bugün

matematik sınavında çıkan matematik nedir?, şu soruyu açıklayınız gibi soruların ardından bir de soruyu yapamamışsak 3-5 bişiler alırım diye yapılan eylemdir.
işlemlerle alınamayan puanların, laf salatası yapmak suretiyle alınmaya çalışılmasıdır.
önce daha önce benzeriyle hiç karşılaşılmamış garip sayılar bütününe bakılır. bir mana çıkmaz. 3+3 kadar basit değildir. biraz yapamamış olmanın verdiği hayal kırıklığını bastırmak için olsa gerek ilham kaynağıdır sayıların ifadesiz suratları. en azından azcık yorum katılmalı diye düşünülür.en güzelinden sıfır puan değerinde kompozisyon orata çıkar.
deli gönül edebiyat dersinde de türev çözmek ister.
din kültürü ve ahlak bilgisi dersinde ''erotik hikaye'' yazmak kadar abele iştigal durumdur. bu yapan öğrencinin, geleceğinden ve okul hayatından şüphe edilmelidir*.
dalgınlıkla yapılmış birşey de olabilir.o gün iki sınav vardır.biri türkçe biri matematik,türkçeden çıkıp matematiğe girersin.ee sonuçta da döktürüverirsin..
sorular güzel, allahı var, ben de olsam buna benzer sorular sorardım. ilk bakışta zor gibi görünüyorlar, ama çalışana leblebi çekirdek tabi... daha doğrusu şimdi çekirdek demeyelim de, çalışan bir-iki düşünse yapar bence, en kötü ihtimalle altı-yedi falan alır. mesela ilk soruyu ele alalım. anladığım kadarıyla bu bir integral sorusu. belki inanmayacaksınız ama bazı arkadaşlarımız o kadarını da anlayamıyorlar. ama ben hemen fark ettim. sol başta çizgisiz f harfine benzeyen bir işaret varsa anla ki integral sorusudur o. çözersin, çözemezsin ayrı. ama sorunun hangi konuya ait olduğunu bileceksin arkadaş, salaklığın, eşekliğin de bir haddi, hududu var!... mesela bu soruda sin ve cos gibi ilk bakışta anlamsız görünen bazı ibareler kullanılmış, rakamlar verilmiş, kare kök işareti desen o da tamam. bizden, bunlardan yola çıkarak anlamlı bir sonuca erişmemiz, bazı mantıklı çıkarımlarda bulunmamız bekleniyor. tabii biraz da kısmet işi sonuçta. sen sınavdan önce ne kadar çalışmış olursan ol, bir anlık dalgınlık, f harfinin sağ üst köşesinde ne aradığını şu anda pek bilemeyeceğim bir pi işaretini gözden kaçırmak gibi aksilikler bir çuval incirin berbat olmasına neden olabilir... bu zorunlu açıklamalardan sonra yanıtlara geçiyorum. işlemleri kafadan yaptığım için direkt sonuçları arz ediyorum hocam, saygılar...: 1) 1, 2)2, 3)3...
gerekli gereksiz yazılanlarla hocaya vicdana davet edip puan koparma çabalarıdır.