düşünüp koşa koşa türbanını aramaya başlayacak. tabi bu arada ortalık karışacak, kızlar birbirini ezecek ve kötü sonuçlar doğurabilecek bir durum ortaya çıkacaktır. yani değer mi şimdi bir türban için. yok yok biz en iyisi hiç serbest bırakmayalım bu türbanı. *
bir anlık gaza gelip türbanını havaya attıktan sonra bir eliyle türbanını arayıp diğer eliyle de başını kapatmaya çelışacak olan kızdır. komik bir görüntü olacağı kesin.
mezuniyet sevincini kutlayayım derken gaza gelen türbanlı kızdır. kep batı işi diye karşı da çıkabilir. türbanı çıkarıp attıktan sonra aklı başına gelebilir ama.
Büyük bir olasılıkla bu olağan olarak karşılayacağımız duruma yine bir yasayla yer alabilecek kızdır.Türban şeklinde kep nasıl:)peki bu durumda diğer kızlarımız ne olucak hani özgürlük hani demokrasi...Düşünüyorum da neden bu kadar gündemde bu kadar mıyız biz!Alt tarafı türban başa takılan bir madde-nesne.Ya başka yerlere takılsaydı mazallah durumumuz vehim olurdu ya da ayıp diye hiç dile gelmezdi!Aslında öyle olması tercih ederdim.
bir yandan bağırır:
- heyooo!!! bitti ulan işte. geçen hafta iş teklifi de aldım. baba sana mecbur değilim. aha sana zorla taktırdığın türban. heyooo.. hocaaaaam, aha bak bu havaya attığım var ya, hani sen bunun yüzünden artizlik yapıyodun bana da hani tayyibimle devletim serbest bıraktırdı. al ulan bugüne kadar taktım, inat değil mi alın bunu başınıza çalın.
(bkz: fesat)
(bkz: leman) *
allah hakkı için takılan türban, öyle okul bitti diye havaya atılır mı canım? hem zaten mezuniyet, kep töreni bunlar eski kilise adetleri değil mi? ne işi var kızımızın o törende?

böyle ufak ayrıntıları göz ardı etmemek lazım. biz, "ülkede işsizlik var, adaletsizlik var." dedikçe bu türban meselesini temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp önümüze koyanların, bu ayrıntılara "ay ne kadar gereksiz, ayrıca ne alakası var?" demesi pek samimi olmuyor açıkçası.
çözüm getirdik diyenlerin çözümü siyasi bir rant elde etme savaşı olarak gördüklerinden şaşılmaması gereken durumdur.
yanında başka bir türban getirmesiyle attığı türbanın yerine saniyeler içerisinde yenisini takabilecek ve bu sayede etrafındaki o azgın topluluktan kendini koruyabilecektir. ayrıca bu olay akp'nin ya da * kullanabileceği başka bir siyasi propagandaya da olanak tanımış olur;

(bkz: yanında yedek türbanla üniversitelere giriş serbest olacak)
e türbanın üstüne kepi niye takıyor o zaman diye merak ettiğim kız. atmak için o var sonuçta.
(bkz: mezuniyette kep yerine sarığını havaya atan erkek)
çok değil, bundan belki 15-20 sonra bu ülkede çıkarılacak bir anayasa maddesiyle üniversitelere türbansız girilemeyecek olacağı için üniversiteden mezun olduğunda aslında türban takmaktan kurtulduğuna sevinen kızdır.
(bkz: çok yakında)