bugün

menzil gavsı'nın bir adet mercedes maybach içeren, ve pek çok lüks mercedes içeren konvoyudur.
https://streamable.com/ie9du

ilk bakışta asrın liderimiz sayın cumhurbaşkanımız cuma namazına gidiyor sandım, ama menzil şeyhinin konvoyuymuş.

ulan var ya, tayyip erdoğan'ın konvoyu bunun yanında sönük kalıyor yeminle.
(bkz: recep tayyip erdoğan a menzil ile ilgili uyarı)
(bkz: tarikatlar cemaatler kapatılsın)

not: bu arada maybach en son 3 milyon liraydı, son dolar kuru ile ne oldu bilemiyorum.

edit: cübbeli de gavs'ın maybach'a binmesini "sahabe i kiram en iyi deveyi almıyor muydu" diyerek savunmuş.
(bkz: sahabe i kiram en iyi deveyi almıyor muydu/#40032905)
(bkz: peygamberimiz en iyi deveye binerdi/#40030682)

(bkz: para yobazın gözünün nurudur)
müritlere bi hırka bi çorba, şeyhlere maybach.

güzel tezgah.
lan o değil de yolun kenarında bekleyen tüm şirkperestler kıyam'da bekliyor.

kıyam namaz duruşudur. yalnız allah'ın karşısında kıyam edilir.
Krallık konvoyu gibi konvoydur.

Mal da yalan mülk de yalan. Al biraz da sen oyalan.
Ağzı olan yazmış diyorum şeyh nedir tasavvuf nedir bilmeden olmaz. Önce bu yola baş koyacaksın sonra zatı muhteremin derecesini kıymetini anlayacaksın. Beyler kalemşorlukla bu iş olmaz ağzı olananın yazmasıyla da o zatlar mertebesinden değer kaybetmez isterse etrafında kimse olmasın. Gidenler kendi menfaatleri için gidiyor. Burada tarikat kavramının gündemdeki anlaşılırlığı değil gerçek kavramını öğrenmek lazım. Menzil bir FeTo oluşumu değildir, bu kişisel ilişkilerden kurulmuş bir yoldur ancak zamanın şartları ve tasavvufi imkanlar neticesi bir beraberlik tercih edilmektedir. Bunu anlamanın yolu uzunca bir zaman o yolda kalmakla anlaşılır .. maalesef eğer verecek zamanınız yoksa anlayabilecek akılda olmayacaktır. Bu işin sırrı budur etraftan bakanlar birşey anlamaz öylesine bakar bir de kendisini akıllı adam sanıp ahkam keser. Merak etmeyin bunlar şeyhin umurunda değil ama onlar her gelene kapısını açar ehli imanın zarar görmesi onları üzer. isteyene yol açık gidin kulaktan dolma iş yapmayın merak edin araştırın seyredin insan hayatında böyle olayların içeriğini öğrenmek çok önemlidir . Proje yapmış gerçeği kendiniz öğrenmiş olursunuz.. Ne kadar zenginler onlarıda öğrenirsiniz canlı canlı..Ömrünüzde böyle fırsat gelmez etkisini sonsuza kadar yaşarsınız.Ama derler ki NASiBi OLANA HAKTIR.
maybach yine sahalarda...
menzil şeyhi'nin konvoyu istanbul yollarında.

önce menzil şeyhinin mercedes maybach'ı, onun hemen ardında devletin tahsis ettiği polis aracı ve bunların ardında tam 55 araçlık konvoy...
https://streamable.com/q4j4b

menzil şeyhi istanbul'a gidiyor...

bu arada devlet şeyhe polis de veriyor koruma da.
ayrıca bunlarla sınırlı değil devletin verdikleri.

devlet şeyhe kendi koruma teşkilatını kurma ayrıcalığı da tanımış.
şeyhi koruyan sofiler menzil'de kalaşnikoflarla dolaşabiliyorlar, korucu statüsündeler.
Menzile ziyaret için gidenleri bir tas çorbaya ırgat gibi çalıştırıp, fakir fukaradan topladıkları bağışlarla, devletin imkanlarıyla edindikleri servete bak anasını satıyım. Ondan sonra, biz bu coğrafyada en büyük ticari meta dindir deyince allahsız oluyoruz.
Cennete uzanan konvoydur.
rahmetli ecevit, tofaş kartal'a binerdi. kızardık neden ucuz arabaya biniyor diye. gerçek vatan hainlerini gördükten sonra milli iradenin aslında ne demek olduğunu daha iyi analiz edebiliyoruz.

dolar 1.20 olduğu için ecevite yazar kasa atan zihniyet! neredesiniz mk??
Ulan bunlar hani ummumdan çıkıp yürüdüm falan diyordu. Adamlar hep arabayla geziyor.
Allah korumuyor mu anlamadım?

işte bunlar hep iman eksikliği.
yarının fetösü , yeşil pkk sı .
her ne kadar dini bütün biri olsam da bi türlü kanımın ısınmadığı zevatın konvoyudur. evet..