bugün

çikolata desem çikolata değil, sakız desem sakız değil böyle ibne gibin birşey.

ya arkadaş bir insan çikolata yerken ağzı yorulurmu hiç. bu çikolata öyle birşey işte. ağız, çene kası yapıyor.

kesinlikle önermiyorum. yarısını çöpe atarsınız.

1/10.
sayesinde, onu, önerdiğim arkadaştan çok küfür yediğim denenmemesi gereken ve yapımında bir hata olduğunu düşündüğüm çikolata*.
20 derece hava sıcaklığında bir çikolata nasıl olurda buzluktan çıkmışcasına sert olur?
ısırırken insan parçayı koparacağım diye bir derde giriyor, çiğneyip yutma evresine getirmek için ayrı bir acı çekiyor, sakızdan daha yoğun karamelin dişleri birbirine yapıştırmasından bir sıkıntıya giriyor...

ilk gördüğümde aha dedim bol karamel tam bana göre kesin çok güzeldir diye düşünüp arkadaşıma da tavsiye ettim sonra fikir değiştirip damak aldım. tabii arkadaş tavsiyeyi dinledi aldı karamelliyi. sonrası malum zaten... allahtan karamel dişlerini birbirine kenetledi de ettiği küfürler net duyulmadı. neyse sonra onada bir damak aldım da barıştık.

şimdi ki tavsiyem şudur: yemeyin sayın sözlük yazarları! denemeyin bile!
yurtta can sıkıntısından kemirip durduğum sirf zaman gecsin diye aldigim cikolata karamel tadk geliyor azcik onun hatrına uiyor insan.