bugün

n.o.s'un yeni senaryosudur. kenan'ı geri getirmeye and içmiş mavi yıldız, amori'nin bahçesinde yeni kardeşler edinir. siyahlılarla korkutulan ahali yeni kardeşlere kucak açmıştır. ancak bahçe talan olmuştur. tüm amaç kenan'ın döndüğünde lokmaları ufalanmış bulmasıdır.

sahne 12 - dış / gündüz (komşunun bahçesi)

siyah bayraklıları görürüz. sert tavırlarla asarlar keserler. vahşet, kan ve şiddetle korkarız. sahneye girdikleri andan itibaren diğerlerini dağıtırlar ve yeni gelecek oyunculara yer açarlar...

sahne 13 - dış / gündüz (komşunun bahçesi)

kırmızı-yeşil bayraklıları görürüz. siyah bayraklılar seyirciyi o kadar tiksindirmiştir ki, bunlar coşkuyla karşılanır. aralarında kadınlar ön plandadır. siyah bayraklılar ölümdür, bunlar komadır. ama mavi yıldız bunları karanlığın ardındaki ışık olarak anlatır.

mavi yıldız:
-bunlar benim akrabam. abraham dedemin torunlarıyız biz. seçilmişler.
bundan sonra burada, lanetlenmiş amori'nin bahçesinde, kenan tekrar dönene kadar onlar ne derse o olacak, benim yardımcım ve kardeşlerim olarak... onlar sizler gibi barbar değildirler. onlar söz dinleyenlerdir. ve onlar bizimle çalışmaya hevesli ve hazırdırlar.

salih:
- sen ki kardeşin ishmael'in çocuklarını öldürmeye azmetmiş biriyken akrabalıktan nasıl bahsedebilirsin mavi yıldız? yoksa onları kadim hırslarına kalkan mı etmek istersin? yada kenan'ın rahat yutması için lokmaları mı ufalarsın? kenan döndüğünde onlara ne olacak peki? onları ateşe atma, düşmanlıkları kızıştırma. bozgunculuktan vazgeç...

mavi yıldız:
-sesin her zamanki gibi kısık ve boğuk salih, seni duymuyorum. kardeşlerim siz duyuyor musunuz? (kahkaha atarak) bak onlar da duymuyorlarmış.

------karanlığın ardından her ışık göz alıcıdır, bir mumluk olsa bile...
siyah bayraklıların sahnede bölüp boşalttığı kısımlara bunlar yerleşir.------

sahne 14 - iç / gece (uşağın evi)
siyah bayraklılar sahnede boşta kalırlar. boşalttıkları yerlere mavi yıldız'ın yeni biraderleri yerleşmiştir. bunun üzerine mavi yıldız siyah bayraklılara yeni bir iş bulur. dönüp eskiden kendilerine kapıyı açan uşağın evini basarlar. zira uşak kendilerinden değildir.küfürbaz uşak hiç kendilerinden olmamıştır. artık uşağın evindeki sahnede yer açılması gerekmektedir.