bugün

mecidiyeköy'de yaşanan hadise. hayvansever sürücü sol şeritte son hızla giderken martıyı görüyor ve ezmemek için aniden frene basıyor. sonra bahçıvan aşçıya, aşçı uşağa, sonra hepsi birden uşağa.

zincirleme kaza oluyor yani.

edit: anlamadığım bir şekilde benim yüklediğim kaza videosunun yerine aşağıdaki video getirilmiş.

ya hesabım hacklendi, ya da moderatörlerden biri t.şak geçiyor. takip etmesem millet bestem yuvarlak diye alakasız bir video izleyecek.

edit 2: ben düzelttikçe lanet video geri geliyor.

edit 3: ben düzelttikçe o alakasız videonun geri gelmesinden dolayı ilgili videoyu kaldırmak zorunda kaldım. merak edenler ilgili siteden ilgili kelimeleri aratarak videoya ulaşabilir.
"10-15 tane insan öldü ama martıyı kurtardık çok şükür" kafasıdır.

ulan zaten uçar o.
aklımda deli sorular:

martı uçmak varken niye karşıdan karşıya yürümek seçeneğini kullanıyor?

ayrıca fren yapanın hemen arkasındaki aracın manevrası da nedir öyle! tereyağından kıl çekmiş resmen.
Insani reflekstir. Muhtemelen on soforden dokuzunun yapacagi harekettir. O anda verilecek diger zarar dusunulemez. Sonucta o an icin yanlis karar olsa da insanlik adina umut verici.

Ama gel görki öndeki araba martiya carpmamak icin Durdu ve bende ona carptim, ailemden yada sevdiklerimden biri zarar gordu, ne yaparim? Herhalde insanlik minsanlik demem iner skmisim martini napiyosun lan derim.

Olaylarin icinde yada disinda olmak cok farkli, bilemedim...
martı değilde yola aniden bir hayvan çıkınca korkuyorum.
bir kere başıma geldi, köpek fırladı, ne yapacağımı şaşırsam da soğuk kanlılıkla işin içinden çıktım.
hayvana bir şey olmadığından belki de, vurmuş olsam.. düşünemedim.
Martının yaşayıp bir kaç kişinin ölümüyle sonuçlanabilecek eylem.yaşasın hayvan hakları!
birkaç yıl önceden bir haber hatırlıyorum. yolda karşısına çıkan köpeği ezmemek için direksiyonu kıran sürücü, otobüs durağında bekleyen insanların arasına dalmıştı ve birkaç kişi ölmüştü.

peki ya o ani fren yapan vatandaşın arkasında bir motosikletli olsaydı?
Araştırın bakın martıya çarpmamak için frene kökleyen kesin bayan sürücü, onun arkasından sağ şeride kayıp yol alan da polis memurudur.

işbu entryde bayan sürücüler ve polisler yerilmemiştir. ikinci aracın yaptığını en öndeki araç yapması gerekirdi. ilk baştaki araç Muhtemelen sağ dikiz aynasına bakmıyordu ki buradan yola çıkarak Bayandır dedim. 2. Araç akıllılık yaptı makas atıp kurtuldu. Diğerleri de zaten göt göte gittiğinden birbirlerine vurdular. En arkadan gelen arada bariz mesafe varken farkedemeyip çarpan taksici de muhtemelen eli sikinde orta şeritteki karıyı kesiyodu zaar. Başka da bi mantıklı açıklaması yok.
martıyı farklı tanımlanamayan cisim olarak algılayan şoförün panik ve korku haliyle trafiğin altını üstüne getirdiği kazadır.
takip mesafesi diye bir şeyden haberi olmayanların mallık diye nitelediği kazadır.

öndeki araba her zaman durabilir.

çoçuk çıkar, hayvan çıkar, mekanik sorun olur. olur da olur.

öndeki arabanın götüne girmeyeceksiniz arkadaş.
https://www.youtube.com/watch?v=Ur-R2hsKlGA
şu millete, kartlar vadisi, beyin hizmetçiye, bahçıvanın temizlikçiye kaydığı diziler yerine

adam gibi şeyler izletseler,

araba nasıl kullanılır ?

acil durumlarda neler yapılır vs vs

yapılmaması gerekenler nelerdir ?

otoyolda bilmem kaç kilometreyle giderken önüme martı çıktı da ani bir frenle durdum

bağa ney, bağa ney onlarda takip mesafesi bıraksaydı diye abuklayanlar olmazdı.

neyse ani fern yapanların arabasına martılar saygıdan ömür boyu sçmıyorlarmış.