bugün

istanbul'dan istanbul'a 4 saatte götürür. *
seyahat işinin içindeki kişiler arasındaki adı tekerlekli tabut olan otobüs firması
balıkesir-ankara seferini 9.5 saatte tamamlamış ve otobüsü resmen yol boyunca gıcırdamış firmadır. elinizdeki tek koz değilse asla binmeyin efendim. bu arada yolun normali taş çatlasa 8 saat ki 7 saatte giden bile gördüm.
Allah çeşit çeşit cezalarını versin firmasıdır aktarmalı bilet kesip diğer otobüse geç kalmama neden olan sonra da yetmiyormuş gibi tekrar ücretli bilet kesen dandik firmadır.
Otobüs firmaları arasında en çok kaza yapan firma diye duymuştum.
adana ankara yolunda otobüsün benzini azalması neticesinde gecenin bir vakti benzin istasyonuna girmemiz ve işin biraz uzamasıyla meraklanmamızın ardından muavinin otobüse gelerek "şey bizim şoförde para yokmuş da kredi kartı olan varsa versin firma indiğinizde size ödeyecek." söylemiyle beni dumura uğratan firma.
bir sürü otobüse sahip olan otobüs firması.

ayrıca arabaları güzel, şoförleri özel ve bastımıda gider yani.
en son tercih olmalıdır. zira mazot yerine 10 numara yağ kullanan ve bu yüzden yanan otobüsleri hala zihinlerde tazeliğini korumaktadır. ve birileri bu turizm şirketindeki kaptan ve muavinlere kullandığı aracın kamyon değil otobüs ve taşıdığının da tugla değil insan olduğunu hatırlatmalıdır!
istanbul'dan ankara'ya gelmek için mecburiyetten tercih ettiğim firmadır. yola 12:45'te çıkması gerekirken 13:15'te yola düşmesinin ve ankara'yı hiç bilmeyen bir şoförün tüm yolcuları ankara'nın içinde yarım saat dolaştırması ve o iğrenç trafiğin içine dalması dışında pek bir sorun yaşamamış olsam da tekrar tercih etmem sonucuna ulaştırmıştır beni.
şiddetle kullanılmaması tavsiye edilebilecek seyahat firması.

Hareket saatlerinde kalkmaması, servislerinin rezilliği, ikramlarının skt geçmiş olması, araç içi elektroniklerin bozuk olması vs.
istanbul - adana arasında geçen hafta yolculuk yapmak zorunda kaldığım boktan otobüs firması. istanbul' dan çıkması 2,5 saat süren güzide firmamız adana' ya kadar bütün şehirlerde otogarlara girmekle kalmadı, her çişi gelen için 10 dakika durdu. kulaklığım bozuk diyen yolcuya " televizyon izleme o zaman kardeşim" diyecek kadar realist çalışanlarıyla beni benden aldı ayrıca. kendi mola yerlerine sahip olan bu boktan otobüs firmasının mola yerlerinde çorba görünümlü suyun fiyatı 8 liraydı. bileti olan yolcuları, yol üzerinde aldığı yolcuları oturtabilmek için hostes koltuğuna oturtabilecek kadar rezaletin dibine vurdular. ne diyelim ki; metro turizm yarın sabah yok olsan tamamen üzülecek kişi tanımıyorum.

edit: sadık metro turizm yolcuları iş başında. eksileyin bebişlerim.
kocaeliden istanbula olan yolcuğu dünya turu yaparcasına götürmeyi başarmasıyla beni benden alabilmeyi başarabilmiştir.
sorumsuz ve gereğinden fazla pahalı otobüs firmasıdır.

öncelikle, internetten aldınız biletinizi diğer firmalara göre 4 tl fazla para vererek 50 tl'ye alıyorsunuz. kalkışa 5 dk var baktınız otobüs boş, sakin olun az sonra olacakları izleyin. bir muavin bağırıyor gel ankara 20 tl, gel ankara 20 tl... hak mı şimdi bu, sinirden tırnaklarınızı yemeye başlıyorsunuz. ben 50 tl'ye alıyım elin adamı gelsin 20 tlye yanıma otursun. böyle bir otobüs firması.

ayrıca bayram dönüşü ankaradan istanbula boş otobüs bulmamız mümkün değildi, bir baktık millet metroya doluşmuş. meğer ek sefer çıkartmış. birde ne görelim bilet fiyatları 90 tl, e çüş. sağolsun başka bir firma telefon etti'de ek sefer olduğunu söyledi 2 saat rotarlı ve 50 tl'ye evimize geri döndük.
çift katlı otobüse göt kadar üst kat yapıp tavana kafamızı vurmamıza neden olan firma.
her yere gidiyor olmaları sebebiyle müşteri tutan, verdiği hizmet vasatın altında olan, rezaletin kelime anlamının firma bulmuş hali olan turizm şirketidir.
yürüyün daha iyi, açık ve net.
Nedense tüm kazalarda o kaza yapan otobüslerin hep bu turizm şirketinden çıkması tesadüf müdür efenim diye hep merak etmiştim. Değildir. yoldan yolcu aldıklarını gördüğüm, ayakta ki yolcuyu "abi sen gel benim yerime otur diyen" host a yok artık ali sami dedirten. Bunla da kalmayıp biletli olduğunuz koltuğun sizin olmadığını da öğrenebildiğiniz turizm şirketi. Çift katlı otobüste yapsalar totoyu sıcak sudan soğuk suya koysalar gene de bu mantalite ile nereye kadar dediğim saçma turizm. Kesinlikle her yere gidiyor diye binmeyiniz.
samsun-ankara yolunda bir otobüsü -hem de düz yolda- yine kaza yapmış olan firmamsıdır.
gönen-istanbul seferini yapacak otobüsünü bandırma' dan kaldıran, yolcularını başka bir otobüsle bandırma' ya götüren, aktarma yaptıran firmadır. bandırma' ya yolcuları götüren otobüsün sahibi, şoförü ve otobüs(61 plaka) %100 trabzon' du. klimalar çalışmayınca bir yolcu, 'trabzon arabası böyle oluyoo' şeklinde saçma bir laf etti ve otobüs sahibi cinnet geçirdi. ayrımcılık yapıldığını falan iddia etti. ulan otobüse laf atıyorlar adam trabzon' a laf atılmış sanıyor. değişik firma bu metro, harbi değişik.
Şoförlerinin yüzde 95i, michael schumacher özentili olan firma.
neden metroya hiç binmediğimi bir kez daha anladım.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/21279789.asp
hostları bildiğin sapık lan bunların. tek bayanlara yaklaşmaya çalıştıklarına çok şahit oldum.
ihtimalle şu anda kamil koç'u saçmasapan haberlerle gündeme getirerek, kendi pisliklerini halı altına süpürmeye çalışan firma.

galip öztürk ve suat kılıç iş ortaklıkları,

bi araştırın gözünüzü seviim.
efe turun aynı hizmeti 15 e verdiği yolculuğu 13 e veren ucuz, güzel tur.
genel olarak muavinleri arızalı ve laubali olan firma.