bugün

ismail güneş imzalı mayıs 2007 de gösterime giren sözün bittiği yer filminin turgut karakterini canlandıran başrol oyuncusu.
Antalya Belediye Tiyatrosu'na yıllarını veren. Antalya halkının tiyatroyu sevmesinde en önemli etkenlerden biri olan, onlarca tiyatroya gönül vermiş gence destek olmuş özel isim.
suskunlarda gördüğümde ben bunu biryerden tanıyorum dedim ama çıkaramadım. sonra dank etti. stv nin kollamasında polis rolündeydi. o mazbut tipten irfana mükemmel bir geçiş yapmış.
ismi bazı yerlerde mehmet özgür köksel diye geçiyor.
daha önce samanyolu tv'nin kollama dizisinde rol alıyordu. suskunlar dizisinde ise oradaki karakterin tam zıttı bir karakteri canlandırıyor, çok başarılı bir oyuncu.
görsel
görsel
kötü adamı sevdiren,oyunculuk ötesi oyunculuğu olan usta isim.diziyi kendi başına alıp götürebilen,tam yerinde pası da veren,golü de atan bu takozu herkese sempatik göstermiştir.uslubunun hastasıyız...
(bkz: avugaaaatttt)
lütfi paşa rolüyle muhteşem yüzyıl dizisine dahil olmuştur.
tepenin ardı filmindeki performansı ile en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü almıştır.

(bkz: siyad)
muhteşem yüzyıl gibi mimik kullanımının çok önemli olduğu bir dizide, lütfi paşa gibi hassas oynanması gereken ve başarılı oyuncunun kariyerine çok şey katmaya açık bir rolde gayet güzel performans sergileyen oyuncu. ne yazık ki, son bölümdeki gelişmelere bakılırsa dizideki rolü bundan sonra çok uzun sürmeyebilir.
filinta dizisinde de rol alan başarılı oyuncu.
filinta dizisindeki kadı gıyasettin karakterini oldukça başarılı bir şekilde oynayan, aynı zamanda ikinci bölümde filinta mustafa'yı ipten alan babadır.
ertuğrul 1890 filminde ertuğrul fırkateyni'nin 2. kaptanı rolünü oynamıştır.
(bkz: uğur polat/#30724005)
abluka filmindeki başrolüyle filmograsini başarılı bir şekilde geliştirmeye devam eden oyuncu.
oynadığı rolün hakkını veren çok ortalarda gözükmeden işini yapan oyuncu. evet.
Feto'nun anticumhuriyet propagandalı dizilerinde şakirt rolünü oynamasından sonra kariyeri yükselişe geçmiştir.

Gün gelince yargılanmalıdır.
kendisinin büyük bir oyuncu olduğunu düşünüyordum ama kadir çermik diye başka bir oyuncu daha varmış. Ben ikisini de mehmet özgür sandığım için Kadir'in oyunculuk başarılarını da kendisine yüklemişim. Gözümdeki saygınlığı yarıya indi birden.