bugün

saçma düşünce, dünyadan habersiz olduğunun göstergesidir.

siz istanbulun 70'li 80'li yıllarını görmediniz herhalde. kalabalıktan grup seks yapılıyordu otobüslerde be.. tabi bir de otobüs bulabilirsen.
90 lı yıllarda metro hamlesini başlatan belediyenin işin kolayına kaçarak araç yollarını bölüp otobüs koyarak kandırdığı kitledir. zaten bu kitle sürekli 'ne gelirse senden gelsin' ci kitledir. tamam ben de okula gitmek için sürekli kullanıyorum metrobüsü ve işe de yarıyor ama gel gelelim ilkel bir sistemdir bu. evet 8 yılda ancak 8 km lik metro yapabilmişsindir ama artık para var, daha bi süratle devam etseler ya şu metro işine. hatta ve hatta kanal projesine aktarılacak parayı tüm istanbulun metro projesi için harcasalar tadından yenmez olur.

edit: doğma büyüme istanbulluyum ki bu da 23 yıl 2 ay 3 güne tekabül eder ve iki yıl taksicilik yapmış birisiyim. dolayısıyla trafik nedir iyi bilirim. ayrıca ben entrymde ne metrobüsün faydalarına laf ettim ne de iktidar partisine ama 12 haziranda iktidar partisine oy vermiş bir pespaye olarak görüyorum kendimi ama yanlış anlamayın sadece kendimi öyle görüyorum.yukarıdakini eksileyen bunu ne yapar, gösterin gücünüzü hadi bakalım koçlar.
olmadığı zamanlarda, sıkış tıkış binilerek, göt göte gidilen ve yalnızca köprü trafiğinin 1 - 1 buçuk saat sürdüğü otobüs yolculuklarını dahi bilmeyen, istanbul'a yeni gelmiş, hoş gelmiş yazar söylemi..
metrobus hizmettir de sadece akp´yle ilintilendirmeye gerek yoktur. o aracın o hizmeti görmesi için önayak olan insanların tamamı akp´li değildirler. paris metrosunu, fransa nın başına sağcılar gelse de desteklerler, solcular gelse de desteklerler. çünkü o, paris´te olmazsa olmaz bir şeydir. bizimki gibi aşırı politize olmuş, converse giyen komunisti kafası basmayan memleketlerde böyle şeyler derhal partilerle anılmaya başlanır.

hizmet denilen şey halkın işini kolaylaştıran işlemlerin tümüne denilir. metrobus halkın işini kolaylaştıran bir konudur, dolayısıyla hizmettir. akp "karşı" parti diye yaptığı hiçbir şey yokmuş gibi davranış göstermek de doğru şey olmasa gerektir.

new york şehrinde la guardia , diye bir havaalanı vardır. bu isim new york şehrinin bir zamanlarki valilerinden birisinin ismidir. bu adama politik olarak karşı olanların içinden bile hiçkimse yaptırdığı bu havaalanı için "bunu o yaptırdığı için o hizmet değildir" dememiştir. böyle şeyler ancak türkiye gibi ülkelerde olur.
(bkz: yetmez ama evet) dir. birde eleştirdikleri konulara kendi projelerini ekleseler yapılan eleştirinin bir faydası olacak.
Güzel bir hizmettir. Ben şun mantığı anlamıyorum. Sen paşa torunu falan mısın? Sana özel şöför yanı bir koltuk falan mı tahsis edelim? Ya da 3 katlı bir otobüs falan mı yapsınlar, ne yapsınlar? 20 milyon insan yaşıyor istanbul'da. tıklım tıklım olan metrobüsler her 5-10dk arasında sefer yapıyor. Sen istanbul'a ışınlanma makinası bile yapsan, yetmez. Bu mantığa sahiplere cidden yaranılmaz yahu. Ben özel araçla karşıya 3 saatte geçiyorum en erken ihtimalle. Şimdi mis gibi 1.30 saatte karşıdayım trafik derdi yok, birşey yok. Bari eleştiri yapıyorsunuz, yanında bir de çözüm sunun da, aa haklısın birader diyelim.
kendisini arşidük sanan insanlara pek bir ağır gelir kalabalık otobüse binmek. devletin suçudur baba, evinden son model mercedes ile gelip istediğin yere bırakması gerekirdi haklısın. verdiğin iki kuruş vergiyide haram etmeye hakkın var tabi.
metrobüsün kolaylik saglayan ama tam bir komedi oldugunu idrak edememektir. Metrobüse hizmet denilmesi tamamen siyasi iktidarin baskilarindan kaynaklanmaktadir.
hizmetten anladığı tam olarak nedir merak ettiğim kitledir.
verdiği vergiyi "iki kuruş" zanneden insanlardan oluşan kitledir. kendileri verdikleri "iki kuruş"cuk vergiyle hollanda'dan alınan metrobüslerin garajlarda çürüdüğünü ve halk otobüsünden devşirme yeşil mercedeslerin metrobüs diye kullanıldığının farkında değillerdir.

partilerle ilişkilendirmeye gerek yok. metrobüs şimdilik her ne kadar yararlı olsada genel anlamda düşünüldüğünde ve tablo biraz daha geniş görüldüğünde anlaşılan bir epic faildir.