insanlar artık önündeki sorunlarla uğraşmak yerine matrixel bir kurtuluşu tercih ediyorlar. yakın geleceğin en çok konuşulacak konusu bu olacaktır...

not: aykolik orada değildir umarım.

Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı'nda Şişli-Mecidiyeköy istasyonu'nda acı bir olay yaşandı.

22 yaşındaki genç kız, metro istasyonuna geldiği sırada raylara atlayarak intihar etti.

https://twitter.com/yirmi...rm8kiyRvBxIzikAA&s=19
akepe döneminde hayatta kalmak çok zor bir şey. her gün ölümü düşünüyorum. belirsizliğe tahammül edememek acı veriyor. daha gencecik yaşında kim bilir ne sorunlar yaşadı. yakınlarına sabır diliyorum. bazen intihar edenlerin yerinde olmak istesem de sevdiklerime acı çektirmek istemiyorum ben de. canımızın sadece bize ait olmadığını düşünüyorum. sevince sorumluluk alıyor çünkü. bu karanlık günlerin geçeceğine dair umudum git gide sönüyor.
Çok acı. Allah herkesin yardımcısı olsun! itim kâfirler de cehenneme dolsun! inşaallah!
Kim bilir neyle tehdit edildi, hayatından vazgeçti.
ben evdeyim. bugün beşiktaş'a ve üsküdar'a gittim.
allah rahmet eylesin. bence metrolarda mahmutbey metrosundaki gibi öne atlamamak için bir şey konulması gerekiyor. intihar eden yine intihar eder evet ama metroda etmez en azından. böyle insanların da ulaşımını aksatıyorlar. bu kaçıncı yani. ekonomimiz de iyi olsun ama insanların gelecek kaygısı falan da oluyor herhalde ama intihar etmemek lazım. kim bilir neler yaşamış. diyecek bir söz de bulamıyorum.
yakınlarına baş sağlığı diliyorum. bence intihar olmamalı. insanlar intihar etmek yerine savaşmalılar. savaşıp da intihar eden var onlara bişi demiyorum. kız intiharında haklı eğer gelecek kaygılı ise.
Ciddi ciddi aklıma gelmiyor değil eskiden neden yaparlar böyle şeyler derdim şimdi daha iyi anlıyorum bu ülke yaşanmaz bir yer arkadaş net.
Türkiye'de gençlerin intihar etme sebepleri, ekonomik, sosyal ve kültürel faktörlerin karmaşık etkileşiminden kaynaklanmaktadır. Ekonomik belirsizlikler, aile yapısındaki çözülme ve hızlı sosyo-kültürel değişimler, gençlerin ruh sağlığını ciddi biçimde etkilemiştir. Bu sorunun çözümü için, bütüncül ve kapsamlı politikalar geliştirmek, aile destek mekanizmalarını güçlendirmek ve genç nesillerin sağlıklı gelişimi için gerekli olan sosyo-kültürel dönüşümü sağlamak elzemdir.
rahmetli de maaşallah oturmuş "acaba hangi saatte hangi durakta intihar edersem maksimum insanı yollarda kepaze ederim" diye düşünmüş. (doğru cevap mesai çıkış saati mecidiyeköy durağı)

ayazağa'dan dönüyorduk, gayrettepe metro durağında herkesi indirdiler. "şişli durağı kapalı. peron 1 kapalı. metro yenikapı-osmanbey ve gayrettepe-hacıosman arasında çalışacak" dediler. çoğunluk çıktı gitti. bir saat kadar durakta takıldım. düzeldi sonra.