1. 1.
  (d. 29 Nisan 1967), sahne adıyla Master P ya da iş dünyasında kullandığı adıyla P. Miller, Amerikalı rapçi, yapımcı, aktör ve yatırımcı. No Limit Records şirketinin kurucusudur, iflas eden şirket daha sonra Koch Records aracılığıyla New No Limit Records adıyla yeniden kuruldu.

  Miller 1990'lı yılların sonunda grubu TRU ve beşinci albümü Ice Cream Man albümünün ilk single'ı "Mr. Ice Cream Man" ile şöhrete kavuştu. Albüm 1997'de platin plak alarak Miller'ın en başarılı single'larından biri oldu. O yıl platin plak kazanan ikinci albümü Ghetto D'yi piyasaya çıkarttı.

  1998'de MP Da Last Don yayınlandı. Albüm, Miller'ın yapımcısı olduğu ve o yıl çıkan aynı isimdeki filmi temel alıyordu. ilk haftasında 400 bin satan albüm Billboard 200 listesinde zirveye oturdu. Dört milyonluk satış adedini aşarak dört kez platin plak kazanan albüm, sanatçının kariyerindeki en başarılı albüm olma özelliği kazandı. Sonraki yıl sekizinci albümü Only God Can Judge Me'yi yayınladı. Önceki albümün başarısını yakalamayadı ve altın plakla yetindi. Miller, A.J. Johnson ile birlikte I Got the Hook Up filminde rol aldı.

  2000'lerde No Limit Records'ın popülerliği azalmaya başladı. Miller, şirketi New No Limit Records adıyla yeniden kurdu. Kasım 2000'de Ghetto Postage adını taşıyan dokuzuncu albümünü yayınladı. Albüm, önceki albümlerin başarısının gerisinde kalırken; eleştirmenlerin de olumsuz yorumlarıyla karşılaştı. Miller 2003'te Lockdown adlı filmde oynadı. 2004'te on birinci albümü Good Side, Bad Side'ı piyasaya sürdü. 300 bin satan albüm, Billboard bağımsızlar listesinde bir numara oldu. Aynı yıl ilk bağımsız albümünü Guttar Music'den yayınladı. Living Legend: Certified D-Boy yalnızca 75 bin sattı.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Master_P
  ... hasmet ibriktaroglu