bugün

Benim kanaatim bu tarz durumlarda kasiyer anı yaşar arkanızı döndüğünüz an winaptan playlistteki o can alıcı parçayı açar.
Benim başımdan geçen biraz enteresan. Bu gün evden çıktım sargıdaki ayağımla binbir zahmete katlanıp kafeye gittim, amacım güneşin yeryüzüne ulaşan bir kaç parça ışık demetine ulaşmak ve orada içime oksijen çekmekti, bunu yaptım keyifle sigaramı içtikten sonra vizelerin verdiği huzursuz sorumluluk içgüdüsü benim artık ders çalışma zamanımın geldiğini söylüyordu. Mekandan ayrılmak için ayağa kalktım topallaya topallaya kasaya gidip parayı verdim. Arkamı döndüğüm an şarkı değişti veya ben dikkatimi şarkıya verdim. Çalan şarkı "seni gidi topal bu gecede burda kal" sözcüklerini içeren ankara türküsü tadında bir parçaydı. Dumur olarak arkamı dönüp kasaya baktığımda monitörde bembeyaz fizy sayfası ve kikirdeşen iki genç kız gördüm. Gururum incinmiş bir halde dükkanı terk ettim.
en güzel müzük, tam siz "de haydi gidelim" dediğiniz an girizgah yapar. ulan dersin, tam da şarkısı ha, niye daha önce çalmadın diye müziğe hayıflanırsın.

sonra o şarkı seni tüm gece bırakmaz.