bugün

herhalde hayatım boyunca anlayamayacağım sınıflandırmadır.

öncelikle lafa şuradan başlayayım. ben üniversite yıllarıma kadar rol yapmadan geldim. nerede ve kimle mutlu olduysam o insanlarla ve o yerlerde takılmaya çalıştım ve bugünlere geldim.

şimdi yeni yeni ilkokulda lisede sürekli rol yapmış hep dilimizden düşmeyen 'popi' modunda takılmış yaklaşık 7 8 senedir tanıdığım bir arkadaşımla takılmaya başladık.

istanbula okumaya geldi ve kendisini gezdirmeye başladım. nereleri seveceğini az çok tahmin ediyorum.

sevmeyeceği bir kaç yer gösterdim. gösterdiğim mekanlar nargile cafeler. bu mekanları kendisi kekomançi mekanlar diye sınıflandırıyor. şimdi nargile içen bir insanı veya nargile cafeyi keko mekanı olarak nitelendirmemizin sebebi nedir acaba?

nargile bir sınıf belirtisi mi? nargilenin fiyatı en en en ucuz 10 tl gördüm ben daha ucuzunu görmedim.

neden nargile değilde starbucksta kahve içince insanların gözünde büyüyoruz acaba?

mesela bu çocuk starbucksta kahveye 10 tl veriyor ve kahveciyim ben diyor. içtiği kahveyi abdde 1 dolara dolduruyorlar. ben de çaycıyım ve en güzel çayı kekomançi denilen mekanlar yapıyor sürekli devir daim olduğu için..

mesela bir kız arkadaşınızı gezdiriyorsunuz, çay bahçesine götürseniz bu devirde götüyle güler size iğrenir sizden.

bu sorular aklımı çok kurcalamakta..

sahi böyle bir nesil olarak geliyoruz. mekan aşağılıyoruz, insan aşağılıyoruz, zevklerimizden ve kültürümüzden arındırılıyoruz.

tehlikenin farkında mısınız?