bugün

bir arkadaşımın bir kızla tanışmak için kullandığı cümle. başarı oranının türkiye'de epeyce yüksek olduğu anlaşılmıştır ayrıca.
-merhaba ben tıpçı
+memnun oldum ben de mühendislikci, bu arkadaşım da dil, tarih, coğrafyacı
a:merhaba ben tıpçı
b: vay anına .oyim yabi tıpçı olamadık.
c:sen de ola ola tüpçü ol gaz ver
b:ayar vermekten iyidir.
-açılın ben tıpçıyım
-vay amsnkym... adam tıpçıymış...
- merhaba ben tıpçıyım canikom.
+ ben de tüpçüyüm.. yihohaha!
-merhaba ben tıpçı
+merhaba ben kitapçı
bu da teyzem şukufe, ev hanımıdır...
- merhaba ben tıpçı.
- ben de götçü. bu arkadaşımda profesyonel fortçudur.
- o zaman ben gideyim.
- yok, sen gitme kanımca.
- ...
-merhaba ben tıpçı..
+allahına gurban senin toktor basurum azdı yine kime gitsem çare bulamadı allah gönderdi seni.
-....
e-mail adreslerini tıp okuduklarını genellikle belli edecek şekilde alandır bunlar.
-merhaba ben tıpçı, kadavra görmüş adamım o derece
-yani?
-keserim götünüzü !
-merhaba ben tıpçı
-tıp mı satıyon amua koyim
otobüzlerde yanınızdaki kişiye söylenmemesi gereken bir cümle. "ben doktorum"dan daha az tehlikelidir ancak yine de kafa şişirir. yurdum insanı doktorların uzmanlık alanlarına inanmadıkları gibi bir de tıp fakültesi öğrencilerinin de beyinlerine enjeksiyon yapılıp bilgilerin ilk günden konmadığına inanmaz. 1. sınıf öğrencisine ilaç hastalık ismi sorabilir. bilmemenizi de yadırgar.

kız tavlama konusunda ise bu şekilde kullanılırsa bir boka yaramaz, sadece sizin okulu yeni kazandığınızı gösterir. ancak önce kızın fakültesi / bölümü sorulup kızın da sizinkini sormasına fırsat verirseniz en azından konuşacak bir konu olur. özellikle anatomi dersleri kızlar tarafından merak edilir.
(bkz: ya kadavra görüyo musunuuuz sizz)
(bkz: bsg) (bkz: ebeni görüyoruz)
(bkz: genç tıpçılar rahatsız)
ancak tıpçı -neyse artık tıp mı satıyor?- meraklılarını cezbedebilecek ve ancak "tıpçı" meraklılarını cezbetme çabasında olanları tatmin edecek cümle.
(bkz: mal)