bugün

harem izmit seferini yapan otobüslere binilmemesi gereken firmadır. yolda kandıralıları alacağım diye olur olmaz yerde durur, efe tur ile rekabet etmek için fiyatı düşürmüş bunun zararını da yolcuya çay,kahve, su ikramı yapmamaktadırlar. hatta tütünçiftlikten giriş yaparak servis parasından kurtulmaktadırlar.
bu firma ile adana istanbul seferini yaparken, oturduğum 4 nolu koltuktan şöfor ve muavini keser oldum. şöför paso çay sigara yaptı kapalı alanda sigara içti yani. cep telefonuyla konuştu. nasıl bir firma nasıl bir disiplin belli değil o kadar insanın canı tehlikeye atılıyor bu firmada.
Bir bileti aynı anda birden fazla kişiye satan, 10 numara yağ kullanan, külüstür otobüslerle yolcu taşıyan, otobüslerinde wireless var yazan ama asla çekmeyen, yavşak muavinlere sahip, açık büfe ikram var denip sadece çay nescafeden ibaret olan, nasıl bir şirket anlayışlarının olduğu bilinmeyen, tamamıyla insan si. afedersiniz! üzerine kurulmuş, tam bir yapacağınız işe koyayım şirketidir.
Yil 2012 ve hala otobuslerin de kisisel tv olmayanlarina raslayabilinen turizm firmasi. Hatta az once sahit oldugum bir dialogla bir kez daha beni sasirttilar.
+ne arzu edersiniz.
-kola aliyim. Yemek icin de bir tatli bir tuzlu lutfen.
+ bir tatli, bir tuzlu veremiyoruz sinirli sayida var.
dunya kadar para almayi biliyorsunuz da 50 kurusluk kek mi fazla geldi.
koltukları rahatsız olan kurum.
fiyatının ucuz olması ve diğer firmalardan daha çok geniş alana sefer yapması sebebiyle tercih edilmekte..
gidilecek yere kamil koç veya nilüfer turizm gidiyorsa tercih edilmemesi tavsiye edilir..
nalet edilesi firma
en çok trafik kazası yapan otobüs firmalarından biridir.
an itibariyle ankara-istanbul seferini 9.5 saatte tamamlamis otobus firmasi. uzak durulmasi gereken firma ve galip ozturk sana sesleniyorum tez zamanda iflas edersin umarim.

not:entry guncellenecektir.

entry güncellenecek dedim ve sırayla yaşadığım olumsuzluklar;

-otobüsde wireless yok.
-klimalar hiç açılmadı nedeni sorulduğunda arkadakiler üşüyormuş, halbuki yalan hiç açmadılar üşüsünler.
-samandıra tesislerinde araç arıza yaptı başka araça naklettiler.
-bolu da verilen mola yerinde aldığım çikolatadan mı yoksa dağıttıkları kekten midir bilinmez ama motoru bozdum.
-seviyesiz muavinlere sahipler.
her seferinde bana cam kenarı diye koridor kenarı bilet satan firma.
her ay 5-6 kere kaza yapan firma. buna bineceğinize yürüyerek gidin. en azından can güvenliği.
cam kenarına binmenin nasip olmadığı firma.
fi tarihinde denizli-samsun arasında 7 tane mola vermiş firmadır. başka bir firma olsa adım atmam da işte yok. ya da ben bulamamıştım o zaman.

not: hayır molalarda 5 dk falan de değil. en kısası 20 en uzunu 35 dakikalık molalardı.
Cam kenarı olmayan firma. Sadece koridor var.
ne zaman bilet alsam, otobüs içerisinde yerim değiştirilir ve en rahatsız yerlerden birine yerleştirilirim.
anlaşılan cam kenarı pek kimseye nasip olmamış firma. hatta duruma bakılırsa nasip olanın da yerini değiştiriyorlarmış.
herhalde cam kenarını eşe dosta veriyolarmış. öyle duydum. *
neyse; iki firma arasında kalırsanız ve seçeneklerden birisi metro turizm ise, ötekini tercih edin.
kepazelikte fındıkkale turizm ile yarışır firma, host ve muavinleri öküzlerden seçilmektedir bakmayın öyle yazıhanelerinin camına yabancı dil bilen, 25' yaşını aşmamış servis görevlisi aranıyor yazdıklarına.
daha kötüsü yapılana kadar en kötüsü.
mersin’den adana’ya 7 saatte goturmuslugu de vardir.
Şehirlerarası dolmuştur , diğer cümlelerin bu cümleden başka pek de bir anlamı yoktur bu firma için.
kesinlikle binilmemesi gereken otobüs acentesidir. herkesin dediği gibi en sık kaza yapan firmadır. muavinleri şoförleri rastgele olduğundan iyisi kötüsü denk gelebilir ama şoförlerinin hızlı kullandığı kesindir. kazalarının ana nedeni de budur.
muavinlerinin çoğu otobüsün ortağı olduğu firmadır.
benden iyi kimse bilemez bu firmayı bir dönem halkla ilişkiler departmanında çalıştım, allah muhafaza diyorum gidin dilenin bu firmada işe girmeyin.başka bir şey bulamıyorum söyleyecek.

ama bir gün yolunuz düşerse m.hizmetlerine girin ''müdür kim burada '' deyin müdürü gördüğünüzde bu firmanın kurumsallıktan nasibini almamış olduğunu anlarsınız.bildiğiniz bebeyi müdür yapmışlar.21 yaşlarında 30 kilo kadar, 1.55 boylarında askere bile gitmemiş bir hıyarı gördüğünüzde şaşırmayın.

ee tabi kordinatör şefinin oğlu olmak kolay değil..

bulaşmayın, bulaştırmayın.
berbat bir otobüs firmasıdır. geçen sene bu zamanlarda başıma şöyle bir olay geldi;
ramazandaydık yanılmıyorsam, bursa'dan adana'ya gelmek için arkadaşlarla metro ve yeni adana şirketleri arasında kaldık ama 'birkez de metro ile gidelim yea ne olacak' diyerek metroyu sectık. hay secmez olaydık. neyse metro'nun 10:30 aracıyla cıktık yola, nedense inanılmaz bir şekilde yavas sürmesi dikkat çekıyordu şoförün, ama 'nede olsa varış yerine uygun olacak sekılde hızını ayarlıyordur' düşüncesiyle kımse sesını cıkarmadı. ıftar saatı gelince, oruç tutan yolcular ıftarlarını acsınlar dıye yol uzerınde bır lokantaya yanasıldı. herneyse yolcular o lokantaya gittiler. kimi döner yedi, kimi çorba içti sadece vs. biz de arkadaslarla kendı numunelıklerımızı tuketirken, lokantanın az bıraz uzagındakı banklarda oturuyorduk. bır anda şoförün bagırıslarıyla irkildik. adam lokanta sahıbıne saydırıyordu. sonra dinleyınce şoförün fiyatlar dolayısıyla lokanta sahıbıyle tartıstıgını ögrendık. bır anda ne oluyor demeye kalmadan bızım şoför elıne bir sadalyeyı kaptıgı gıbı cuneyt arkın edasi ve hieeeyt nidasıyla lokantanın camına ındırdı, cam tuzla buz oldu tabı. bunun uzerıne lokanta sahıbı içeri koşturdu. biz anlamsız gözlerle olayı izlerken içerden döner bıçağıyla çıkageldi. tabi bu zaman kadar bizim şoför araca atlamış ve olay mahallınden çoktan uzaklasmıstı. yolcular olarak neredeyse hepımız asagıdayız, bır baktık otobüs bastı gidiyor. şaşkınlıgı atlatınca millet, taksilerle otobusu takıp etmeye basladık. neredeyse 40 yolcu arka arkaya konvoy halınde taksılerle otobusu takıp ediyoruz. hayatımda ilk kez öndeki taksiyi takip et dememe sebep oldugu için bir bakıma iyi oldu ama o başka konu tabi. neyse, otobus soförünü yaklasık 2 km sonra dıger otobus şoförlerinin mola verdıgı bır yerde yakaladık. adam toplamıs bır de pezevenk kavga çıkar diye. yolcularla şoförün tartışması da en az 45 dakıka surdü, tabi tehditler havada ucusuyor bu arada. en sonunda tartısmalar sonlandı da herkes otobuse gectı. tam hersey bıttı, bari uyuyalım biraz derken daha bulundugumuz sehırden cıkamadan hoop polis çevirmesi. şoför hakkında şikayet var diye 2 saat yolda bekledık. en cok koyan ıse bekledıgmız sure ıcınde bız sıkıntıdan yolun kenarında gecen arabaları ızlerken, yanımızdan 13:30 yenı adana aracının gecmesı oldu. sonuc olarak şirketin batsın, hacizlik olasın metro. bu da boyle bır anımdır.
Maraba mhabbetine bayıldığım firma, şoförleri ve muavinleri öööyle rahatki hemen ahbap oluyorum hemen her yolculuğumda. Ayrıca çeşit sayısı az olsa bile ikramı sınırsızdır efenim metronun.