bugün

en mantıklı hareketi sergilemiştir evladımız. yalnız seçilen menude koç taşşağı vb. sakatatların sipariş edilmemiş olduğundan emin olunmalıdır..
sene 2006 da izmir karşıyaka cocoloco da başıma gelmiş hadise. menü o kadar güzel hazırlanmış deteylı isimler yazılmışki dedim oğlum yeni bir lezzet tatmak için doğru yer. gel gör ki o zamanlar bana çok şirin gelen sevgilimin istediği mexican nugget dan bahsetmek üzere aynısından dedim ama işte gelen bilgiğimiz pul biberli nugget olunca hayallerim yıkıldı.
arıza halinde kaputu açıp anlıyormuş gibi bakmak ile eşdeğer olmasa da ona yakın birşeydir..
daha kötüsü menüden istenen yiyeceği numarasıyla söylemektir. kısa zamanda insanın kendisini yemek kültürü üzerine geliştirmesi gerekmektiğine işarettir.
uyanıklık hadisesidir.
g: garson
a: adam
a2: adam 2

a:aynısından alayım ben de, teşekkürler.
a2:evet, ben de aynısından alayım.
g:ama beyefendi daha kimse siparişini söylemedi ki.
a:olsun sen bize getir aynısından.
g:yemek isimlerini okuyamadınız değil mi?
a:yan masanın aynısından getirsen.
g:ben sizi dışarı alayım.
a2:teşekkürler.
Ne var yani, her yemeği bilmek zorunda değilim ki. ismi yabancı okunuşu bile Nasıl bilmediğim bir yemek hakkında Nasıl fikrim olabilir ki? Hatta daha ileri gidip yan masadaki tabağı göstererek, işte bundan istiyorum dediğim bile olmuştur. Hiç utanmam, sıkılmam da. Tadını çıkarın hayatın, rezil olsanız bile ne olur ki sanki.