bugün

Vatanını, milletini seven, vatan milliyet genç köşe yazarı. Kendisi adam mı dır? Adamdır. Pırıl pırıldır.
ilk olarak milliyet gazetesinden tanıdığım severek takip ettiğim genç bir kardeşimiz. yazıları haricinde, uluslararası çapta dünyanın her yerinden kimsesizler, hastalar ve fakirler için mücadele ediyor. yakından takip ediyorum, yorumlarda da görüyorum adamı dünyanın her yerinden sevenler var. türkiye'ye geliyorlar onun için. nasıl başardı bilmiyorum ama helal olsun allah razı olsun. dün de durumu içler acısı bir ekvator vatandaşı için oradaki yetkilileri etiketleyerek tweet atarak yardımcı oldu. çocukluğundaki zorluklardan ötürü sosyal medyanın nimetlerini iyi kullanıyor.
Yazıları ve sosyal medya kullanımıyla, genç yaşında tanınan ve hakkında tek bir kötü yorum olmayan arkadaşımızdır. Unutmadan, arkadaş ölmüyor.
Hayat hikayesi de bir o kadar dikkat çekici. Bazı anılarını okudum, dondum resmen. "Zorluktan güç doğar" derler ya, bunu tanımlatıyor bu kardeşimiz. Yazıları da çok etkili, her yaş grubuna hitap edecek şekilde. Ayrıca, sosyal medyada ve sitesinde çok güzel paylaşımları var. Bunu da buraya not edeyim, takdir edilesi yazar.
cnn türk'te gördüm az önce. bir süredir konferanslarına denk gelmiyordum. hakkari'nin sınır ilçesi çukurca'da binlerce kişiye verdiği konferansla dikkatimi çekti. sınır bölgesi efendim! cnn türk'ün sitesine de düşmüş. mehmet berk ergin kardeşimizin yolu açık olsun. https://www.cnnturk.com/y...asamdaki-onemi-konferansi
haluk levent'in ahbap'a kim başkan olsun twitter sorusuna adaylık ismi binlerce kişi tarafından tavsiye edilerek ismi en tepede yer alan iyilik meleği. daha dün de birisine 180 bin lira topladı. yüz binlerce liralık yardım kampanyalarında takipçileriyle harika bir birlik sağlıyor ve hızlıca parayı topluyor. bu iki güzel insan ölmesin.

Güncelleme: 1.5 milyonluk twitter hesabı tam da 4 milyonluk yardım kampanyasına öncülük yaparken 2 günde 1 milyon 200 bin toplanırken kapatılmış. Etkinlikleri için kullandığı hesaptan yardımlaşmaya devam ediyor. ne istediler ülkenin en yardımsever adamından. o hesabın o kadar insana yardımı dokundu.

Güncelleme 2: hesabının kapandığını gören takipçileri etiketler açarak gündem oluşturdu yeni hesabı da çabuk büyüdü önceki hesabı da tekrar açıldı. kampanya duraksamadan devam ediyor 2 milyon oldu bu gidişle 3-5 güne 4 milyon da tamam.
her yardım paylaşımının altında herkes tarafından mehmet berk ergin ve haluk levent'in etiketlendiğini görüyoruz. ikisi de sosyal medyanın kahramanlarıdır. mehmet berk kardeşimiz sosyal medyada gezen bir videoda cani bir annenin 1 yaşındaki çocuğunu ölümüne dövmesi yerden yere fırlatması üzerine meksikalı takipçilerinin yardımıyla olayın meksika guerrero'da olduğunu bularak bu entryi hak etti. sonradan müslüman olduğunu söylediği bir meksikalı arkadaşı aracığıyla süreci adım adım takip etti yetkililer tarafından çocuk casa hogar denen güvenli bir merkeze yerleştirildi. bunu yazacakken az önce de telefonuma güzel bir twitter tweet bildirimi daha geldi, baktım. mehmet berk ergin, kanserin son evresindeki küçük bir çocuğun tedavisi için gerekli 150 bin lirayı takipçileriyle aynı günde topladı. adam takipçileriyle nasıl koordine oluyorsa yıllardır her gün o kadar güzelliklere imza atıp yardım kampanyalarındaki gerekli paraları çok hızlı topluyorlar. aynı günde yüz binlerce lirayı toplayıp insanların hayata tutunmalarını sağlıyorlar. mutlu oluyoruz böyle şeyler görünce.
"izmir bornova'da önüme çıkıp güneş gözlüklü olmama rağmen tanıyıp aa izmir'de mi yaşıyorsunuz diyen genç kardeşim, söz verdim uğrarım diye ama yeri bulamıyorum. hakkını helal et, sözüme sadık birisiyim, arıyorum bulamazsam bana kırılma."

şeklinde akşam saatlerinde bir tweet atmıştı o günün sabahında da bornova'da bizim dükkanın önünde dolanıyordu. söz tutmak güzel bir şey de o kadar uğraşmaya değer mi? ha bu arada vallahi adamı yolda gören durduruyordu. sonradan gördüğüm kadarıyla kız onun tweetini görüp ona twitter'dan dönmüş. böyle her söze herkese yetişmeye çalışırsa şimdilik güzel olabilir ama zamanla sıkıntı olabilir. bilmiyorum belki de biz böyle görmedik.
sanatçı haluk levent'ten çok daha fazla sosyal sorumlulukla ilgileniyor hakkını yemeyelim çocuğun.
akşamki programda insanlarla fotoğraf çekilirken yanına gittim. samimi ve sempatik birisi. aynı zamanda twitter'dan takip ediyorum.
sosyal medyada gördüğüm yardımsever insanlardan birisi.