bugün

görsel

Sözcü yazarı Necati Doğru, Kavakçı ailesinin Saray'a atanmalarını değerlendirdi.

Necati Doğru'nun yazısı şöyle:

“Davamız… Davamız…” deyip duruyorlardı.

Dava, “Kavakçı Ailesi'ni Devlete Yerleştirmeye” dönüştü.

▪︎ Merve Kavakçı 》 Büyükelçi yapıldı.

▪︎ Mariam Kavakçı 》 Cumhurbaşkanı danışmanı.

▪︎ Gülham Kavakçı 》 Cumhurbaşkanı danışmanı.

▪︎ Ravza Kan (Kavakçı) 》 AKP milletvekili yapıldı.

▪︎ Erva Kan (Kavakçı) 》 Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Proje Direktörlüğü'nde koltuk sahibi oldu.

▪︎ Ravza Kavakçı 》 Merve Kavakçı'nın kız kardeşi. Osman Kan ile evlendi.
Osman da kayırmaya girdi.

▪︎ Osman Kan (Kavakçı) 》 Sağlık Bakanlığı'na bağlı bir devlet kurumu olan Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü yapıldı.

- ikinci kız kardeş var - ...

▪︎ Elif Kavakçı 》 Cumhurbaşkanı'nın eşi Emine Erdoğan'ın moda tasarımcısı yapıldı.

● Sonuç:

Kavakçı Ailesi'nde devletin üst kademesine yerleştirecek başka Kavakçı ferdi kalmadı.

Dava neydi?

Neye dönüştü?

https://www.gercekgundem....-tamami-kim-hangi-gorevde
Yıllardır Bahanesi de “meclisten kovuldu, mağdur edildi.” Edildiyse kendisi edildi, telafi de edildi zaten tüm sülaleyi ihya etmek niye…
başlıkta yazanı görünce tengir zannettim.
bu siyasal islamcılar yıllar sonra bu ülke için ibret alınacak bir olgu olarak alınacak. şu süreç bittikten sonra yaşanan bu tecrübe onların bir daha hiçbir zaman iktidar olamayacakların bir teminatı olarak tarih sayfalarında yerini alıyor. bunlar giderken daha ne büyük rezillikler çıkacak göreceksiniz...
çünkü merve kavakçı erdoğan ailesinin kasasının bekçisi. erdoğanların söğüşlediği paralar malezya da kurulan bir derneğe aktarılıyor. merve de bu trafiğin takipçiliğini ve bir nevi oradaki paraların bekçiliğini yapıyor.
malezya yasalarına göre derneklerin mal varlıkları sorgulanamıyor. istediğin kadar parayı bir derneğe gömüp servetini rahatlıkla gizleyebiliyorsun. bu güzelliği erdoğanlara ögreten davutoğludur. daha önceleri bu işin başında davutoğlu vardı. ve bu sebeple akp de başbakanlığa kadar yükseltildi.
malezyadaki bu yasa ingilizlerin kendi zenginleri için hazırlanmış, ingilizlerden miras bir yasadır.
isteyen araştırabilir.
görsel
(bkz: tipini siktiklerim)
vay o. çocuğu vay.
Dava denilen şey; teee ilk günden beri siz yediniz ben yiyemedim, her şeyi ben yiyeceğim davasıdır... her

Ümeyyeoğulları kızı verseydi bunların hiçbiri olmayacaktı... o günden başlar bu işer...
kavakçı lar ele alındığında şöyle bir şey ortaya çıkıyor emine erdoğana yakın ol devlet malı denizi yakala,malezya ya para trafiğini yönet,bir de çık halkın önünde mağduru oyna.bir cumhurbaşkanı eşi hiç bir zaman bu kadar saltanat sürmedi ve böyle gerizekalı,yolsuzluk heveslisi kavakçı gibi tipler bu kadar korunup kollanmadı.
Kavakcı, Sakarya doğumlu[7] Gürcü asıllı[8] islam hukuku profesörü Yusuf Ziya Kavakcı ile Ispartalı[9] Alman dili ve edebiyatı uzmanı Gülseren Gülhan Kavakcı'nın kızı olarak 19 Ağustos 1968'de Ankara'da doğdu.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Merve_Kavakc%C4%B1

Türkiye’de Gürcüce okuma yazma öğrenen Gürcülerin bu gazeteyi çıkaran Davit Sağiraşvili’ye mektuplar yazdığı bilgisine de sahibiz. Gürcistan Parlamentosu Ulusal Kütüphanesi tarafından kopyaları yayımlanan birkaç mektup, istanbul’daki Hırka-i Şerif Camii müezzinlerinden Yusuf Ziya Kavakçı ve Bursa’nın inegöl ilçesine bağlı Hayriye köyünden Ahmet Dinçer tarafından yazılmış.

Öte yandan Yusuf Ziya Kavakçı’nın mektubunda, Gürcü alfabesini nasıl öğrendiği konusunda da bir açıklama yok. Sonraki yıllarda islam ilimleri üzerine uzmanlaşmış, Hendekli bir Gürcü olan Yusuf Ziya Kavakçı’nın Gürcüceye ilgisi muhtemelen sürmemiş olmalı. Bu arada, Yusuf Ziya Kavakçı’nın, baş örtüsüyle TBMM’ye giren ilk milletvekili olarak tanınan Merve Kavakçı’nın babası olduğunu da belirtelim.

görsel

https://tetripiala.wordpr.../13/turkiyeden-mektuplar/
allah " yürü ya kulum " demiş . amerikan vatandaşlığı
da var . " ben gürcüyüm , karım arap " diyen şahıs da reis
olmuş . olacak o kadar ...