bugün

Çalışan insanların inanılmaz amatör olduğu, hiç bir şeyden anlamadığı, burada yaşayan insanların problemlerine çözümler getirmesi gerekirken sürekli zorluk çıkarmayı tercih eden bir yönetime sahip olan, Maltepe Carrefour'un yanındaki E-5 yan yol üzerine kurulu yeni nesil apartmanlar topluluğudur.
Güvenlik ve lobi görevlileri çok güler yüzlü ve hep yardımcı olmaya çalışıyorlar o yüzden onlara sözüm yok. Ancak yönetim kurulu dedikleri yapının acilen yöneticiliği bırakması gerekiyor. Ayrıca 3+1 daire için 500 TL aidat alıp bu parayı nerelere harcadıklarını da acayip merak etmekteyim.
geçen gün bir iş için uğradım. asansörü bok kokuyordu. akşama kadar da bok koktu. kaza bela asansörde biri kalsa o kokudan zehirlenirdi. su basması da cabası. plazanın 15. 20. katını su basar mı lan? bana kalırsa gösterişli bir gecekondudan başka bir şey değil.
kocaman binalar olarak dışardan hoş gözüken fakat içerisine adım attığınızda leş gibi olan yer denebilir. içerde 2 tane yemek yeri var onlar da zaten ayrı bi rezalet.
yönetiminden başlayan ve tüm personeline kadar uzayan, saygıdan nasibini almamış insanların toplanarak güzel olan bir oluşumu berbat etmeleriyle ünlenen yer.

şimdiye kadar görmediğiniz karşılaşmadığınız muamelelere mağruz kalacağınız ve bunu nasıl bir pişkinlikle yaptıklarını görünce hayret içinde kalacağınız oluşum.
yaklasik 2 aydır kiracısıyım. simdilik kiraci olarak bir sorun yasamadigimi belirteyim bu zamana kadar yönetime hic isim dusmedigini de eklemeliyim. benim blogumun temizligi her 3 gunde 1 defa yapiliyor. resepsiyonda 7/24 bir personel ve 7/24 avm girisinde guvenlik mevcut. teknik servis mevcut 7/24 isinde usta insanlar gorev basinda. teknik servis konusunda bu gorevli abilere hakkini teslim etmeliyim gece yarisi dahi ariza yapan kaloriferimi tamir ettiler. görevleri degilken rica ettim ve ufak bi elektirik işimi hallettiler allah razi olsun. yuzde altmis ofis iken yuzde kirk ev olarak kullanim diyebilirim. avm kısmı yetersiz 4 kafe 3 magaza ve spor salonu mevcut fakat bos dukkanlar var umarim yakin zamanda dolar. benim icin simdilik en buyuk sorun marketin uzak oluşu ileride bi sorun yaşarsam buraya editlerim.

edit: bugün mm migrosun acilma hazirligi yaptigini gördüm boylece market sorunu kalmadi. 1..2 gun icinde acilacak sanirim.

edit2: iki yildir burada kiraciyim ve ogrenciyim. bu yil site aidatlarina yapilan yuzde 40 zam uzerine siteden ayrilmak icin ev bakmaya basladim. studyo daire icin site aidatim 270tlden 460 liraya yukseldi. bu durum zaten bos olan siteyi tamamen bosaltacak gibi duruyor.