bugün

karanlığın içine taş atan her basiret sahibi insan gibi attığı taş karanlık yerden kendisine iade edilen kişidir. çünkü bu ülkede sadece birilerinin doğrusu vardır, diğerleri ya dogmadır ya da gerici.

hayat hakkı sunulmamış fikirlerin toplamıdır mehmet baransu... bak sizin yoğurdunuzun karası bu dediği için, karalar sürünmeye çalışılan basın dünyasının kalemi aydın kişisidir. desteklerim kendisini...
Karanlığın içine taş atan (!) bu şahıs az önce Mehtap TV'de yıldönümü nedeniyle 28 Şubat sürecini anlattı durdu. Askeri yetkililerin ki bir çoğu şu anda Silivri'de bulunmakta -ağzından girdi burnundan çıktı. Elbette bu arada Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, Fatih Çekirge ve Uğur Dündar da kendisinden nasiplerini aldı. Darbe, darbe, darbe... Tüm söylemlerinin ardında bu vardı. Darbe ya da darbeler yapılmak istendi hatta bir nebze yapıldı ama sonrasında bazı demokrat kişilerce engellendi.

Bir ara yahu biz gerçekten uyutulduk da bu uykudan mı uyanmak istemiyoruz diye düşünmedim değil. Yani belki de Kemalistlik, ulusalcılık ya da antiemperyalistçilik gibi kendi düşüncemize göre milleti ve ülkeyi idealize ederken kullanıldık dedim. Bu adam da belki watergate skandalını ortaya çıkaran o cesur gazetecilerden biriydi de fark edemiyordum. Alabildiğince önyagısız düşünmeye, seyretmeye çalıştım kendisini.

iyi de askerleri demokrat değil diye suçlayan bir adam vardı karşımda. Peki siyasi iktidar çok mu demokrat ta 14 yıl önce olmuş bir olayın üstünde tepinirken "üniversite harçlarına hayır" diyen bir öğrenciye aylarca hapis cezası verilmesine gıkını çıkarmıyor. Hanefi Avcı Haliç'te yaşayan Simonlar kitabını yazana kadar terör örgütü ile olan bağlantısı nasıl olur da anlaşılmamıştı? Yahu genelkurmay başkanı hapşırdığı anda çok yaşa diyen bir hükümetin kendi emniyet müdürünün faaliyetlerini bilmemesi normal mi? Demokrasi konusunda mangalda kül bırakmayan Baransu "daha basılmamış" bir kitabın nasıl olur ergenekoncuları, terörü desteklediğini öne sürülüp yazarının içeri atıldığına da değinmedi hiç.... Bilen varsa yazsın. Ahmet Şık, Nedim Şener konusunda neden diğerlerine duyduğu demokrasi havariliğini üstlenmiyor?

Bütün dünyanın kasap olarak nitelendirdiği ve insanlık suçu işlediği bilinen Sudan Devlet Başkanı Ankara'da ağırlanırken sesini neden çıkarmadı?

Mehmet Baransu dedi ki: "Silivri'deki mahkemelere gidiyorum ve olayların nasıl şekillendiğini görünce şok oluyorum. (Burası önemli) Bu kadar belge açık açık ortadayken hala insanlar neden şüphe duyuyorlar. Neden görmek istemiyorlar..."

Cevap veriyorum sayın Baransu. O kadar belge açık açık ortada olmasına rağmen Silivri'dekilerin üzerine hala bir suçlama yapılmadığı, hala bir hüküm verilmediği için insanlar inanmıyor. Bu öyle bir dönem ki yargı, emniyet, iktidar ve çeşitli birimler... Hepsi bir tarafın lehine. Ama hala hüküm verilemiyor. Tamam, madem suçlar bu kadar aleni verin cezasını... Neden bir ceza verilemiyor? Ne bekleniyor Sayın Baransu... Genç subayların karakola çekildikten sonra telefonlarına gizlice belge yüklendiğini ne çabuk unuttunuz. Bu mu demokrasi gerçekten...

Madem kendinize bu kadar çok inanıyorsunuz neden o zaman monolog şeklinde geçen bu programlarınıza bir muhalifi de çağırmıyor, onların davetlerine gitmiyorsunuz. Sizin sunduğunuz her belge gerçek te karşı tarafın sunduğu her belge nasıl oluyor da sahte ve yalan dolan oluyor. Belki de siz yalancısınız ya da yalanlara adet oluyorsunuz.

28 şubat ta 28 şubat... Yahu bu adamlar madem darbe yapacaktı da kim tuttu bunları...Neden bir bok olmadı? Hem 28 şubat neden dolayı gerçekleşti. Rahmetli Erbakan'ın başbakanlık konutunda sarıklı, cübbeli şeyhleri şıhları davet etmesi çok mu normaldi?

Noluyor yahu? Sanki yıllardır askeri yönetim vardı da AKP geldi özgürlüğe kavuştuk... Dalga mı geçiyorsun sen? Yahu bir tane devlet kurumu kalmadı devletin elinde. Bahane olarak da bunların devletin kadro yerleştirmek için arpalık olarak kullandıkları söylendi. iyi de her devlet kurumunu kadrolaşmak için olanca gücüyle kullanan iktidar bunları mı kullanamayacaktı... istese bunu da kullanırlardı.

Nedir bu ordu, asker, general düşmanlığı... Ordu kafayı irticaya takmış ve başka bir şey düşünmemiş 15 yıldır. Aynı dönemde Apo ve Şemdin Sakık yakalanmadı sanki.

Madem o kadar demokrasi havarisisin de neden kendi inandığı şekilde ibadet etmek isteyen Aleviler için de aynı şiddette çırpınmıyorsun? Emir aldığın kişiler mi izin vermiyor? ilginç gerçekten...

Asker neye dikkat çekti hep... irticanın en az terör kadar bu ülkenin başına bela olduğuna... Yapılanlara ve yapılmak istenilenlere bakıyoruz ve haklı olduklarını görüyoruz.
Al işte daha bugün BDP'li bir vekil "Kemalist diktatörlük astı, kesti" diyenlere sadece MHP ve CHP ses çıkarıyor. Gönül istemez miydi ki bir AKP'li vekilde "istanbul'u tek kurşun atmadan teslim ettiler" diyen bu cahile "hop dedik" desin... Ama AKP'li vekiller ne için uğraşıyor: Merve Kavakçı'nın özlük haklarını yeniden elde etmesi için... Yazık gerçekten...Yok 19 Mayıs törenleri, yok gençliğe hitabe diyerekten kendi ulus kimliğimiz ümmet kimliğine sokulmak isteniyor. Zaten askerin de dikkat çektiği konu buydu...

Kısacası Mehmet Baransu'yu samimiyetsiz buluyorum. Kendisine belki de gerçekten çok inanıyor. Yanılıyor olabileceğini hiç ama hiç düşünmüyor. Kendi düşüncelerine olabildiğince şövanist ama diğerleri hep yalan, hep dolan... Halbuki akıllı bir adama da benziyor. Sadece şunu aklından geçirmesini dilerdim: neden bunca yetenekli basın mensubu varken herşeyi ilk önce ben öğreniyorum, neden herşey ilk önce bana servis ediliyor... Neden, neden, neden....
bir anda ortaya çıkan nasıl oluyorsa birçok konuda süper fikirlere sahip olan herşeyi çok net bir şekilde bilen gazetecilik hayatı benim sözlük yazarlığımdan kısa olan kişi.
Hükümetin arkasında oldugunu bildiğimiz ve bunun rahatlığıyla yazan Taraf gazetesinde çalışan bir gazeteci.
'' ekşi sözlük'e tepkisiz kalanlar müslüman değildir'' diyen kişi. islam dininde, böyle bir ithamda bulunan din dışı kalmıyor muydu?
(bkz: ekşi sözlük kapatılsın)
görsel
askerde çok dayak yediğini veya askere şu an gitse çok dayak yiyeceğini düşündüğüm kişi. insan bu kadar mı TSK düşmanı olup, yandaş olur yahu.
tipik kürtçü islamcı. aynen pkk'lı kardeşleri gibi türklükten ve türklüğe dair her şeyden nefret ediyor.
odasında ölü bulunmayarak bizleri üzmüş gazeteci yamağı ya da müsveddesi mi deseydim.
içine cin girmiştir. şuan yazdıklarına şaşırıyoruz ailecek.
sıcak tweetlerine göre fenerbahçe'nin şikesi kanıtlanmış(etik kurul doğrulamış). tff düzgün karar alırsa avrupa'dan 2 sene, tff düzgün karar almazsa 4 veya 5 sene men edilecekmiş.

olayın ucu demirören'e kadar uzanabilirmiş.

bekleyelim, görelim.
"aziz yıldırım'ın adı türk sporundan silinecek", "fenerbahçe play off öncesi düşürülecek" ve benzer iddiaları bir tarafına kaçan, bugünkü gündemle ilgili son çare olarak renkdaşlarını etik kurulu raporunun tff yönetimi tarafından sonradan değiştirildiğine inandırma gayterinde olan gereksiz bir cemaat maşası. korkmakta haklı, yatsıya az kaldı.
twitter'da yardırmaktadır.
ne kadar bu dediklerine de inanmasam da çok güvendiğim bir abimden dediklerini teyit eden bir yazı geldi.
kendisine "cemaatçi" falan diyen cinconların, son twitlerinden sonra hastası oldukları kişidir.
fenerbahçe şampiyonluğa yürürken ne yapıp edeyim de bu fenerbahçe'yi karıştırayım diye yanıp tutuşan cemaat maşası yavşak. sen kıçını da başını da yırtsan fenerbahçem şampiyon olacak. *
cemaat yalakası, herşeyden anında haberi olan, hep biyerlerde çok önemli tanıdıklarından haberler alabilen, işine gelmeyen haberleri eğip büküp önümüze getirmeye çalışan pinokyo. yok la ne pinokyosu onun ustası gepettoydu adam gibi adamdı. bununki fetoş, fettan fetoş.
aylardır hazırlanan 'sahaya yansımamış' formülünden hiç bahsetmeden yd'nin ve fenerbahçe'nin çok zor durumda kaldığını iddia eden adam. kaldı ki daha açıklanmamış etik kurulu raporu üstünden yapıyor bunu. hadi diyelim onun dediği gibi çıktı etik kurulu raporu -ki o şekilde de aziz yıldırım aklanıyor- ne olacak? federasyon yönetim kurulu'na gidecek. orası belki pfdk'ya sevk edecek belki etmeyecek. hadi diyelim sevk etti, pfdk ceza verebilir, vermeyebilir. hadi diyelim verdi, nereye gidecek? tahkim kurulu'na. tahkim kurulu başkanı'nı sen de gayet iyi tanıyorsundur herhalde sevgili baransu.
bütün bunların hiçbirine değinmeden yandı, bitti, kül oldu fener. ulan görmedin mi 10 aydır o kadar kolay yanmadığını, bitmediğini, kül olmadığını.
söylediği ne varsa bir bir gerçekleşen adam. bağlantıları çok sağlammış, dikkat etmek lazım.
etik kurulundan birisyle konusmus ve rapor ile demiroren'in aciklamarinin alakasiz oldugunu soylemistir.

boyle bir olay harbiden varsa. aman allahim.
hedef olarak orduyu bırakıp geçen yıl şikeyle şampiyon olan fb yi seçmiştir.
bir kemalist olarak hic haz etmedigim ama darbe davalarinda dediklerinin teker teker cikmasiyla lafi dinlenen taraf yalakasi.
(bkz: rezil)

http://www.youtube.com/watch?v=7hN4iZzOcWE&feature=related
evlat olsan sevilmezsin be çocuğum!
http://www.youtube.com/watch?v=7hN4iZzOcWE&feature=related
edit: kimsin sen?
http://www.youtube.com/watch?v=miG5bEVeNAA
bugün gene zehir zemberek açıklamalar yapan, son günlerin sansasyonel ismi olan gazetecidir..

önce tv8'e ardından da habertürk'e bağlanıp ''play off sonuçlandıktan sonra şok edici açıklamalar yapacağını'' söylemiştir..