bugün

mehmet baransu'yu izlerken yakalanan mit görevlileridir. komedi filmlerinde saf ajan rolleri için biçilmiş kaftandır bunlar.
devlet sırlarını ifşa ediyorum. işte bu ikisidir:
http://youtu.be/wHMbFsv0WLc
mehmet baransu'nun ifadesine göre harbi beceriksizmişler. bir gazeteciyi takip ederken böyle belli ediyorsalar, bunlar hiç bir şeyi beceremezler. biraz "spy game" bile izleseniz, bunu yapmazdınız. peh!

--spoiler--
Saat 13.00'da Ömür Plaza'da vereceğim bir konferansın tarihini netleştirmek için yapacağım bir görüşmem vardı. Saat 12.45'te buluşma yerine gittim. Korumamla birlikte kahve alırken iki kişi dikkatimizi çekti. Birinin kulağında kulaklık vardı. Korumamla bana baktılar. Arabamın arka tarafında hiç cam olmayan bir Doblo araç vardı, ondan da şüphelendim. Sonra başka bir araç daha geldi. 4-5 kişi indi ve başka bir arabaya bindi. Birinin kulağındaki kulaklık çok tedirgin etti, bana baktılar daha sonra oradan ayrıldılar.
--spoiler--
baransu'nun kgb veya cia'den olduğunu zannetmemizi sağlamış adamlar. ne önemli adammış şu baransu be!
(bkz: lanet olası federaller) *
izlediği adama dik dik bakıp dikkat çeken istihbarat elemanları. şakaysa komik, ciddiyse vahim bir durum söz konusu.
mehmet baransu uludere olayında mit in yanlış istihbarat vererek suçlu olduğunu ifşa etmiş ve daha sonraki aksi yöndeki ifadelere rağmen iddiasında ısrar etmişti. sonuç itibariyle haklı olduğu görüldü. bu bakımdan mit in peşine adam takması durumu sözkonusu. yani adım adım izleme ve mümkünse bir açığını yakalama gayretkeşliği var ortada. zira parmak ya da çubuk kameralarla desteklenen bir takip süreci var. her yönüyle vahim bir tablo çıkıyor ortaya.