bugün

o rüşveti beraber mi yiyorsunun? a be gavat şeklinde ki soruların beyinde raks etmesini sağlayan bir kurulumdur.

rüşvet mekanizmasını bütün memurlara mal edilmesi onur ve gurur kırıcıdır. kaldı ki bende "böyle düşünenlerin çoğu g.tverendir" şeklinde bir hüküm sürebilirim. buyurunuz efendiler. şimdi hangimiz daha şerefsiziz?

yazarın notu: madem arkasında duramayacaksın ne diye başlık açarsın? bana kalmış...
devlet muhakkak rüşvetçi memurları temizlemelidir. arkadaşları da bu rüşvetçi memurlara izin vermemelidir.
(bkz: dolap beygiri)
(bkz: benim memurum işini bilir)
Herkesi aynı kefeye koymamak gerektiğini öğrenmesi gereken bir zihniyettir.
memurların hiç biri rüşvetçi değildir. bürokrasiyi hızlandırmak için yapılan yardımlara neden rüşvet diyorsunuz. benim memurum çayını içip, gazetesini okumak varken sizin işinizi babasının hayrınamı yapıcak. elbette alıcak yardım parasını. sen bu kadar kritik makamlarda oturtuğun insanlara üç kuruş maaş verirsen bu adam rüşvette alıcak, irtikapta yapıcak, hortumda yapıcak.
(bkz: rüşvet yemeyen enayi memur)
masumların ahını aldığı için hastalanmış garibim. hastanede ziyaret ettim, haberler iyi; bir daha böyle şeyler demeyecekmiş.