bugün

kesinlikle gereklidir. herkesin bildiği gibi bazı şeyler çalışmadan olmuyor.
karşıda çalışanlar için 4.30'da kalkma nedenidir.

şaka mı yapıyorsunuz lan?
bakan ütopyası.
bunun farklı örnekleri var vardiya sistemi ile çalışan binlerce insan var. mantıken doğru tabi neden üç yada dört te kalkıp işe gitmiyoruz hatta pazarları da neymiş tatil mi olurmuş neden yaşıyoruz hiç düşündük mü.
hayat çalışıp ömür tüketmek sanırım bazıları için çoğu canlı gibi insanın da nefes alıp verdiğini unutan yönetim de söz sahibi olmuş ama hala ne yapacağını bilmeyen insanlar var.
kısaca hay hay diyelim otomatik makineyiz hepimiz hani şu kontoryum mu ne var ya ondan verin bize hiç durmadan çalışalım. *
bu durumda 08:00 mesaisine 06:00 kalkan kişi 05:00 de mesai başlayacaksa 03:00 de kalkacak ne anladım ben bu sikişten. * anca böyle boş işlerle uğraşırlar yada 9 aylık gelirine yedaş gibi kurumu satarlar kime baktığınız belli oluyor.
6 da mesai mi başlarmış. bu insanlar hiç uyumasın o zaman. hükümet bu uygulamaya geçerek sabah namazlarının kaçma oranını düşürmeyi planlamış olabilir.
Eğer gerçekleşirse, ilk başta sadece devlet memurları etkileyecek gibi duruyor fakat kademeli olarak herkesi etkileyecek. Önce devlet memurları dolayısıyla merkez bankası erken açılacak, e merkez bankasının erken açılması demek bankalarında erken açılması demek. Bankalar erken açılmaya başlarsa özel sektörde erken saat de iş başı yapacak.

Eğer saat 6 da başlayıp saat 2 de mesai bitecekse kabul edilebilir. Tabii sabah karga boku yemeden uyanmak özellikle istanbul da metropoller de uyanılacak saatleri düşünmek istemiyorum. Her neyse saat 2 de paydos olursa ne ala, devlet memuru paydosu eder etmesinede özel sektör, bankalar adamın anasını ağlatır karışmam benden söylemesi.

Eğer böyle bir düzenleme gelecekse özel sektör çalışma saatleri konusunda daha sıkı bir denetim gelmesi lazım.
Samimi bir şekilde olacaksa önce milletvekillerinden başlamalı.
akp'ye oy veren %50'nin pek hoşuna gidecek öneridir.

bir karış sakalıyla bakanlık yapmasına ses etmiyorlarsa çıkacak saçmalıklara aynı oranda ses etmeyecekler.
aslında yatsıyı kılsak yatsak 2 saat uyusak hemen kalksak işe gitsek, 1-2 saat çalışsak hoooop sabah namazını kılsak sonra işe devam çay molası falan yerine 2 rekat akp'nin başımızda olduğu için şükür namazını kılsak sonra gene ara vermeden çalışsak öğlen yemek yemesek önce namazımı eda etsek sonra hep beraber hükümetimiz için dualar etsek, zikirler çeksek sonra bir iki kurabiye ile mideyi bastırsak sonra son tempo işe devam etsek ikindi gelince hemen namaz ve duamızı gerçekleştirip iş yerine dönüp işimizle alakalı son kontrolleri yapıp mesaiyi bitirsek, sonra iş arkadaşları buluşup güzel bir akşam namazı organizasyonu ile stresimizi atsak sonra eve biraz bişeyler atıştırıp yatsıyı kılsak...

bir cyborg'un günlüğü

15.10.2011

cumartesi saat 00:05
(bkz: yok artık ebesinin ali sami)
Yol açacağı problemler etraflıca düşünülmeden böyle bir öneride bulunulmamalıydı.
örneğin:
Milyonlarca anne baba, sabah çocuklarını okullarına, yuvalarına bırakıp öyle işe gitmektedir, bu durum ne olacak?
okulların, yuvaların saati demi değişecek... gibi
mesai saatlerini sabah 6 ya kaydırmak demek, bütün unsurlarıyla türkiye nin hayatını 2-3 saat erkene kaydırmak demektir. bu öyle "bakan" derse olur demekle olmaz koçum, bu çok zor iş çok...
bir de sayın bakan bu öneriyi yaptıktan sonra şu şarkıyı söylemiş diyorlar

bütün dünya buna inansa, hep inansa hayat bayram olsa
insanlar elele tutuşsa birlik olsa
uzansak sonsuzaaaa

ayrıca
(bkz: battaniye)
(bkz: yorgan)
(bkz: örtmek)
türkiye de uygulanması yüzde sıfırın altında olan saçma bi öneri..isterse anayasaya girsin..o zaman ülkede memur kalmayacak size söyleyim ben..ulan milleti bi fırında çalıştırmadığınız kaldı be..
enerji bakanı'nın fikri olduğu için haber bültenlerindeki röportajlarda
-pardoğğn mesai saat 6 da başlıcakmış artık. enerji bakanının fikri. bunun için enerjiniz varmıığğğ.

diye iğrenç laf oyunlarına maruz kalmıştır. şu habercilikte bi şeye de laf oyunu yapmayın be kardeşim. yarın fener yener fenerbahçe kocaman umutların sahibi diye manşet atarsınız, bursa yener bursaspor sağlam adımlarla ilerliyor dersiniz.
milan'ı yeneriz, yendik mi lan? diye manşet atarsınız. milli maç öncesi bu hırvatistana çok gaz vermişler bunlara bi çakmak lazım diye manşet atarsınız. bıktık lan kelime oyunundan.

mesai saatinin saat 6 da başlamasıyla ilgili görüşlerim ise:

ımmmm e tabi ebe sikmek şart olur. efet.
bence fişleme yapsınlar diyecem ama zaten halihazırda fişlemişdir bunlar bizi.
akp'ye oy verenler 6'da başlasın yetmez ama evet diye diye.
vermeyenler ise normal saatte işe başlasın.
hmmm, bence fevkalade olur.
bunu isteyenlerin çin'e gitmesi sorunu çözecektir.
illa enerji tasarrufu için ise bu uygulama onun yerine

mum yakıp otursak?
''erken yatılacak''mış birde gelip milletin evine uyuyorlar mı diye arama yapsınlar .zaten halkta bir bilgi patlaması var o patlama bir-iki saat fazla olsa biz iki ay içinde amerika'yı uşak ederiz öyle mi?gözünüzü seveyim gidin oturun oturduğunuz yerde ayrıca enerji bakanı niye mesai'ye karşıyor anlamadım da neyse.
şiddetle karşı olduğum önermedir. bu gidişle akp' nin oylarında şiddetli bir düşüş gözlemleyeceğiz.
yakında şöyle bi uzanın demelerini bekliyorum.
sabah namazına müteakiben mesai görüyorum ufukta. pazar tatili de cuma gününe tartışması yakındır cemaati müslimin.
enerji tasarrufu düşünülerek ortaya atılmış bir öneri.

elektrik hatlarında ki kaçakların önlenmesi ve kaçak elektrik kullanımının önüne geçilmesiyle, öneride elde edilmek istenen enerjinin 3 katına sahip olunabileceğini belirtmek istiyorum.
ak partinin oylarında patlama yapacaktır. demedi demeyin. bir çok sebebi var. özel sektörlü oylarının tamamını alır. asgari ücretliye zam vermeden , onlara bu klas çalımı
göstererek gönüllerini fetheder. çünkü hak arama derdi bitti. millet artık şöyle diyor " hep beraber sürünelim, iyi olanın konumuna ulaşmak hedefimiz değil , amaç en alttakinin seviyesinde yaşamak."
6 ay gece 6 ay gündüz yaşayan toprakların daha doğrusu buzulların ihtiyacı olan bakan. git orada 6 ay gün ışığından yararlan öyle gel demek istediğim enerji ve tabii kaynaklar bakanı.
enerji tasarrufu için dinlenmeyi hiçe sayan, insanların uykuya doymasına engel olacak çok zekice bir girişimdir.