bugün

Daha önceleri bavul kaybetmesiyle gecikmesiyle bir çok sıkıntıya imza atan firma son seyahatte Master seviyesinde sıçmıştır.

Van'a seyahatimin dönüşünde oralarda bildiğim tek firma adı olması hasebiyle tüm riskleri alıp bilet aldım.
Otobüs zamanında kalkarak ilk şoku yaşatmıştı ki yolculuğun ilerleyen turlarında kendini affettirdi hatta efsa-nevi bir duruma imza attı.

Otobüs defalarca aranmış ve en sonunda tarlanın birinden binen 3 tane heisenberg tipli niga dan trilyonluk uyuşturucu bulunmuş yolculuk beş saat gecikmiştir. Daha kötü ne olabilir ki şeklinde bir fısıltı duyulmasından yarım saat sonra arabanın bilmem ne kayışı kopmuş ve bir buçuk saat dağ başında zifiri karanlıkta kalınmıştır. Ve tek bir yetkili de gelip yolculuk boyunca baya baya a.nıza koyduk kusura bakmayın dememiştir.
Hayatım boyunca bir daha asla tercih etmeyecegim.
Bu kadar boktan bi firma olamaz.
otobüs içindeki muamelesine hayran olduğum firmadır. psikolojideki karşılığını üstatlar daha iyi bilir ama insan kendini gerçekten öküz zannediyor. çünkü muamele bir öküze uygulanan muameleyle aynıdır.
işlerini iyi yapmaktadırlar.
(bkz: 10 numara yağ)
Bana denk gelen otobüsleri genelde eski model olmakla beraber hizmet kalitesi açısından oldukça zayıf bir firmadır. En büyük özelliği Türkiye'nin her yerine otobüsü olmasıdır. Çin'de bile rastlamanız mümkündür.
kartal-gebze münübüsü.
aklinizda neresi varsa oraya metro var solganiyla hizmet veren firmadir.

görele faciasindan sonra 10 numara yağ kullanimina karşi mücadele başlatmiştir.fakat uçuk mazot fiyatlarindan dolayi sadece metro turizm değil bütün firmalarda maalesef kullanilmaktadir.

personeline aylik periyodik eğitimler vermektedir.fakat yeterli değildir.çünkü nezaket kibarlik insanin içinde olacak.
ben bunlara çözüm buldum. yolculuk yapmadan önce dışarıdan bir adet muavin kiralayıp öyle biniyorum bu otobüslere. başka türlü olmuyor.
Eskiden annemin öğretmenliği yüzünden bursada yaşarken anneanne mlere elazığa giderdik metro turizmle. Otobüste ikram edilen o turtaların tadını hiçbir otobüs firmasında bulamadığım otobüs firmasıdır. (şimdiki çocuklar bilmez artık popkek felan dağıtıyorlar eskiden mini turta vardı)
müşteri mağduriyetini %1500 başaran firmadır.

servislerin otobüse yetiştiremeyişi, biletinizin yanışı, biletin fiyat iadesi olmayışı (sadece açığa alabilirsiniz), kıt ikram anlayışı, muavin - şoför kavgaları, anlayamazsınız.
binmeyin, bindirmeyin.
muavinleri için yanınızda ıslak odun bulundurmanız faydalı olabilir.
müşteri memnuniyetini zerre kadar değer vermeyen ülkemizin tüm otobüs firmaları gibi ( kamil koç hariç ) işini unprofessional yapan x den y ye insan taşıyan şirkettir.
Uyuşturucu kaçakçılığını otobüsleri aracılığıyla yaptığı söylenilen şirket. bugünlerde kim ak kim kara pek belli değil.
daha memnun tek bir müşterisini görmediğim otobüs firması.
geçenlerde abimle bir muhabbeti oldu bu firmanın. ilk seyahatimde sadece muavinin davranışları dikkat çekiyordu. ikinci seferde yine muavin sorunu ekstra olarak şöförün sigara içmesi(cam açık güya ama buram buram kokuyor.). Üçüncüde ise nirvanaya ulaştık veee muavin davranışları, otobüsün 3 saat rotar yapması, yolda aracın arızası, polisten ceza yemek, arıza tamiri için yaklaşık 2 saat daha beklemek...
muavininin aydın diye nazilli'de indirmeye çalıştığı firmadır.
18 wheels haulin turkce otobus yamasinda elaziglilardan sonraki favori sirketim, otobusum.
Türkiye nin en dandik en paspal firması.
muavini olmayan yolcuların gönüllü muavinlik yaptığı seyahat şirketi.
servis şöförlerinin beyinsiz ve suratsız olduğu dandik firma.
Am gibi firma.
açık ara en kötüdür. 5 saatte gidebileceğiniz mesafeyi sırf 2 yolcu daha fazla taşımak için her terminale girerek 7-8 saate çıkartır. paranızla rezil olur bir daha binmemeye yemin edersiniz. (bkz: mümkün oldukça kullanmayınız efendim)
pamukkale turizm in yanından bile geçemeyecek şirkettir.